Jesteś tutaj: Start / Sakramenty / Bierzmowanie

Bierzmowanie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

OGŁOSZENIA DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA 

*******************************************************************************

 Z LITURGII BIERZMOWANIA

Biskup: Droga Młodzieży, powiedzcie przed zgromadzonym tu Kościołem,
jakich łask oczekujecie od Boga w tym sakramencie?

Kandydaci:
Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy,
umocnił nas do mężnego wyznawania wiary
i do postępowania według jej zasad
.

Wszyscy: Amen.

Kandydaci do bierzmowania podchodzą przed ołtarz.
Świadek bierzmowania kładzie prawą rękę
na ramieniu kandydata, który podaje swoje imię biskupowi.

Biskup zwilża wielki palec prawej ręki krzyżmem
i kreśli nim znak krzyża na czole kandydata mówiąc:

[N], Przyjmij znamię Ducha Świętego.

Bierzmowany: Amen.

Biskup dodaje: Pokój z tobą.

Bierzmowany: I z duchem twoim.

Artykuły

Ogłoszenia

15 maja 2020

Droga młodzieży przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, oraz drodzy rodzice.

Przypominamy, że czasie epidemii bezpośrednia odpowiedzialność za przygotowanie do bierzmowania spoczywa na rodzicach kandydatów.

Trwamy w okresie Wielkanocnym. W trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo nigdy nie możemy zapomnieć o trosce o nasze życie duchowe, aby trwać w łasce uświęcającej, poprzez skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania. Sakrament pokuty i pojednania sprawowany jest w naszej parafii z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w dni powszednie przed lub w trakcie Mszy Świętej rano i wieczorem.

Pomimo trwającej epidemii przypominamy o obowiązku wynikającym z trzeciego przykazania kościelnego: Przynajmniej raz w roku w Okresie Wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą. Czas na przyjęcie Komunii Wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej tj.07.06.2020r. Proszę rodziców o zatroszczenie się w tej kwestii życia duchowego swoich dzieci. W celu zachowania zasad bezpieczeństwa prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatni tydzień przed Niedzielą Trójcy Świętej.

Jednym z elementów formacji przygotowania do sakramentu bierzmowania w tym czasie powinno być rozważanie Słowa Bożego. Proszę, abyście rozpoczynając od od 18.05.2020r. co tydzień czytali po jednym rozdziale Ewangelii według św. Marka.

Po przeczytaniu każdego rozdziału powyżej podanej Ewangelii w swoich dziennikach duchowych streśćcie bądź napiszcie: co dany fragment mówi do mnie (jak go rozumiem, co wynika z niego w kontekście mojego życia).  

Po 18 czerwca z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych odbędzie się indywidualne spotkanie z Wami w obecności waszych rodziców/opiekunów. Na spotkaniu odbędzie się rozmowa z ostatniego czasu domowego przygotowania do bierzmowania i egzamin z modlitw. Wtedy przejrzę wasz indeks i zeszyt duchowy, dlatego proszę na bieżąco uzupełniać wszystkie wpisy i notatki.

Materiał na egzamin z pacierza publikuje poniżej (czytaj więcej).

Życzę owocnego czasu, aby czytane przez was Słowo Boże nie było odklepane i zaliczone, ale rozważane.

Czytaj więcej o: Ogłoszenia

Nabożeństwa majowe

1 maja 2020

Rozpoczęliśmy miesiąc maj - poświęcony Maryi. Przez wstawiennictwo Maryi módlmy się o potrzebne łaski dla naszych rodzin oraz o ustanie epidemii.

Ze względu na stan epidemii nabożeństwo majowe przeżywajcie w domu. Na stoliku postawcie krzyż, świece, figurkę lub obraz Matki Bożej i za pośrednictwem mediów lub indywidualnie odmówcie litanię Loretańską.

Przypominam, aby w waszych indeksach wasze uczestnictwo we Mszy Świętej niedzielnej, także duchowe (poniżej zostały opisane warunki uczestnictwa duchowego), czy też nabożeństwa majowe zgodnie z prawdą podpisywali tylko wasi rodzice.

W trosce o wasze zdrowie i bezpieczeństwo nie zapomnijcie o trosce o życie duchowe, aby trwać w łasce uświęcającej, poprzez skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania (Sakrament ten sprawowany jest w naszej parafii w ciągu tygodnia przed lub w trakcie Mszy Świętej rano i wieczorem). 

Ogłoszenie - Dzienniczek duchowy

28 kwietnia 2020

Drogie kandydatki i drodzy kandydaci do sakramentu bierzmowania. 

W tym trudnym czasie epidemii proszę wszystkich kandydatów o założenie zeszytu w ramach formacji - przygotowania do bierzmowania w naszej parafii. Zeszyt powinien mieć minimum 32 kartki (w kratkę lub w linię).

Ten notatnik będzie wam służył w przygotowaniach. A po ustaniu epidemii w czasie spotkania indywidualnego wraz z rodzicem, będzie on poświadczeniem wobec księdza waszego domowego przygotowania.

Na początku zeszytu proszę o zapisanie pierwszego tematu lub nagłówka: "Wielki Tydzień i Święta Zmartwychwstania Pańskiego w roku 2020". A następnie opisanie w jaki sposób przeżyliście minony Wielki Tydzień i Święta Zmartwychwstania Pańskiego w tym czasie epidemii w waszym domu (tzn. czy wysłuchaliście rekolekcji wielkopostnych, czy uczestniczyliście w drodze Krzyżowej w domu, jak wyglądało uczestnictwo w Mszach Świętych w domu, jak przeżywaliście Triduum i Święta w domu).

Przygotowanie do bierzmowania w czasie epidemii

22 marca 2020

W tym trudnym czasie epidemii przygotowanie do bierzmowania nie zostało zawieszone. Trwa nadal w innej formie. We Mszy świętej niedzielnej uczestniczymy w domu za pośrednictwem mediów (na stole na biały obrusie stawiamy krzyż, a obok zapalone świece i uczestniczymy we Mszy tak jak byśmy byli w kościele, wraz ze śpiewem czy też odpowiedziami klęknięciem w stronę krzyża ). Gorzkie Żale i Drogę Krzyżową odmawiamy w domu za pośrednictwem mediów. Pamiętajmy o modlitwie rano i wieczorem w intencji o ustąpienie epidemii. W czasie epidemii odpowiedzialność za przygotowanie do bierzmowania spoczywa na rodzicach kandydatów.

Pomomio tego, że nie odbywają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne to powinniśmy wysłuchać rekolekcji zamieszczonych na naszej stronie internetowej.

Będąc w domu przypomnijcie sobie modlitwy (które wypisywaliście na katechezie w zeszycie), gdyż po zakończeniu epidemii odbędzie się pierwszy egzamin z znajomości modlitw.

Wszystkich otaczamy naszą modlitwą. 

Zaproszenie dla rodziców kandydatów do bierzmowania.

4 lutego 2020

Zapraszamy rodziców naszych kandydatów do sakramentu bierzmowania na spotkanie z Jackiem i Jadwigą Pulikowskimi pt.: "Szczęśliwe relacje w małżeństwie i rodzinie". Spotkanie odbędzie się w Auli Katolickiego Liceum w Garwolinie w niedzielę 9 lutego 2020r. o godzinie 17:30.

Spotkanie formacyjne

4 lutego 2020

Kolejne spotkanie dla grup czytających w piątek 7 lutego o godz. 16:30 w kościele.

Rozbieranie dekoracji świątecznych

1 lutego 2020

W poniedziałek 3 lutego o godz 16.00 zapraszamy do rozbierania dekoracji świątecznych w kościele grupy: P1 i P2

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w grupach

24 stycznia 2020

Terminy spotkań w grupach na sali parafialnej 

1 lutego 2020r.:

14.00 - grupy P1 i P2

14.50- grupy M i S

15.40 - grupy D1 i D3

16.30 - grupy C1 i C2

 

8 lutego 2020r :

14.00 - grupa P3

15.00 - grupy D2 i D4

 

Na spotkanie przynosimy indeks 

Spotkanie dla rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania

7 grudnia 2019

W niedzielę 22 grudnia br. po Mszy Świętej o godzinie 18:00 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania. 

Rozpoczęcie przygotowania do sakramentu bierzmowania

17 listopada 2019

W niedzielę 24 listopada po Mszy o godzinie 18:00 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców i uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz starszych, którzy chcieliby rozpocząc przygotowanie do sakramentu bierzmowania.