Jesteś tutaj: Start / Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Poświęcenie kaplicy Bożego Miłosierdzia - 23 kwietnia 2017r.

Poświęcenie kaplicy Bożego Miłosierdzia - 23 kwietnia 2017r.

24 kwietnia 2017

W Niedzielę Bożego Miłosierdzia do naszej parafii przybył ksiądz biskup ordynariusz diecezji siedleckiej Kazimierz Gurda. Podczas uroczystej mszy św. o godz. 18.00 dostojny gość dokonał poświęcenia bocznej kaplicy kościoła, w której odtąd sprawowany będzie sakrament pokuty. Szczegółowa relacja na stronie http://www.podlasie24.pl/garwolin/kosciol/pilawa-poswiecenie-kaplicy-bozego-milosierdzia-20a7e.html 

Przejdź do - Procesja rezurekcyjna 2017

Procesja rezurekcyjna 2017

18 kwietnia 2017

W niedzielę rano uroczystą procesją rezurekcyjną rozpoczęliśmy świętowanie Dobrej Nowiny o zmartwychwstaniu Chrystusa. 

Przejdź do - Triduum Paschalne 2017

Triduum Paschalne 2017

18 kwietnia 2017

W Wielki Czwartek Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy Triduum Paschalne. Podczas tej Najświętszej Ofiary wspominaliśmy wydarzenia z Wieczernika, a szczególnie ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Symboliczne obmycie nóg wybranym mężczyznom przez księdza proboszcza, przypomniało zebranym parafianom, że wszystko w Kościele powinno się odbywać w duchu służby bliźniemu tak, jak nauczał Jezus Chrystus. Na zakończenie uroczystości Ciało Chrystusa zostało procesjonalnie przeniesione do ciemnicy.

Czytaj więcej o: Triduum Paschalne 2017
Przejdź do - Spotkanie z Romualdem Kłosem

Spotkanie z Romualdem Kłosem

13 marca 2017

W piątek, 10 marca, odbyło się w naszym kościele spotkanie z aktorem Romualdem Kłosem. Gość opowiedział zebranym historię swojego nawrócenia, która wiąże się z udziałem w filmie Mela Gibsona "Pasja". 

 

 

Czytaj więcej o: Spotkanie z Romualdem Kłosem
Przejdź do - Pielgrzymka do Meksyku - 10 - 21 lutego 2017 r.

Pielgrzymka do Meksyku - 10 - 21 lutego 2017 r.

24 lutego 2017

W dniach 10 – 21 lutego 2017 r. pielgrzymi z naszej parafii udali się do Meksyku na spotkanie z Matką Bożą z Guadalupe. Jest to największe na świecie sanktuarium Maryjne, które wznosi się na wzgórzu Tepeyac, gdzie w  1531 roku Matka Boża ukazywała się Juanowi Diego. Pamiątką tych objawień jest cudowny obraz Maryi,  który powstał na tunice Indianina, gdy ten rozsypywał  zawinięte w niej wcześniej róże. Liczni badacze stwierdzili, że obraz nie został namalowany ludzką ręką. Podczas pielgrzymki nasza grupa miała możliwość dwukrotnego uczestnictwa we Mszy Św. dziękczynno – błagalnej przed tym cudownym wizerunkiem Matki Bożej, a także czas na osobistą modlitwę i adorację.

Czytaj więcej o: Pielgrzymka do Meksyku - 10 - 21 lutego 2017 r.
Przejdź do - Dekanalne Spotkanie Młodych - 27 stycznia 2017 r.

Dekanalne Spotkanie Młodych - 27 stycznia 2017 r.

4 lutego 2017

W piątek,  27 stycznia 2017r. w naszej parafii odbył się Dekanalny Dzień Skupienia Młodzieży pod hasłem „Jaka jest Twoja cena?”. Spotkanie rozpoczęło się  o godz. 16.30 serdecznym przywitaniem młodych z sąsiednich parafii oraz ich duszpasterzy.

Czytaj więcej o: Dekanalne Spotkanie Młodych - 27 stycznia 2017 r.
Przejdź do - Orszak Trzech Króli - 2017

Orszak Trzech Króli - 2017

8 stycznia 2017

6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, już po raz trzeci ulicami Pilawy przeszedł Orszak Trzech Króli. Po Mszy św. o godz. 12.00 licznie zgromadzeni parafianie obejrzeli krótki film o pracy polskich misjonarzy w Boliwii. Następnie uczniowie ze szkoły podstawowej zaprezentowali zebranym kolejne scenki jasełek, które opowiadały o spotkaniu najbardziej znanych polskich świętych z Jezusem narodzonym w  Betlejem. 

Przejdź do - Sanktuaria zachodniej Polski - 29 - 31 sierpnia 2016 r.

Sanktuaria zachodniej Polski - 29 - 31 sierpnia 2016 r.

4 września 2016

Pod koniec sierpnia grupa pielgrzymów z naszej parafii wraz z ks. proboszczem wzięła udział w pielgrzymce do sanktuariów zachodniej Polski.  Pierwszego dnia pielgrzymi odwiedzili miejsca związane z początkami państwa polskiego – katedrę gnieźnieńską, gdzie przechowywane są relikwie św. Wojciecha oraz symboliczne miejsce Chrztu Polski, znajdujące się na Ostrowie Lednickim. We wtorek grupa udała się do klasztoru cystersów w Gościkowie oraz Międzyrzecza – miejsca męczeństwa pierwszych Polaków.   Pielgrzymi dotarli także do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Torunia.

Przejdź do - Wyjazd w góry - "Śladami Jana Pawła II"

Wyjazd w góry - "Śladami Jana Pawła II"

5 lipca 2016

W dniach 25 – 29 czerwca odbył się wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży „Śladami Jana Pawła II”. Swoje spotkanie z papieżem Polakiem rozpoczęliśmy od wizyty w światowym centrum Kultu Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, gdzie   7 czerwca 1997 roku przybył z potrzeby serca, aby przed słynącym łaskami obrazem Jezusa Miłosiernego i przy relikwiach s. Faustyny Miłosierdziu Bożemu zawierzyć losy ludzkości, Kościoła i swój pontyfikat.

Czytaj więcej o: Wyjazd w góry - "Śladami Jana Pawła II"
Przejdź do - Bierzmowanie - 2016

Bierzmowanie - 2016

2 lipca 2016

9 czerwca 2016 r. odbyła się w naszej parafii uroczystość Bierzmowania. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzielił 65 uczniom z III klas gimnzajum ks. bp. Piotr Sawczuk - biskup pomocniczy diecezji siedleckiej.