Pielgrzymka do Loretto

14 maja 2016

W sobotę, 14 maja, odbyła się VIII Pielgrzymka Czytelników "Różańca" do Loretto, w której wzięli także udział nasi parafianie. Spotkanie rozpoczęło się od  konferencji ks. Roberta Wielądka - misjonarza miłosierdzia. Następnie odmówiliśmy Różaniec z ks. Kamilem Falkowskim oraz młodymi przygotowującymi się do ŚDM w Krakowie.
Mszę św. celebrował ks. abp Henryk Hoser, a po niej  wysłuchaliśmy zespołu ludowego  „Sobótka” z Czarnolasu. Pobyt zakończyliśmy  Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Miesięcznik formacyjny "Różaniec" jest kontynuacją "Kołka Różańcowego" założonego w 1909 roku przez bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, który był również inicjatorem powstania sanktuarium Czarnej Madonny, czyli polskiego Loretto położonego nad malowniczą rzeką Liwiec.