Odnowa w Duchu Św. - podsumowanie działalności i zaproszenie na spotkania

19 lutego 2022

Dużo się wydarzyło we wspólnocie w ostatnim okresie.

Podajemy ważniejsze wydarzenia:

• W zeszłym roku powstała inicjatywa pielgrzymek rowerowych do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach. Odbyło się  już kilka takich pielgrzymek.

W niedzielę uczestniczyliśmy we mszach świętych w naszym pilawskim kościele (każdy o wybranej przez siebie godzinie), a po południu wyruszaliśmy sprzed kościoła rowerami do Górek. Tam modliliśmy się wspólnie. Dołączały też do nas osoby, które dotarły tam samochodami, a także spoza naszej wspólnoty.

Uczestnicy zgodnie stwierdzali, że chcą brać udział w takich pielgrzymkach również w tym roku. Zamierzamy wznowić te pielgrzymki wiosną, gdy tylko nastąpi ocieplenie.

O terminach będziemy informować na bieżąco

• 27-29 sierpnia 2021r.

Odbyły się rekolekcje w Nowym Opolu koło Siedlec zorganizowane przez koordynatorów Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym z naszej diecezji. Udział w nich wzięły 3 osoby z naszej wspólnoty.

• 4-6 lutego 2022r.

Odbyły się kolejne rekolekcje Wspólnot Odnowy. Tym razem niedaleko nas - w Trzciance w ośrodku Mariapoli Fiore. W tych rekolekcjach uczestniczyło 5 osób z naszej wspólnoty.

• W drugi poniedziałek każdego miesiąca wieczorem w naszym kościele jest odprawiana Msza Św. ku czci Ducha Świętego, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowywana przez naszą wspólnotę wraz z towarzyszącym jej zespołem muzycznym Effatha.

• Spotkania wspólnoty:

W sobotę 26 lutego 2022 o godzinie 16:00 jest zaplanowane spotkanie rodzin. Mogą w nim uczestniczyć osoby z dziećmi i wnukami. Pierwsze takie spotkanie odbyło się w zeszłym roku.

Na najbliższym spotkaniu ustalimy kolejną datę spotkania wtorkowego (spotkania wtorkowe, to nasza tradycja) oraz ustalimy częstotliwość tych spotkań.
Spotkania rodzin planowane są w soboty – jedno spotkanie w miesiącu.