Ogłoszenia parafialne

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

XII Niedziela Zwykła - 25 czerwca 2017 r.

25 czerwca 2017
 1. W czwartek, 29czerwca, będziemy przeżywali Uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. Jest to także dzień imienin ks. Pawła, którego ogarniamy darem modlitwy.
 1. Za tydzień wypada I niedziela miesiąca, adoracja i procesja po Mszy św. o godz. 11.00 (zapraszamy dzieci w strojach komunijnych) zmianka dla kół różnicowych, a o godz. 10.30 modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach z dzielnicy VIII.
  Za tydzień do naszej parafii przybędą przedstawiciele Katolickiego Radia Podlasie, będą także rozprowadzać książki katolickie.
 1. W miesiącach: lipiec i sierpień Msze św. w niedziele będą odprawiane o zmienionych godzinach: tj. 7.00, 9.00, 11.00  i  19.00.
 1. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 powitamy nowego księdza wikariusza ks. Marcina Gnyszkę, który przychodzi z parafii Borowie.
  Również za tydzień o godz. 17.00 konferencja przed sak. chrztu św., który będzie udzielany w ostatnią niedzielę lipca i sierpnia. Konferencja adresowana jest dla rodziców i rodziców chrzestnych, którzy mieszkają na terenie naszej parafii.
  2 lipca wypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Kodeńskiej - w tym dniu w sanktuarium w Kodniu przeżywany jest Dzień Chorych.
 1. Przez dwie niedziele trwała zbiórka pieniędzy na akcję Caritasu Rodzina Rodzinie.  Udało się zgromadzić 5 078,63 PLN i 21 EURO, dzięki czemu mogliśmy objąć wsparciem pierwszą rodzinę, oto jej opis:  Jean JAMEL KAROUM  mieszka w Aleppo z żoną i trójką dzieci. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu i bez pracy. W wojnie stracili cały swój dobytek oraz dom. Potrzebują opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga oraz leki. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania.  Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.
   Gorąco dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wzięli udział w akcji.
 1. Zakończyły się prace na naszym parafialny cmentarzu, polegające na układaniu kostki na nowych alejkach oraz powiększeniu o ½ ha powierzchni cmentarza. Ułożono  694 m2 kostki za sumę 61 tyś zł. oraz 250 metrów bieżących ogrodzenia za sumę  21 040 zł. Niewielki dług spłacimy w najbliższych miesiącach.
 1. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary, które w ostatnią niedzielę miesiąca przeznaczamy na prace remontowe.

XI Niedziela Zwykła - 18 czerwca 2017 r.

18 czerwca 2017
 1. Trwa oktawa Uroczystości Bożego Ciała, w najbliższy czwartek zakończenie na Mszy św. wieczorowe oraz poświęcenie wianków, ziół i kwiatów.
 1. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - w tym dniu nie obwiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. o godz 7.00 i 18.00. Tego dnia darem modlitwy wspierajmy naszych ojców.
 1. W sobotę, 24 czerwca, Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.  W tym dniu o godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzona przez grupę O. Pio, a po Mszy św. spotkanie w sali parafialnej.
 1. W najbliższy czwartek o godz. 15.30 Msza św. z racji zakończenia gimnazjum przez uczniów kl. III , a w piątek, 23 czerwca, o godz. 8.00 Msza św. z racji zakończenia roku szkolnego.
 1. Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca, będzie udzielany sak. chrztu św. Spisanie aktów w piątek po Mszy św. wieczorowej.
 1. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na sierpniową pielgrzymkę do Zakopanego – Krzeptówek.

 

 

Uroczystość Trójcy Świętej - 11 czerwca 2017 r.

10 czerwca 2017

1. W poniedziałek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. ku czci Ducha Św., na którą zaprasza wspólnota Odnowy w Duchu Św.

 2. We wtorek, 13 czerwca, o godz. 18.00 Msza św. a po niej różaniec fatimski ulicami naszego miasta.

 3. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 10.30 (z procesją eucharystyczną ulicami naszego miasta do czterech ołtarzy) i wieczorem o godz.18.00. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych. Zapraszamy  chętnych parafian do włączenia się do budowy ołtarzy, by pomóc tym, którzy od lat angażują się w tę pracę . W tym dniu tradycyjnie poświęcenie pól rozpocznie się o godz. 17.00 -  jedna procesja od strony Lipówek a druga od strony Osiecka, zakończone Mszą św. w kościele o godz. 18.00.

4. W terminie 23 - 25 sierpnia planujemy trzydniową pielgrzymkę autokarową na południe Polski do sanktuariów: Częstochowa, Olesno, Opole, Kamień Śląski, Wadowice, Zakopane - Krzeptówki, Kielce. Koszt pielgrzymki z podróżą, noclegami i posiłkami 330 zł. Zapisy w zakrystii.

5. Prośba do parafian i gości biorących udział w sakramencie małżeństwa, by po zakończonej Mszy św. na zewnątrz kościoła nie używać „petard”, które strasznie zaśmiecają otoczenie kościoła, co jest później trudne do posprzątania. Będziemy jeszcze o to prosić pod koniec Mszy św. ślubnej.

6. Wraz z końcem czerwca kończą posługę w naszej parafii ks. Paweł i ks. Łukasz. Ks. Łukasz odchodzi kontynuować swoją pracę doktorską, a ks. Paweł decyzją ks. biskupa zostaje przeniesiony na nową parafię. Za pomoc ks. Łukaszowi podziękujemy w niedzielę 25 czerwca o godz. 9.00 a ks. Pawłowi 29 czerwca o godz. 18.00.

 7. Od kilku miesięcy Caritas Polska w odpowiedzi na apel Episkopatu Polski o działanie na rzecz uchodźców syryjskich realizuje program Rodzina Rodzinie. Polega on na finansowym wsparciu przez okres 6 miesięcy konkretnej syryjskiej rodziny z Aleppo lub z obozów dla uchodźców w Libanie. Do akcji mogą się włączyć osoby indywidualne, rodziny, środowiska i instytucje. Pragniemy, aby to dzieło podjęła także nasza wspólnota parafialna. By naszym półrocznym patronatem można było  objąć przynajmniej jedną z takich rodzin potrzeba, abyśmy zgromadzili kwotę w wysokości 3060 zł.

W tym celu przez dwie niedziele tj. 11 i 18 czerwca po każdej mszy świętej członkowie wspólnoty Domowego Kościoła z naszej parafii będą prowadzić zbiórkę do puszek.

Tak uzyskane środki w całości zostaną przeznaczone na wsparcie wybranej, potrzebującej rodziny. Więcej informacji na temat programu, sytuacji w Syrii i rodzin objętych pomocą znajduje się na stronie http://rodzinarodzinie.caritas.pl/

Nie bądźmy obojętni na dramat ofiar wojny i odpowiedzmy na apel Papieża Franciszka: „Uchodźcy to nie liczby, tylko osoby, które mają twarze, imiona i historie życia i odpowiednio do tego należy ich traktować”.

 

Zesłanie Ducha Św. - 4 czerwca 2017 r.

4 czerwca 2017
 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy czas komunii św. wielkanocnej. Dzisiaj także odbywa się ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej  w Warszawie. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00  i 18.00.
 1. Za tydzień będziemy przezywali Uroczystość Trójcy Św. W tym dniu będziemy także przeżywali DNI PILAWY. Z tej okazji Msza św. o godz. 12.00 będzie odprawiana nie w kościele, lecz na stadionie.
 1. W najbliższy piątek, 9 czerwca, w Osiecku odbędzie się dekanalny dzień skupienia. Zapisy u ks. Pawła – wyjazd autokarem o godz. 16.30 z Pilawy. 
 1. W sobotę, 10 czerwca, o godz. 14.30 wyjazd na nocne czuwanie z O. Pio w Krakowie-Łagiewnikach. Koszt wyjazdu ok. 90 zł. Są jeszcze wolne miejsca.
 1. Przez dwie niedziele tj. 11 i 18 czerwca po każdej mszy świętej członkowie wspólnoty „Domowego Kościoła” z naszej parafii będą rozprowadzać cegiełki o wartości 10 i 20 zł .Tak uzyskane środki w całości zostaną przeznaczone na wsparcie konkretnej syryjskiej rodziny w ramach programu pomocowego „Rodzina rodzinie” organizowanego przez Caritas Polska.

Wniebowstąpienie Pańskie - 28 maja 2017 r.

28 maja 2017
 1. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja do godz. 18.00. Również w tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca, za tydzień I niedziela miesiąca, adoracja, procesja, zmianka dla kół różańcowych i modlitwy za zmarłych z dzielnicy  VII. Na procesję zapraszamy dzieci w strojach komunijnych.
 1. Za tydzień będziemy przeżywali Uroczystość Zesłania Ducha Św. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.
 1. 31 maja Kościół w liturgii przeżywa święto Nawiedzenia NMP, które w naszej parafii przeżywane jest w ostatnią niedzielę maja jako dzień odpustu.
 1. W najbliższy czwartek rozpoczyna się miesiąc czerwiec i nabożeństwa czerwcowe, które będą odprawiane w dzień powszedni po Mszy św. wieczorowej, a w niedzielę o godz. 17.40.
 1. Trwa nowenna do Ducha Św., którą przeżywamy na Mszy św. wieczorowej.
 1. Za tydzień, w niedzielę, 4 czerwca odbędzie się ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 1. Są jeszcze wolne miejsca na czuwanie modlitewne w Krakowie Łagiewnikach z 10 /11 czerwca. Zapisy w zakrystii.
 1. W tym tygodniu zakończyły się prace przy układaniu kostki na bocznych alejkach cmentarza , a w obecnym tygodniu zakończą się przy ogrodzeniu nowej części cmentarza.
 1. Przez dwie niedziele tj. 11 i 18 czerwca po każdej mszy świętej członkowie wspólnoty „Domowego Kościoła” z naszej parafii będą rozprowadzać cegiełki o wartości 10 i 20 zł . Tak uzyskane środki w całości zostaną przeznaczone na wsparcie konkretnej syryjskiej rodziny w ramach programu pomocowego „Rodzina rodzinie” organizowanego przez Caritas Polska.

VI Niedziela Wielkanocna - 21 maja 2017 r.

21 maja 2017
 1. Jutro o godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzona przez grupę O. Pio, a po Mszy św. wieczorowej modlitwy przez wstawiennictwo św. O. Pio. Grupa modlitewna o. Pio organizuje autokarowy wyjazd na nocne czuwanie do Krakowa Łagiewnik z 10/11 czerwca. Zapisy w zakrystii. Szczegółowy program na plakacie.
 1. W piątek, 26 maja, rozpoczyna się nowenna do Ducha Św. Odmawiana po mszy św. wieczorowej. W tym dniu darem modlitwy ogarniamy nasze mamy.
 1. Za tydzień w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci Nawiedzenia NMP. Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00, którą odprawi i kazanie wygłosi ks. Leszek Dąbrowski  - ekonom naszej diecezji.
 1. Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca, o godz. 10.30 będzie udzielany sak. chrztu św. - spisanie aktów w środę po Mszy św. wieczorowej. 

 2. Również za tydzień po Mszy św. wieczorowej będzie wyświetlony film pt. SIŁA MODLITWY – ten film ukazuje plan walki o rozpadające się małżeństwo i zachęca do przyjęcia właściwej postawy wobec problemów w rodzinie.

 3. W sobotę, 27 maja, z naszej parafii wyrusza piesza pielgrzymka rodzinna do sanktuarium Matki Bożej w Górkach. Wyjście pielgrzymów o godz. 8.00 a zakończenie ok. godz. 16.30. Zabieramy ze sobą płaszcz przeciw deszczowy nakrycie głowy, wygodne obuwie, prowiant na drogę. Po Mszy św. przewidziany jest posiłek. Zapisy na pielgrzymkę tylko do końca dnia dzisiejszego.

 4. Nasza parafia przeprowadziła inwentaryzację cmentarza parafialnego. Dołączyliśmy do ogólnopolskiej wyszukiwarki internetowej GROBONET. Za pomocą GROBONETU można znaleźć w internecie miejsce pochówku zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Oznacza to, że po wejściu na stronę http://pilawa.artlookgallery.com/grobonet/start.php  można wyszukać groby naszych zmarłych. Wpisując imię i nazwisko osoby zmarłej wyświetli się zdjęcie grobowca, kto spoczywa w danym grobie, dokładna data urodzenia i śmierci oraz w jakim miejscu, sektorze i rzędzie znajduje się grób. Na stronie głównej znajduje się dokładny plan cmentarza, z nową nieużytkową częścią. Za pomocą wyszukiwarki GROBONET można sprawdzić na jaki okres miejsce jest opłacone, zapalić wirtualny znicz, a także sprawdzić rocznicę śmierci. Link do wejścia na stronę znajduje się na stronie naszej parafii, lub wpisać bezpośrednio  PILAWA.ARTLOOKGALERY.COM Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony.

 

V Niedziela Wielkanocna - 14 maja 2017 r.

14 maja 2017
 1. Od jutra dzieci pierwszokomunijne będą w naszej parafii przeżywały swój „biały tydzień”. Z tego powodu będą zmienione godziny wieczornych Mszy św. O godz. 17.30 – jedna grupa, a o godz. 18.30 – druga grupa.  Po mszy św. o godz. 18.30 będzie nabożeństwo majowe recytowane.

 

 1. Nasza parafia organizuje pieszą pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach w sobotę, 27 maja br.
  Wyjście pielgrzymów z naszego kościoła o godz. 8.00.
  Zapisy w zakrystii do najbliższej niedzieli.

IV Niedziela Wielkanocna - 7 maja 2017 r.

7 maja 2017

1. Dzisiaj w IV niedzielę wielkanocną rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

2. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na Mszę św. ku czci Ducha Św. w poniedziałek, 8 maja, o godz. 18.00.

Wspólnota organizuje także w dniu 20 maja 2017 r. wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Św. Zgłoszenia przyjmuje p. Barbara Stryjniak.

3. W poniedziałek, 8 maja, będziemy przeżywali uroczystość Św. Stanisława biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.

4. W sobotę, 13maja, wypada 100. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. W tym dniu o godz. 18.00 Msza św. w naszym kościele i procesja ulicami miasta.

5. Za tydzień w naszym kościele uroczystości I komunijne – w tym dniu Msze św. będą odprawiane o zmienionych godzinach: 7.00,  9.00 i 11.30 - I komunijna oraz po południu o godz. 16.00 i 18.00.

Osoby niezwiązane z dziećmi pierwszokomunijnymi zapraszamy na Msze św. bez udziału dzieci.

Spowiedź dla dzieci i rodziny w sobotę od godz. 9.00.

6. 3 czerwca nasza parafia organizuje wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży w Lednicy, zapisy do 14 maja. Koszt wyjazdu 80 zł.

7. Na teranie naszej gminny otwarto Centrum Pomocy Interdyscyplinarnej, którego siedziba mieści się przy ulicy Letniskowej 4 w Pilawie.

Ośrodek udziela bezpłatnej pomocy prawnej i materialnej oraz wsparcia psychologicznego osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

8. Na cmentarzu trwają prace przy ogradzaniu nowej części cmentarza, a w dniu wczorajszym rozpoczęły się już prace przy układaniu kostki na alejkach bocznych cmentarza.

III Niedziela Wielkanocna - 30 kwietnia 2017 r.

30 kwietnia 2017

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się IX Tydzień Biblijny – jest on okazją do pogłębienia rozumienia Objawienia Pańskiego w świetle Pisma Św. oraz kształtowania duchowości i kultury biblijnej.
 1. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali Uroczystość NMP Królowej Polski oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 10.30 i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlić w intencji Ojczyzny, a po jej zakończeniu nastąpi część artystyczna w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej w Pilawie oraz koncert melodii patriotycznych w wykonaniu orkiestry dętej.
 1. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca, o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 18.00. 

 2. Najbliższy piątek i sobota to I w tym miesiącu. Nabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą św. rano i wieczorem.  W sobotę o godz. 17.30 modlitwa różańcowa.

 3. Za tydzień I niedziela miesiąca. Adoracja, procesja i zmianka dla kół różańcowych. O godz. 10.00 modlitwy za zmarłych z dzielnicy VI. O godz. 17.00 konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych  przed sak chrztu św., który będzie udzielany w maju i czerwcu.

 4. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane w dzień powszedni po Mszy św. wieczorowej a w niedzielę o godz. 17.40.

 5. 12 maja w par. Sobienie Jeziory odbędzie się Dekanalny Dzień Skupienia dla Młodzieży. Wyjazd z naszej parafii w piątek o godz. 16.30, zapisy w zakrystii.

 6. 14 maja dzieci z kl. III będą w naszej parafii przeżywały swoją I komunię św. W tym dniu będą zmienione godziny Mszy św. Msza św. pierwszokomunijna o godz. 9.00 i 11.30 . Pozostałe Msze św. o godz: 7.00,16.00 i 18.00.

 7. W dniach 3 i 4 czerwca br. planowany jest z naszej parafii wyjazd na ogólnopolskie spotkanie młodzieży do LEDNICY. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii  do 14 maja br.

 8. Składamy podziękowanie za dzisiejsze ofiary przeznaczone na prace remontowe w naszej parafii. W tym i następnym miesiącu przeznaczymy je na koszty związane z powiększeniem cmentarza. Prace się już rozpoczęły, ale ze względu na pogodę zostały przerwane. Po niedzieli będą  kontynuowane. 
  W ostatnią niedzielę do puszek na potrzeby Syrii złożyliśmy  4.560.50zł i 1 euro.

 9. Przez posługę ks. bp. od tygodnia służy nam kaplica Bożego Miłosierdzia. To w niej udzielany jest sakrament pokuty, w zamykanych konfesjonałach, dających większą dyskrecję i komfort spowiedzi, a przez swoje wyciszenie także okazję do lepszego przygotowania się do tego sakramentu. Można w niej także przeżywać Mszę św., odprawić dziękczynienie po przyjęci komunii św. czy uciszyć płaczące dziecko. W ciągu dnia można pomodlić się do Bożego Miłosierdzia.

Niedziela Bożego Miłosierdzia - 23 kwietnia 2017 r.

23 kwietnia 2017
 1. Dzisiaj wraz z całym Kościołem powszechnym przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna 73 Tydzień Miłosierdzia. Zgodnie z apelem ks. bp. z ubiegłej niedzieli ofiarą do puszek włączamy się w ogólnopolską zbiórkę na pomoc poszkodowanej Syrii.
 1. Dzisiaj o godz. 18.00 Msza św., podczas której ks. bp. poświęci kaplicę Miłosierdzia Bożego – od jutra spowiedź tylko w kaplicy w nowych konfesjonałach.
 1. Jutro uroczystość św. Wojciecha – gł. patrona Polski, a we wtorek wspomnienie św. Marka Ewangelisty.
 1. W poniedziałek o godz. 17.00 rozpocznie się w sali parafialnej comiesięczne spotkanie grupy modlitewnej o. Pio, a o godz. 17.30 różaniec i Msza św. z modlitwa do o. Pio.
 1. Za tydzień, w niedzielę, o godz. 12.00 Msza św. w intencji OSP z Pilawy i gminne obchody Dnia Strażaka.
 1. Sak. chrztu św. będzie udzielany za tydzień na Mszy św. o godz. 10.30, a spisanie aktów we wtorek po Mszy w. wieczorowej.
 1. Również za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca po mszy św. wieczorowej będzie wyświetlony film pt. "ZMARTWYCHWSTAWAŁY" – potężny rzymski trybun otrzymuje zadanie wyjaśnienia tajemnicy, co się stało z Jezusem kilka tygodni po ukrzyżowaniu.
 1. Od kilku tygodni coraz częściej w naszej świątyni występuje chór parafialny i ma coraz bogatszy repertuar – mieliśmy okazję słuchać go podczas Triduum Paschalnego. Zachęcamy naszych parafian do włączenia się w szeregi tego chóru. Próby odbywają się raz w tygodniu w środy po Mszy św. wieczorowej. https://pl-pl.facebook.com/chor.pilawa/