6 niedziela zwykła roku B - 11. 02. 2024 r.

11 lutego 2024

6 niedziela zwykła roku   B   -  11. 02. 2024 r.

1. Wspólnota Odnowy w Duchu Św i Grupa Biblijna zapraszają w dniu jutrzejszym na Mszę św. ku czci Ducha Św a po niej na kolejną adorację. Zapraszamy do wspólnej modlitwy u boku Matki Bożej Kodeńskiej noszącej tytuł „Matki Jedności”.

1. We wtorek 13 lutego o godz. 12.00 w naszym kościele Msza św. w intencji jubilatów przeżywających 50 – lecie sakramentu małżeństwa.

1. Dzisiaj w całym Kościele rozpoczyna się 57 tydzień modlitwy o trzeźwość naszego narodu, w tym roku przeżywany pod hasłem: „Trzeźwość polską racją stanu”

W tej intencji będziemy modlić się przez najbliższy tydzień, także na Drodze Krzyżowej.

1. W środę 14-tego lutego rozpoczyna się w całym Kościele 40-sto dniowy okres Wielkiego postu. Obrzęd posypania głowy popiołem jest tylko ZEWNĘTRZNYM znakiem gotowości wejścia na drogę nawrócenia i przemiany naszego serca przez modlitwę, post i jałmużnę.

W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W tym dniu Msze św. naszym kościele o godz: 7.00, 10.30, 17.00 i 19.00. Ten dzień ma charakter wyjątkowo POKUTNY. ( mimo dnia św. Walentego)

1. W głębszym przeżyciu wielkiego postu pomogą nam wielkopostne nabożeństwa:

DROGA KRZYŻOWA : dla dorosłych w piątek o godz. 17.00 (po niej Msza św.)

dla młodzieży w piątek o godz 20.00

ADORACJE WIELKOPOSTNE:  w czwartki od godz. 20.00 do 21.00

GORZKIE ŻALE  w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30

1. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców i dzieci z klas III

Również za tydzień po Mszy w. o godz. 18.00 spotkanie Rady Parafialnej.

1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, tak że te anonimowe które wpływają na konto parafialne.

1. Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby Ukrainy.