Radość pomagania

6 marca 2022

RADOŚĆ POMAGANIA – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym w Pilawie

W Domu Opieki „Na Syjonie” w Trzciance od około tygodnia przebywają uchodźcy z Ukrainy. Są to wielodzietne rodziny. Dzieci są w wieku od 4 m-cy do 17 lat. Mężczyźni przyjechali ze swoimi rodzinami tylko czasowo i już w tym tygodniu zamierzają wrócić do Ukrainy. Powiedzieli nam, że chcą bronić swojej ojczyzny.

Nasza wspólnota wraz z nauczycielami i rodzicami dzieci ze szkoły podstawowej w Pilawie zbieramy potrzebne artykuły i dostarczamy do tych rodzin w Trzciance. Na początek dostarczyliśmy pościel, materace, odzież, artykuły chemiczne, żywność i zabawki dla dzieci. Dostarczyliśmy też część artykułów, które zostały zebrane w sali parafialnej przy naszym kościele przez różnych darczyńców.

Staramy się na bieżąco dostarczać tym uchodźcom potrzebne artykuły po otrzymaniu informacji od Kasi i Andrzeja, którzy prowadzą ten Dom Opieki.

Wczoraj przybysze z Ukrainy i gospodarze zaprosili nas na wieczorne spotkanie zapoznawcze.

Jeden z mężczyzn podziękował gospodarzom za serdeczne przyjęcie i stwierdził, że ojcowie mogą spokojne ruszyć na wojnę, bo widzą, że w dobrych rękach pozostawiają swoje rodziny.

Poniżej zamieszczamy fotorelację z tego wzruszającego spotkania.