Wielkopostny Dzień Skupienia

21 marca 2016

W sobotę, 12 marca 2016r., czciciele Ojca Pio z naszej parafii uczestniczyli w VII Wielkopostnym Dniu Skupienia Grup  Modlitwy. Spotkanie odbyło się w parafii Matki Bożej Anielskiej w Warszawie. Tak jak i na poprzednich spotkaniach atmosfera była serdeczna, w większości członkowie się znają, cieszyli się z ponownego spotkania i przebywania ze sobą.

Ojciec Rusek - krajowy koordynator Grup Modlitwy Ojca Pio podzielił się wrażeniami ze spotkania grup  z papieżem Franciszkiem, jakie miało miejsce w Rzymie w lutym tegoż roku. Wiodący temat wielkopostnego spotkania   to  przebaczenie w myśl słów Ojca Pio:  „Miłość zapomina o wszystkim, wszystko przebacza, daje wszystko, bez zastrzeżeń". Podczas wspólnej rekreacji, agapy ojcowie kapucyni  złożyli wszystkim czcicielom życzenia wzrostu w świętości i naśladowania w tym Ojca Pio. Chociaż do Świąt Wielkanocnych jeszcze 2 tygodnie na stole znalazło się jajko. Ojciec Rusek zachęcał zebranych do gorliwej modlitwy w intencjach papieża, Kościoła w Roku Miłosierdzia. Sam został wybrany przez papieża Franciszka na Misjonarza Miłosierdzia, w całym Kościele jest 700 takich Misjonarzy.