Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Grupa modlitwy kontemplacyjnej - zaproszenie na spotkania

11 września 2017

Od października w naszej parafii rozpocznie spotkania grupa modlitwy kontemplacyjnej pod patronatem Przyjaciół Miłości Miłosiernej -  duchowej rodziny, której założycielami są Monika i Marcin Gajdowie. Grupy spotykają się aby pogłębiać osobiste doświadczenie modlitwy uczestników. Przebieg spotkania jest bardzo prosty i ma tradycyjną formę: lectio (czytanie), meditatio (rozważanie), oratio (modlitwa spontaniczna), contemplatio (modlitwa kontemplacyjna). W czasie spotkania czytane są dokumenty Kościoła oraz dzieła wielkich świadków modlitwy. Spotkania trwają około godziny i są otwarte dla wszystkich. Zainteresowanych pragnących wejść na drogę wiernej modlitwy słowem Pisma Świętego oraz rozwoju duchowego opartego na duchowości ,,pustych rak” zapraszamy na spotkania wprowadzające, które odbędą się 15, 22 i 29 września. Bliższe informacje można znaleźć na stronie: http://www.przyjacielemm.pl/

Różaniec do granic

10 września 2017

                

Forum Ojców

3 września 2017

Zapraszamy Ojców, którym zależy na wychowaniu dzieci i szukają pomysłów na wsłasne ojcostwo na IX Międzynarodowe Forum Ojców.

Hasło tegorocznego forum to:"Wolność i Dyscyplina".  

Łochów k/Warszawy - sobota 30 września 2017r.

Rejestracja on-line.

"Fatima. Ostatnia tajemnica"

13 sierpnia 2017

 

Akcja RODZINA RODZINIE

4 czerwca 2017

                

Od kilku miesięcy Caritas Polska w odpowiedzi na apel Episkopatu Polski o działanie na rzecz uchodźców syryjskich realizuje program „Rodzina Rodzinie”. Polega on na finansowym wsparciu przez okres 6 miesięcy konkretnej syryjskiej rodziny z Aleppo lub z obozów dla uchodźców w Libanie. Do akcji mogą się włączyć osoby indywidualne, rodziny, środowiska i instytucje. Pragniemy, aby to dzieło podjęła także nasza wspólnota parafialna. By naszym półrocznym patronatem można było  objąć przynajmniej jedną z takich rodzin potrzeba, abyśmy zgromadzili kwotę w wysokości 3060 zł.

W tym celu przez dwie niedziele tj. 11 i 18 czerwca po każdej mszy świętej członkowie wspólnoty Domowego Kościoła z naszej parafii będą prowadzić zbiórkę do puszek.

Tak uzyskane środki w całości zostaną przeznaczone na wsparcie wybranej, potrzebującej rodziny. Więcej informacji na temat programu, sytuacji w Syrii i rodzin objętych pomocą znajduje się na stronie http://rodzinarodzinie.caritas.pl/ 

Nie bądźmy obojętni na dramat ofiar wojny i odpowiedzmy na apel Papieża Franciszka: „Uchodźcy to nie liczby, tylko osoby, które mają twarze, imiona i historie życia i odpowiednio do tego należy ich traktować”.

 

 

Film "Siła Modlitwy"

21 maja 2017

W niedzielę, 28 maja, po Mszy Św. wieczorowej zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejny wieczór filmowy. 

      

Diecezjalna Pielgrzymka do Górek

7 maja 2017

                     

Nabożeństwa majowe

7 maja 2017

                

Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież

do udziału w nabożeństwach majowych,

które będą się odbywały w naszym kościele codziennie po mszy św. wieczorowej,

a w niedziele o godz. 17. 40. 

Maj - dla wielu najpiękniejszy miesiąc roku - to w Kościele okres szczególnej czci Matki Bożej. W Polsce żywa jest tradycja gromadzenia się wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i figurach przydrożnych na nabożeństwach majowych, nazywanych "majówkami". Jeszcze dziś przejeżdżając w majowy wieczór przez polskie wsie można usłyszeć pieśni maryjne. Zwyczaj ten trwa dopiero od połowy XIX wieku.

Czytaj więcej o: Nabożeństwa majowe

Nauki przedmałżeńskie - terminy

30 kwietnia 2017

TERMINY NAUK PRZEDMAŁŻEŃSKICH DLA NARZECZONYCH W PARAFII
PW. MATKI BOSKIEJ KODEŃSKIEJ
W PILAWIE

 

29, 30 kwietnia 2017 r.

06, 07 maja 2017 r.

13, 14 maja 2017 r.

20, 21 maja 2017 r.

 

Godziny spotkań:
sobota- godz. 19.00

niedziela- godz. 17.00

 Miejsce - sala parafialna przy plebanii 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pielgrzymka do Fatimy

14 stycznia 2017

W związku ze 100 - leciem objawień Matki Bożej w Fatimie parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Hiszpanii i Portugalii w terminie 1 - 7 września 2017 r.

 

Czytaj więcej o: Pielgrzymka do Fatimy