Jesteś tutaj: Start / Sakramenty / Bierzmowanie / Adwent

Adwent

29 listopada 2020

W dniu dzisejszym rozpoczeliśmy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.  Zasadniczym celem tego roku jest pogłębienie znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego, rozumienia symboliki celebracji eucharystycznych i częstego uczestnictwa w Eucharystii.

Dzień dzisiejszy to pierwszy dzień Adewntu czasu w którym chcemy przygotowywać się na powtórne przyjście Chrystusa. Roraty podczas Adwentu będą sprawowane w naszym kościele w środy i w soboty o godzinie 7:00, będą poprzedzone śpiewem godzinek ku czci N.M.P. o godzinie 6:40. Na Roraty przychodzimy z lampionami lub świecami.

W celu dobrego przeżycia Adwentu udostępniam wam kalendarz Adwentowy.

Niech codzienne wykonywanie podanych wskazówek będzie wam pomocą byście dobrze przygotowali sie na Święta Bożego Narodzenia.