Dekanalne Spotkanie Młodych - Wilga 22.10.2015

26 listopada 2015

W czwartek, 22 października, młodzież z dekanatu osieckiego spotkała się w parafii Wilga  w ramach rozpoczynającej się Nowenny oraz przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

„Wieczór Młodych” rozpoczął się od wspólnej Mszy Św., której przewodniczył ks. Krzysztof Nowachowicz (wikariusz), natomiast homilię wygłosił ks. proboszcz Marek Żak. W homilii ks. proboszcz podkreślił, że każdy młody człowiek ma w swoim życiu takie miejsce, o które musi nieustannie walczyć, którego trzeba bronić.  Po zakończonej Mszy Św. odbyło się spotkanie „przy stole” . Młodzież miała okazję nawiązać znajomość z rówieśnikami, wypić gorącą herbatę oraz spróbować smacznych wypieków prosto z „Wilgijskiej Kuchni”. Kolejny punktem programu  była konferencja prowadzona przez siostrę zakonną. Spotkanie zakończyło się adoracją Najświętszego Sakramentu, Apelem Jasnogórskim oraz przekazaniem ikony Matki Bożej.