Grupa Modlitewna Ojca Pio

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

XI Wielkopostny Dzień Skupienia

24 kwietnia 2022

9 kwietnia 2022r. członkowie grupy Ojca Pio udali się na XI Wielkopostny Dzień Skupienia do parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Warszawie. Atmosfera jak zwykle bardzo życzliwa, rodzinna. Program skupienia tradycyjnie: różaniec, Eucharystia, konferencja, Droga Krzyżowa, Adoracja,Koronka do Miłosierdzia Bożego. Bardzo interesującą konferencję wygłosiła s.Maria Assunta Wąchała na temat: "Matka Boża w życiu Ojca Pio". Zwróciła uwagę na niezwykłą zażyłość Ojca Pio z Matką Bożą, zaufanie,miłość i wdzięczność za otrzymane łaski przez wstawiennictwo Maryi. Na koniec konferencji z apelem zwróciła się do duchowych dzieci Ojca Pio, jakimi są członkowie grup modlitwy o modlitwę na różańcu, którą tak bardzo ukochał założyciel grup, o pokój na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie.

Czytaj więcej o: XI Wielkopostny Dzień Skupienia

XI Adwentowy Dzień Skupienia

15 stycznia 2022

11 grudnia 2021r. członkowie Grupy Modlitewnej Ojca Pio udali się na XI Adwentowy Dzień Skupienia organizowany dla wszystkich czcicieli tego świętego w Sanktuarium św. Ojca Pio w Warszawie na Gocławku. Atmosfera była bardzo serdeczna jak zwykle, wszyscy z radością się spotkali po dwuletniej przerwie. Mszę Świętą odprawił ojciec Roman Rusek- krajowy koordynator grup w Polsce. W wygłoszonej homilii przedstawiał Ojca Pio jako szafarza i miłośnika życia eucharystycznego. Tradycyjnie Drogę Krzyżową wraz z rozważaniami poprowadził ks.proboszcz tegoż Sanktuarium. Z wielkim zainteresowaniem wszyscy obecni wysłuchali konferencji wygłoszonej przez siostrę Assumptę ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Niepokalanej na temat pokory w życiu Ojca Pio. Oczywiście jak zwykle był gorący poczęstunek oraz kawa ze słodkościami. 

 

Czytaj więcej o: XI Adwentowy Dzień Skupienia

IX Adwentowy dzień skupienia Grup Modlitwy św. Ojca Pio

20 grudnia 2019

14 grudnia 2019r. grupa czcicieli św.Ojca Pio udała się do Sanktuarium na warszawskim Gocławiu, aby uczestniczyć już po raz dziewiąty w Adwentowym Dniu Skupienia. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. homilię wygłosił ks. Bp.Marek Solarczyk, w której św.Ojca Pio ukazał jako człowieka bezgranicznie ufającego Bogu. Ojciec Roman Rusek - krajowy koordynator grup modlitwy w naszym kraju wygłosił konferencję,na temat "Maryja w życiu św. Ojca Pio". Ukazał w niej miłość tegoż świętego do Matki Bożej, podawał przykłady, jak Maryja była obecna w jego życiu, z jakim szacunkiem i miłością się do niej  zwracał. Ks. Andrzej Kuflikowski poprowadził" Drogę Krzyżową ze św.Ojcem Pio". Zwrócił uwagę na naszą postawę, naszą reakcję , kiedy nas doświadcza jakieś cierpienie fizyczne bądź psychiczne czy duchowe ,czy potrafimy wtedy przyjąć je jako chrześcijanie i ofiarować je Bogu, tak jak robił to św. Ojciec Pio. Ojciec Roman Rusek podzielił się wspomnieniami  z peregrynacji cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej do Włoch do sanktuarium Ojca Pio w San Giovanni Rotondo oraz krzyża papieskiego/ pektorału/. Peregrynacja odbyła się od 11  do 25 listopada 2019r. Włosi z wielkim szacunkiem i z entuzjazmem wszędzie witali obraz i pektorał. Będąc tam mówił ojciec Rusek przekonałem się jak Włosi kochają naszego papieża Jana Pawła II. Spotkanie przebiegało w miłej, serdecznej atmosferze.

Czytaj więcej o: IX Adwentowy dzień skupienia Grup Modlitwy św. Ojca Pio

Zakończenie Roku Jubileuszowego

9 grudnia 2018

8 grudnia 2018r. Grupa Ojca Pio uczestniczyła w Ogólnopolskim Zakończeniu Roku Jubileuszowego św. Ojca Pio w 50 rocznicę Jego narodzin do Nieba i 100 rocznicę stygmatyzacji. Uroczystości odbyły się w Sanktuarium św. Ojca Pio w Warszawie.

Czytaj więcej o: Zakończenie Roku Jubileuszowego

10 - lecie istnienia Grupy Modlitewnej Ojca Pio

19 września 2018

Grupa Modlitwy Ojca Pio przy parafii pw. Matki Bożej Kodeńskiej w Pilawie 16 września świętowała 10-lecie istnienia. Obchody jubileuszu rozpoczęły się już w sobotę 15 września rozważaniem tajemnic bolesnej części różańca z uwagi na to, że w tym dniu było wspomnienie NMP Bolesnej. Mszę świętą o godz. 18.00 celebrował przybyły z tej okazji do naszej parafii ojciec Maciej Zinkiewicz, redaktor naczelny gazety „Głos Ojca Pio”.

Czytaj więcej o: 10 - lecie istnienia Grupy Modlitewnej Ojca Pio

VII Adwentowy Dzień Skupienia

18 grudnia 2017
Jak każdego roku w Adwencie uczestniczyliśmy w VII Adwentowym Dniu Skupienia w Sanktuarium św. Ojca Pio w Warszawie.  Św. Ojciec Pio mówił: "Jeżeli szukasz Boga, znajdź go na modlitwie". Temat przewodni dnia skupienia to: Msza Święta w życiu św. Ojca Pio oraz rodzina w życiu św. Ojca Pio. Tradycyjnie Mszę św. sprawował ks. Bp. Marek Solarczyk, który zachęcał wszystkich zebranych, abyśmy byli świadkami Chrystusa, aby zawsze towarzyszyła nam świadomość, że z Bogiem damy radę ze wszystkimi problemami i kłopotami, przecież jesteśmy Dziećmi samego Boga. Bardzo interesująca była również konferencja o  tym, jak przeżywał Mszę św. Ojciec Pio. 
Podczas Drogi  Krzyżowej  prowadzący ks. Dariusz Stefanowicz  w swoich rozważaniach ukazywał jak św. Ojciec Pio  łączył swoje cierpienia z Chrystusem, jak szedł przez życie ofiarując  je Bogu za nawrócenie grzeszników. Spotkaniu towarzyszyła miła, ciepła, serdeczna atmosfera.
Czytaj więcej o: VII Adwentowy Dzień Skupienia

Dzień Skupienia - 25 marca 2017 r.

1 kwietnia 2017

 Grupa czcicieli św. Ojca Pio z naszej parafii w sobotę 25 marca 2017r. uczestniczyła w VIII Wielkopostnym Dniu Skupienia w Warszawie w parafii Matki Bożej Anielskiej. Czciciele św. Ojca Pio w ten sposób między innymi realizuję duchowy testament swojego założyciela "Módlcie się, módlcie się ze mną do Boga, bo cały świat potrzebuje modlitwy każdego dnia". Po Eucharystii ojciec Gabriel wygłosił konferencję. Głosząc tę konferencję, zwrócił rówież uwagę na profil ludzki Ojca Pio. Ukazał jego cechy charakteru, z którymi święty borykał się, nad którymi pracował, aby upodobnić się do Chrystusa.   W wielkim skupieniu i zadumie wszyscy odprawili Drogę Krzyżową według rozważań św. Ojca Pio.  Spotkaniu towarzyszyła jak zwykle serdeczna, miła, rodzinna atmosfera.

Czytaj więcej o: Dzień Skupienia - 25 marca 2017 r.

VI Adwentowy Dzień Skupienia

14 grudnia 2016

Już po raz szósty grupy modlitwy i czciciele św. Ojca Pio z Warszawy i okolic spotkały  się na Adwentowym Dniu Skupienia  w sanktuarium św. Ojca Pio w Warszawie. Tradycyjnie Mszę św. odprawił i homilię wygłosił ks. biskup Marek Solarczyk.

Czytaj więcej o: VI Adwentowy Dzień Skupienia

Czuwanie w Łagiewnikach

18 czerwca 2016

W sobotę, 11 czerwca, czciciele Ojca Pio z  naszej parafii udali sie do Krakowa Łagiewnik na XIV nocne czuwanie z Ojcem Pio. Wcześniej byli w katedrze na Wawelu, w kościele  Mariackim, przeszli ulicami na Rynek główny, zobaczyli Sukiennice, a także najstarszy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego. Następnie udali się do Centrum Jana Pawła II, gdzie mogli podziwiać przepiękne mozaiki w górnym kościele.

Czytaj więcej o: Czuwanie w Łagiewnikach

Wielkopostny Dzień Skupienia

21 marca 2016

W sobotę, 12 marca 2016r., czciciele Ojca Pio z naszej parafii uczestniczyli w VII Wielkopostnym Dniu Skupienia Grup  Modlitwy. Spotkanie odbyło się w parafii Matki Bożej Anielskiej w Warszawie. Tak jak i na poprzednich spotkaniach atmosfera była serdeczna, w większości członkowie się znają, cieszyli się z ponownego spotkania i przebywania ze sobą.  

Czytaj więcej o: Wielkopostny Dzień Skupienia