Odnowa w Duchu Świętym

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

 

 

Artykuły

Przejdź do - XXII Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Św.

XXII Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Św.

27 maja 2017

W sobotę, 22 maja, z naszej parafii wyruszył na Jasną Górę  autokar pełen pielgrzymów, którzy wzięli udział XXII Ogólnopolskim Czuwaniu Odnowy w Duchu Świętym. Spotkanie to było okazją nie tylko do uwielbienia Boga, ale nade wszystko do rozbudzenia w ochrzczonych zapału ewangelizacyjnego i rozeznania nowych wyzwań na przyszłość.

Czytaj więcej o: XXII Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Św.

Msze ku czci Ducha Świętego

12 listopada 2016

Msza św. ku czci Ducha Świętego

W naszej parafii Matki Bożej Kodeńskiej w Pilawie w każdy drugi poniedziałek miesiąca o godzinie 18.00 sprawowana jest Eucharystia ku czci Ducha Świętego.     Adorację po Mszy św. prowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Św. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

Nabożeństwo ma na celu pogłębienie świadomości obecności Ducha Świętego - Ducha Miłości i Mądrości. Z taką Mszą św. wiąże się wiele łask zarówno dla wiernych, przychodzących po światło dla trudnych spraw jak i dla kapłana.

O POTRZEBIE NABOŻEŃSTWA DO DUCHA ŚWIĘTEGO poucza nas święta Maria od Jezusa Ukrzyżowanego (Mała Arabka / Małe Nic / Mariam), karmelitanka bosa.  Jej relikwie przywiezione z Betlejem znajdują się w naszym kościele.

 

Czytaj więcej o: Msze ku czci Ducha Świętego

Rekolekcje zawierzenia - 28 lutego 2016 r.

2 marca 2016

28 lutego 2016r. w  parafii Matki Bożej Kodeńskiej rozpoczęły się rekolekcje zawierzenia, przygotowujące do całkowitego ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi wg nauki św. Ludwika Marii Grignion de Montforta, francuskiego kapłana, odznaczającego się wyjątkową pobożnością do Matki Bożej.

Czytaj więcej o: Rekolekcje zawierzenia - 28 lutego 2016 r.

Odnowa w Duchu Świętym

2 marca 2016

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Przymierze Pańskie" powstała w 2013 roku. Na cotygodniowych spotkaniach w salce parafialnej praktykujemy modlitwę uwielbienia, ucząc się dziękować i wychwalać dobrego Boga za wszystkie sytuacje życiowe, których doświadczamy (Ef 5,20). Rozważamy Słowo Boże i dzięki katechezom formacyjnym przygotowywanym przez kapłana, lidera bądź animatora uczymy się odnosić je do naszego życia. Otwieramy się na obecność i działanie Ducha Świętego – Ducha Miłości i Mądrości, prosząc go o potrzebne łaski, a przede wszystkim o Boże światło na nasze życie, aby w pełni rozeznać wolę Ojca względem każdego z nas (Mt 7,21). Posługujemy modlitwą wstawienniczą.

 

Czytaj więcej o: Odnowa w Duchu Świętym