Jesteś tutaj: Start / Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Kapliczki Maryjne

Kapliczki Maryjne

14 czerwca 2021

Miesiąc maj był poświęcony w sposób szczególny Maryi. W tym czasie codziennie przychodziliśmy do kościoła lub do kapliczek na nabożeństwa, aby modlić się razem z Maryją do dobrego Boga litanią loretańską. Kapliczki są szczególnym wyrazem czci dla Matki Bożej i przypominają nam, że oprócz ziemskiej matki mamy też Matkę w niebie- Maryję.

Dzieci z klas:1a, 1b, 1c, 1d i 2a zostały zaproszone do wykonania kapliczek dla Maryi. Prace dzieci zaskoczyły pomysłowością. Kapliczki zostały wykonane z różnego rodzaju materiałów: z kartonu, z klocków lego, z patyczków, z pudełek itp. Do ozdoby dzieci wykorzystały ziarenka, wstążki, muszelki, sztuczne kwiaty itp.

W czerwcu dzieci zabrały swoje dzieła do swoich domów, gdzie znajdą dla Maryi szczególne miejsce.

Wystawa w kościele parafialnym została zorganizowana pod kierunkiem p. Anety Grzelak.

Przejdź do - Wyjazd do Siedlec

Wyjazd do Siedlec

18 lutego 2020

18 lutego służba liturgiczna wraz z ks. Marcinem i opiekunami p. Marleną i p. Bogusławą udała się na wycieczkę do Siedlec. Nasz feryjny wypoczynek rozpoczęliśmy na miejskim lodowisku, gdzie mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Następnie skorzystaliśmy z wodnych atrakcji w  siedleckim aquaparku. Stamtąd pojechaliśmy do centrum miasta. Na miejscu pomodliliśmy się w katedrze, a później odwiedziliśmy siedzibę Katolickiego Radia Podlasie. Ciekawym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego, gdzie mogliśmy podziwiać słynny obraz El Greco "Ekstaza św. Franciszka".

Przejdź do - Jasełka Misyjne 2019

Jasełka Misyjne 2019

8 stycznia 2019

W niedzielę, 6 stycznia 2019 r., uczniowie klasy Vc ze szkoły podstawowej zaprezentowali w kościele parafialnym w Pilawie jasełka o tematyce misyjnej. W przedstawieniu poruszono problemy dzieci żyjących na różnych kontynentach świata, a zwłaszcza  dramatyczny los dzieci Syrii. Jasełka zostały przygotowane przez p. Alinę Żołądek i p. Agnieszkę Tudek. 

Przejdź do - Pielgrzymka rowerowa do Wąwolnicy

Pielgrzymka rowerowa do Wąwolnicy

2 października 2018

W piątek, 31 sierpnia, grupa parafian pod opieką ks. Marcina udała się na dwudniową pielgrzymkę rowerową do sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Jest to jedno z najstarszych w Polsce (diecezja lubelska) miejsc związanych z kultem Maryi siegającym najazdów tatarskich w XIII wieku. Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy w kościele parafialnym modlitwą i błogosławieństwem, a następnie udaliśmy się w kierunku sanktuarium w Górkach, gdzie zaplanowaliśmy pierwszy postój.

Czytaj więcej o: Pielgrzymka rowerowa do Wąwolnicy
Przejdź do - Gruzja - Armenia 2018

Gruzja - Armenia 2018

20 sierpnia 2018

W lipcu grupa pielgrzymów z naszej parafii i okolic pod opieką ks. Marcina Gnyszki udała się na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii - pierwszych na świecie krajów chrześcijańskich.

Przejdź do - Lednica 2018

Lednica 2018

19 czerwca 2018

2 - 3 czerwca młodzież z parafii i okolic wzięła udział w spotkaniu młodych na Polach Lednickich. Jest to wydarzenie zapoczątkowane przez O. Jana Górę, w którym w tym roku uczestniczyło ok 85 tyś. osób.  Lednica 2018 była pełna ciekawych i wyjątkowych zdarzeń.

Czytaj więcej o: Lednica 2018
Przejdź do - Parafiada 2018

Parafiada 2018

2 czerwca 2018

W sobotę 26.05.2018 r. w miejscowości Warszawice odbyła się II Parafiada Dekanatu Osieckiego. Nasza parafia zdobyła mistrzostwo dekanatu, jak również 2 puchary za piłkę nożną oraz 5 medali w rozgrywkach indywidualnych.

 

Czytaj więcej o: Parafiada 2018
Przejdź do - Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii

Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii

21 maja 2018

Na przełomie kwietnia i maja grupa naszych parafian uczestniczyła w pielgrzymce do Ziemi Świętej i Jordanii.

Przejdź do - Orszak Trzech Króli 2018

Orszak Trzech Króli 2018

7 stycznia 2018
Przejdź do - Pielgrzymka do Fatimy - 1 - 7 września 2017 r.

Pielgrzymka do Fatimy - 1 - 7 września 2017 r.

3 października 2017

Na początku września grupa parafian wraz z ks. proboszczem  udała się do Portugalii, aby uczcić 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie.  Pielgrzymi odwiedzili także: klasztor Santa Maria da Vitoria w Batahli, Nazare, Lizbonę oraz hiszpańską miejscowość Santiago de Compostela, gdzie kończy się znana na całym świecie Droga św. Jakuba.