Ogłoszenia parafialne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

XVIII Niedziela zwykła - 02.08.2020 r.

2 sierpnia 2020
 1. Dzisiaj po Mszy Świętej wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu, i okazja do spowiedzi do godz. 21.00
2. Jutro o godz. 7.00 w parafii Wilga Msza Święta na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. W tym roku wyjątkowo na pielgrzymi szlak wyruszą tylko przedstawiciele, a duchowo będziemy łączyć się w parafii. Codziennie od jutra do 13.VIII o godz.20.00 w naszym kościele będzie odprawiana Msza Święta z rozważaniem pielgrzymkowym, zakończona Apelem Jasnogórskim.
3. Najbliższy czwartek to I czwartek miesiąca, o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, do godz. 20.00, zakończone Msza Świętą. W tym dniu wypada święto Przemienienia Pańskiego, Msze św. o godz. 7.00 10.00 i 20.00
4. W tym tygodniu będziemy przeżywali I piątek miesiąca, nabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą Świętą rano i wieczorem.
5. W dniu wczorajszym rozpoczeliśmy miesiąc sierpień, który jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Czynimy to z powodów religijnych i patriotycznych, gdyż w tym miesiącu wypada wiele świąt i rocznic patriotycznych. Zachęcamy do przeżywania go w duchu takiej postawy.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 26.07.2020 r.

26 lipca 2020

1. Z racji wczorajszego wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców dzisiaj po Mszach Świętych poświęcenie pojazdów, składane ofiary przeznaczone są na zakup pojazdów dla misjonarzy.

2. We wtorek o godz. 19.00 w sali parafialnej spotkanie dla osób zainteresowanych przeżywaniem Mszy Świętej w języku łacińskim.

3. Najbliższa sobota to I sobota miesiąca, nabożeństwa wynagradzające połączone z Msza św. rano i wieczorem. Rozpoczynamy miesiąc abstynecji. 

4. Za tydzień I niedziela miesiąca, o godz. 10.30 nabożeństwo za zmarłych polecanych w wypominkach, po Mszy Świętej o godz. 11:00 adoracja, procesja i zmianka dla kół różańcowych.

5. W naszej parafii czas oczekiwania na zamówioną intencję jest dosyć długi, niekiedy trwa rok. Zdarzają się sytuacje że osoby które zarezerwowały termin, nie podają intencji. Prosimy o podawanie intencji w zarezerwowanych terminach.

6. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary przeznaczane na prace gospodarcze parafii. W najbliższym miesiącu planujemy zamontować nowe kinkiety na odnowionych filarach kościoła.

XVI Niedziela Zwykła - 19.07.2020r.

19 lipca 2020

1. W tym tygodniu będziemy przeżywali: w środę święto św. Marii Magdaleny, w czwartek święto św. Brygidy – patronki Europy, a w sobotę święto św. Jakuba Apostoła.

2. W sobotę będziemy przeżywali wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców, których już dzisiaj ogarniamy darem modlitwy. Z tej racji za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów. Zebrane ofiary przeznaczone będą na zakup pojazdów dla misjonarzy.

3. W piątek po Mszy Świętej wieczorem spisanie aktów przed sakramentem chrztu, który będzie udzielony w najbliższą niedzielę o godz. 11:00.

4. Są jeszcze wolne miejsca na trzydniową pielgrzymkę autokarową w terminie 27-29 sierpnia do: Kraków- Łagiweniki, Tyniec, Kalwaria Zebrzydowska, Rychwałd, Szczyrk, Cieszyn, Wisła, Żywiec. Koszt pielgrzymki z wyżywieniem, noclegami i podróżą wynosi 320 zł. Osoby zainteresowane mogą zapisać się w zakrystii.

 

XV Niedziela Zwykła - 12.07.2020r.

12 lipca 2020

1. Jutro 13 lipca o godz. 17.30 nabożeństwo fatimskie w kościele, a o godz. 18.00 Msza Święta ku czci Ducha Św.

2. W czwartek 16 lipca liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel. (Szkaplerznej) W tym dniu o godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzona przez KRK pod wezwaniem Matki Bożej Szkaplerznej i Msza św. w ich intencji.

3. Nasza parafia w terminie 27-28-29 sierpnia organizuje trzydniową pielgrzymkę autokarową do: Kraków- Łagiweniki, Tyniec, Kalwaria Zebrzydowska, Rychwałd, Szczyrk, Cieszyn, Wisła, Żywiec. Koszt pielgrzymki z wyżywieniem, noclegami i podróżą wynosi 320 zł. Osoby zainteresowane mogą zapisać się w zakrystii.

XIV Niedziela Zwykła - 05.07.2020r.

5 lipca 2020

1. Ofiary na tacę z dzisiejszej niedzieli w całej diecezji siedleckiej przekazane są na utrzymanie Katalickiego Radia Podlasie.

2. W czawrtek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w godzinach 15:00 - 18:00.

3. W sobotę będziemy obchodzili święto św. Benedykta - patrona Europy.

4. W niedziele wakacyjne w lipcu i sierpniu porządek Mszy Świętych, jak w latach ubiegłych: 7:00, 9:00, 11:00, 19:00.

XIII Niedziela Zwykła - 28.06.2020r.

28 czerwca 2020

1. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz. 20.00.

2. Jutro uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

3. W czwartek 2 lipca wspomnienie Matki Bożej Kodeńskiej, patronki naszej parafii, a w Kodniu diecezjalny dzień chorych.

4. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca, o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i adoracja do godz. 18.00, również w tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa wynagradzające połączone z Msza św. rano i wieczorem.
Spowiedź święta w czasie wakacji przed i po Mszy Św. ze względu na obecność tylko jednego księdza. 

5. Za tydzień I niedziela miesiąca, modlitwy za zmarłych z dzielnicy VIII, adoracja, procesja i zmianka różańcowa.

6. W miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. w niedzielę odprawiane będą jak w latach ubiegłych o godz: 7.00; 9.00; 11.00; i 19.00.

7. W sobotę 4 lipca o godz. 19.00 i w niedzielę 5 lipca o godz. 17.00 konferencja chrzcielna przed sak. chrztu św. udzielanym w lipcu i sierpniu.

8. Dnia 1 lipca ks. Artur Zbański prefekt KLO w Garwolinie decyzją księdza biskupa został przeniesiony na stanowisko wikariusza par. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim. Za 10-miesięczną pomoc w naszej parafii serdecznie dziękujemy, a w nowej parafii życzymy dużo Bożego błogosławieństwa. Ks. Artura otoczmy naszą modlitwą.

9. W mienionym tygodniu zakończyły się prace przy odnawianiu filarów naszego kościoła. Namalowaniu czterej ewangeliści na filarach kościoła nawiązują do "ewangelii" która jest "filarem" całego Pisma Świętego. Koszt wykonanej inwestycji: materiał, robocizna i podatek VAT jednego filara wyniósł 15.000 zł. Osoby stojące na zewnątrz kościoła zapraszamy do obejrzenia odnowionych filarów.

10. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone w ostatnią niedzielę na prace gospodarcze w naszej parafii.

XII Niedziela Zwykła - 21.06.2020r.

21 czerwca 2020

1. W dzisiejszą niedzielę odbywa się ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przygotowali polowe ołtarze na obrzęd poświęcenia pól, który odbył się w ostatni czwartek.

3. W poniedziałek o godz. 17.30 modlitwa różańcowa przez wstawiennictwo św. O. Pio, a po Mszy św. modlitwy adoracyjne Najświętszego Sakramentu.

4. W środę 24. VI uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00.

5. W piątek o godz. 8:00 Msza Święta w intencji nauczycieli, pracowników i uczniów Szkoły Podstawowej w Pilawie z racji zakończenia roku szkolnego.

6. W piątek po Mszy św. wieczorowej spisanie aktu chrztu przed sakramentem chrztu udzielanym w najbliższą niedzielę o godz. 10. 30

7. W sobotę 27. VI Msza św. odprawiana o godz. 18.00 będzie już ostatnią odprawianą z liturgii niedzielnej. W lipcu i sierpniu porządek Mszy św. jak w wakacje ubiegłych lat.

8.W sobotę 27. VI w Mariańskim Porzeczu odbędzie się spotkanie grupy pielgrzymkowej 7 C na Jasną Górę.

9. Za tydzień o godz. 12.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców miasta z racji Dni Pilawy.

10. Prace dekoratorskie przy filarach naszego kościoła zostały przerwane na czas niedzieli. Od poniedziałku będą dalej kontynuowane.

XI Niedziela Zwykła - 14.06.2020r.

14 czerwca 2020

1. Ofiary złożone dzisiaj na tacę decyzją księdza biskupa zostają przekazane na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach.

2. Trwa oktawa Uroczystości Bożego Ciała, w najbliższy czwartek zakończenie na Mszy św. wieczorowej, oraz błogosławieństwo wianków, ziół i kwiatów. W tym dniu poświęcenie pól w naszej parafii. Rozpocznie się o godz. 17.00 tradycyjną trasą, jeden ksiądz od strony Osiecka, a drugi od strony Lipówek.

3. W najbliższy piątek będziemy przeżywali uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, (w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych), a w sobotę wspomnienie Niepokalanego serca N.M.P.

4. Od jutra rozpoczną się w naszym kościele prace przy dekoracji filarów naszego kościoła. Przewidziany czas pracy to okres dwóch tygodni.

5. Przypominamy, że w każdy czwartek od godz. 15.00 do 18.00 trwa w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu.

Uroczystość Trójcy Świętej - 07.06.2020r.

7 czerwca 2020

1. Ofiary składane do puszek w dzisiejszą niedzielę w naszej diecezji przeznaczone są na budujące się nowe kościoły, zamiast zbiórki na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. Dzisiaj kończy się czas spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.

3. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza Święta ku czci Ducha Świętego, na którą zaprasza wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

4. W najbliższy czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze Święte w naszym kościele o godzinie: 7:00, 9:00, 10.30 (z procesją eucharystyczną ulicami naszego miasta), oraz 18:00.

5. Ze względu na wyjątkowość sytuacji tegoroczna trasa procesji jest zmieniona. Przejdziemy ulicami: Wojska Polskiego, kardynała Wyszyńskiego, Krynickich, Słoneczną i Wojska Polskiego. Ołtarz I-wszy na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i Kard. Wyszyńskiego przygotowują strażacy, II-gi harcerze, III urząd miasta i gminy, IV rodzina Kasprzaków. Podczas procesji zachowajmy bezpieczną odległość, dostosowując się do przepisów sanitarnych. Tradycyjnie zapraszamy dzieci do udziału w procesji i prosimy o wcześniejsze przygotowanie kwiatów.

6. Oktawa uroczystości Bożego Ciała z procesją wokół kościoła po Mszy św. wieczorowej, a w niedzielę po Mszy Św. o 10:30.

7. W najbliższy piątek obowiazuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W tym roku poświęcenie pól odbędzie się na zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek 18. 06.2020r. o godz. 17.00.

7. W sobotę 13 czerwca o godz. 17.30 w kościele nabożeństwo różańcowe ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 31.05.2020r.

31 maja 2020

1. Dzisiaj od godz. 19.00 do 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Za tydzień w Uroczystość Trójcy Świętej kończy się czas spowiedzi i komunii świetej wielkanocnej.

2. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 7.00; 10,30; i 18.00
W tym dniu o godz. 11.00 w katerze siedleckiej ks. kan. Grzegorz Suchodolski przyjmie święcenia biskupie. Uroczystość będzie transmitowana przez Katolickie Radio Podlasie i TV TRWAM.

3. Jutro rozpoczyna się miesiąc czerwiec i nabożeństwa czerwcowe, które będą odprawiane w dzień powszedni po Mszy św. wieczorowej, a w niedzielę o godz. 17.40.
Suplikacja: „Święty Boże, Święty Mocny, Święty a nieśmiertelny…” będzie śpiewana na zakończenie nabożeństwa.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji ustania epidemii w każdy czwartek od godz. 15.00 do 18.00 rozpoczęta koronką do Bożego Miłosierdzia.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywali I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W I czwartek miesiąca bedziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana . W I piątek i I sobotę miesiąca nabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą św. rano i wieczorem.

6. Za tydzień I niedziela miesiąca, o godz. 10.00 modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach z dzielnicy VII, adoracja, procesja i zmianka dla kół różańcowych. Msza św. o godz. 12.30.

7. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone w ostatnią niedzielę miesiąca przeznaczane na prace gospodarcze w parafii. W połowie czerwca rozpoczną się prace przy dekoracji filarów w naszej świątyni.

8. W tym tygodniu spotkania organizacyjne dla uczniów kl. III i rodziców kościele o godz. 19.00. Wtorek kl. 3 a; czwartek kl. 3b i piątek kl. 3 c.