Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zapraszamy na Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w Pratulinie

11 maja 2019

W dniach 14 – 15 czerwca 2019, organizowany jest wyjazd na diecezjalne spotkanie młodzieży w Pratulinie – „JERYCHO MŁODYCH”. Wyjazd odbędzie się z parkingu przy kościele w Pilawie 14 czerwca (piątek) o godz. 15:30. Powrót  15 czerwca w godzinach wieczornych w Pilawie. Koszt wyjazdu - 70zł. W czasie wyjazdu nocleg będzie pod namiotami. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy i szczegóły wyjazdu u ks. Marcina.

Niedziela Dobrego Pasterza - 56 Światowy Dzień Modlitw o Powołania

11 maja 2019

W niedzielę 12 maja w Kościele bedziemy obchodzić już 56 Światowy Dzień Modlitw o powołania, który rozpoczyna tydzień modlitw o powołania.  Na ten szczególny dzień Ojciec Święty Franciszek skierował swoje Orędzie, którego tekst w linku poniżej:

https://episkopat.pl/oredzie-ojca-swietego-franciszka-na-56-swiatowy-dzien-modlitw-o-powolania/

XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny

5 maja 2019

W dniach 5-11.05.2019 w Kościele w Polsce przeżywamy XI Tydzień Biblijny pod hasłem: "Głosili ewangelię mocą Ducha Swiętego" (1 P 1,12). Kolejny tydzień Biblijny ma pomóc nam w lepszym zaprzyjaźnieniu się z Pismem Świętym.

Film o Miłosierdziu Bożym pt. MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE

28 kwietnia 2019

Z okazji dzisiejszej uroczystości Miłosierdzia Bożego w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Pilawie będzie wyświetlony film o Miłosierdziu Bożym pt. MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE w trzech seansach o godz. 15.00, 00  i 19.00. Zachęcamy do jego obejrzenia. 

Przejdź do - Triduum Paschalne

Triduum Paschalne

18 kwietnia 2019

Od Wielkiego Czwartku Kościół rozpoczyna uroczyste obchody Triduum Paschalnego, w czasie którego będzie wspominać mękę, śmierć i Zmartwychwstanie Pana naszego - Jezusa Chrystusa.

25 marca - Uroczystość Zwiastowania N.M.P. - Dzień Świętości Życia

23 marca 2019

BOŻYsłów - rozważania wielkopostne

4 marca 2019

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Siedleckiej wraz z Łukaszem Czechyrą zapraszają na BOŻYsłów - rekolekcje wielkopostne. Codziennie przez Wielki Post możemy otrzymać filmik wraz z rozważaniem na każdy dzień. Rozważania dostępne są na facebooku: Słucham Pana, Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Siedleckiej, itp. w APLIKACJI MOBILNEJ: Jerycho Młodych, jak również na antenie KRP w tygodniu o 18:10 a sobota i niedziela 9:10

Nabożeństwa Wielkiego Postu w naszej parafii A.D.2019

17 marca 2019

Wielki Post to czas nawrócenia serca. Dlatego, aby lepiej przeżyć ten święty czas zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych:

Czytaj więcej o: Nabożeństwa Wielkiego Postu w naszej parafii A.D.2019

Niedziela "Ad Gentes"

17 marca 2019

Przejdź do - Modlitewne czuwanie  młodzieży

Modlitewne czuwanie młodzieży

24 lutego 2019

23 lutego w naszej parafii odbyło się dekanalne czuwanie modlitewne młodzieży. Tematem przewodnim była maksyma życiowa świętego Stanisława Kostki: " Do wyższych rzeczy zostałem stworzony". Podczas czuwania mieliśmy możliwość wysłuchania konferencji ks. Jakuba Wyrozębskiego  - wikariusza parafii pw. M. B. Częstochowskiej w Garwolinie oraz świadectwa Michała Przybysza, który uczestniczył w minionym miesiącu w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu zebrana młodzież przyjęła Chrystusa, jako Pana i Zbawiciela swojego życia. Kulminacją tego aktu była przeżyta Eucharystia jako wyraz chęci budowania swego życia na słuchaniu Słowa Bożego i karmieniu się Ciałem Jezusa Chrystusa. Po zakończonej Eucharystii młodzież parafialna w formie inscenizacji przedstawiła życie swojego patrona. A następnie mieliśmy możliwość adoracji relikwii św. Stanisława Kostki. Posileni na duchu na sam koniec posiliśmy również nasze ciała podczas wspólnego poczęstunku.

Wszystkim, którzy włożyli swój trud w przygotowanie tego spotkania wyrażamy naszą wdzięczność.