IX Adwentowy dzień skupienia Grup Modlitwy św. Ojca Pio

20 grudnia 2019

14 grudnia 2019r. grupa czcicieli św.Ojca Pio udała się do Sanktuarium na warszawskim Gocławiu, aby uczestniczyć już po raz dziewiąty w Adwentowym Dniu Skupienia. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. homilię wygłosił ks. Bp.Marek Solarczyk, w której św.Ojca Pio ukazał jako człowieka bezgranicznie ufającego Bogu. Ojciec Roman Rusek - krajowy koordynator grup modlitwy w naszym kraju wygłosił konferencję,na temat "Maryja w życiu św. Ojca Pio". Ukazał w niej miłość tegoż świętego do Matki Bożej, podawał przykłady, jak Maryja była obecna w jego życiu, z jakim szacunkiem i miłością się do niej  zwracał. Ks. Andrzej Kuflikowski poprowadził" Drogę Krzyżową ze św.Ojcem Pio". Zwrócił uwagę na naszą postawę, naszą reakcję , kiedy nas doświadcza jakieś cierpienie fizyczne bądź psychiczne czy duchowe ,czy potrafimy wtedy przyjąć je jako chrześcijanie i ofiarować je Bogu, tak jak robił to św. Ojciec Pio. Ojciec Roman Rusek podzielił się wspomnieniami  z peregrynacji cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej do Włoch do sanktuarium Ojca Pio w San Giovanni Rotondo oraz krzyża papieskiego/ pektorału/. Peregrynacja odbyła się od 11  do 25 listopada 2019r. Włosi z wielkim szacunkiem i z entuzjazmem wszędzie witali obraz i pektorał. Będąc tam mówił ojciec Rusek przekonałem się jak Włosi kochają naszego papieża Jana Pawła II. Spotkanie przebiegało w miłej, serdecznej atmosferze.