Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Przejdź do - Wielkopostne spotkania dla dzieci - 16 marca 2022

Wielkopostne spotkania dla dzieci - 16 marca 2022

20 marca 2022

W środę, 16 marca odbyło się kolejne spotkanie ewangelizacyjno - integracyjne dla dzieci. Tym razem nasi najmłodsi parafianie uczestniczyli w ciekawym eksperymencie, dzięki któremu mogli wyobrazić sobie, jaki wpływ ma grzech na duszę człowieka i jak działa Boża łaska w sakramencie pokuty. Na spotkania zapraszamy w środy o godzinie 15.45.

Przejdź do - Wielkopostne spotkania dla dzieci

Wielkopostne spotkania dla dzieci

13 marca 2022

W środę, 9 marca odbyły się pierwsze spotkania integracyjno - ewnagelizacyjne dla naszych najmłodszych parafian. Dzieci zastanawiały się, jak dobrze przeżyć wielki post, aby dobrze przygotować się do Wielkanocy. Na kolejne spotkanie zapraszamy również w środę o godzinie 15.45.

Pożegnanie ks. Marcina

17 stycznia 2021

W środę podczas Mszy Św. wieczorowej pożegnaliśmy ks. Marcina Gnyszkę, który przez 3 i pół roku pełnił w naszej parafii posługę wikariusza. Dziękujemy szczególnie za sprawowane sakramenty, katechezę oraz opiekę nad wspólnotami, za każde dobre słowo, pomoc duszpasterską oraz świadectwo życia kapłańskiego na wzór Chrystusa.  Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Kodeńskiej.

Przejdź do - Przygotowanie dekoracji świątecznych

Przygotowanie dekoracji świątecznych

26 grudnia 2020

Wyrażamy wdzięczność harcerkom, harcerzom i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie dekoracji świątecznych w naszym kościele.

25 grudnia 2020

Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego życzymy wszytkim parafianom i gościom, abyście każdego dnia na nowo odkrywali działanie Pana Boga w codziennym życiu, oraz zawsze mieli otwarte serce na Jego łaskę i pokój.

Przejdź do - Instalacja relikwii św. Jana Pawła II

Instalacja relikwii św. Jana Pawła II

22 grudnia 2020

W trzecim dniu rekolekcji Adwentowych w kaplicy Miłosierdzia Bożego w naszym kościele miała miejsce instalacja relikwii świętego Jana Pawła II. Ksiądz rekolekcjonista w swym nauczaniu podkreślił, że świętość Jana Pawła II  jest niepodważalna, gdyż sam Bóg dopuścił cuda za Jego wstawieńictwem. Modląc się w naszej kaplicy przy relikwiach świętego Jana Pawła II polecajmy intencje, które nosimy w naszych sercach.

Modlitwa o łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi świętego Papieża Jana Pawła II i sprawiłeś, że zajaśniała w nim Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i blask Ducha miłości. On zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, stał się żywym obrazem Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując nam świętość - wysoką miarę życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą. Udziel nam za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą prosimy. Amen.

Przejdź do - Podziękowanie za złożone dary dla domu niewidomych w Niepołomicach.

Podziękowanie za złożone dary dla domu niewidomych w Niepołomicach.

18 grudnia 2020

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które w minioną niedzielę złożyły dary na rzecz domu osób niewidomych z  towarzystwa opieki nad ociemniałymi w Niepołomicach. Wspólnocie Domowego Kościoła wyrażamy ogromną wdzięczność za inicjatywę i zbieranie darów.

W środę 16 grudnia br. wszystkie dary zostały dostarczone do Niepołomic i przekazane mieszkańcom tego domu.

Ks. Jacek Ponikowski - kierownik domu dla niewidomych przekazuje swoje podziękowanie. Oto jego treść:

Msza Święta w tradycyjnym rycie rzymskim

21 listopada 2020

94. Światowy Dzień Misyjny

18 października 2020

Hasłem dzisiejszej Niedzieli Misyjnej i tegorocznego Tygodnia Misyjnego są słowa proroka Izajasza: "Oto ja, poślij mnie!" W ramach łączności i solidarności z misjonarzami i misjonarkami posługującymi na całym świecie w dzisiejszą niedzielę w naszym kościele była prowadzona modlitwa różańcowa w różnych językach (angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, łacińskim i polskim). Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie i prowadzenie modlitwy.

Sztafeta do Częstochowy

8 października 2020

Z uwagi na epidemię i brak możliwości udziału w zawodach sportowych oraz możliwości tradycyjnego pielgrzymowania zrodził się pomysł sztafety na Jasną Górę. Damian, Sławek, Jarek, Rafał i Kamil 25 lipca br. w 30 godzin przebiegli w wyjątkowej sztafecie z Pilawy do Częstochowy 330 kilometrów. Każdy uczestnik biegu miał swoją intencję dla kórej pokonywał wszelkie trudności.