Ogłoszenia parafialne

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

V Niedziela Wielkiego Postu - 29.03.2020r.

29 marca 2020

1. Dzisiaj w ostatnią niedzielę miesiąca po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz. 20.00

2. W najbliższy czwartek 02.04. br. będziemy obchodzili 15 rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywali I czwartek miesiąca,  oraz I piątek i I sobotę miesiącaNabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą św. rano i wieczorem.

4. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywali Niedzielę Palmową. Błogosławieństwo palm w czasie każdej Mszy Świętej.

Ze względu na wprowadzony stan epidemiczny Droga Krzyzowa ulicami naszego miasta zostaje odwołana. Dlatego zachęcamy do odmawiania Drogi Krzyżowej w swoich domach rodzinnych. 

5. W związku z zaistniałą sytuacją rekolekcje wielkopostne w całej diecezji zostały odwołane. W naszym kościele umożliwiamy okazję do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od poniedziałku do soboty w następujących godzinach:
- przed południem od godz. 10.00 do 12.00
- po południu po Mszy wieczorem do 20.00
Zachęcamy do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania gdyż w czasie wielkiego tygodnia może być trudniej. W czasie spowiedzi co pół godziny będzie udzielana Komunia Święta.

6. W czasie epidemi Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele w godzinach: od 7:30 do 12:00 i od 15:00 do 18:00, oraz po Mszy Świętej wieczorem do 20:00.

7. Odpowiadając na wielkopostne wezwanie Kościoła pragniemy jako parafia podjąć MODLITWĘ, POST I JAŁMUŻNĘ  prosząc Boga o zakończenie pandemii koronawirusa, wyzdrowienie dla chorych i życie wieczne dla zmarłych.
Działania w ramach tej inicjatywy polegają na podjęciu przez chętne osoby w tygodniu od 30.03.2020 do 04. 04.2020 (od poniedziałku do soboty):
a) jednego dnia postu o wodzie, lub o chlebie i wodzie;
b) odmówieniu czterech części Różańca;
c) złożenia jałmużny wielkopostnej do puszki w kościele, która zostanie przekazana dla Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. 

8. Za tydzień będzie można otrzymać tekst modlitwy z poświęceniem pokarmów na stół wielkanocny, gdyż w tym roku nie będzie poświęcenia pokarmów w kościele.

9. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim którzy w ostatnim czasie składają ofiary na potrzeby parafii wpłacając na konto parafialne. Bóg zapłać.

Ogłoszenia w związku z zaostrzeniem przepisów o zgromadzeniach

24 marca 2020

W związku z zaostrzeniem przepisów o zgromadzeniach od dnia 25.03.2020r., w kościele nie może przebywać jednocześnie więcej niż 5 osób.

Msze Święte będą sprawowane jedynie z uczestnictwem osób zamawiających intencję danej Mszy Świętej maksymalnie 5 osób w kościele - wyłączając z tego osoby sprawujące posługę. Prosimy o pozostanie w domu łącząc się w modlitwie.

Jednocześnie informujemy, że kościół pozostanie otwarty do osobistej adoracji. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele w godzinach: od 7:30 do 12:00 i od 15:00 do 18:00, oraz po Mszy Świętej wieczorem do 20:00, z zachowaniem przepisów o zgromadzeniach, tak aby liczba osób w miejscu modlitwy nie przekroczyła pięciu. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania po Mszy Świętej wieczorem do godz. 20.00.

Zachęcamy do uczestnictwa w domu w celebracjach transmitowanych przez telewizję. 

IV niedziela Wielkiego Postu - 22.03.2020r.

21 marca 2020

1. W tym tygodniu będziemy przeżywali uroczystość Zwiastowania N.M.P. - jest to także "Dzień Świętości Życia"

2. Ze względu na wyjątkowość sytuacji zachęcamy, aby wielkopostne nabożeństwa przeżywać z udziałem mediów lub w formie prywatnej w naszych domach.

3. W naszym kościele od poniedziałku do soboty odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach : 7.30 do 12.00 i od 15.00 do 18.00, po Mszy Świętej wieczorem do 20:00.

4. Z powodu odwołanych rekolekcji i spowiedzi rekolekcyjnej, zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania w tym tygodniu od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej wieczorem do godz. 20.00.

5. Caritasowskie baranki wielkanocne można nabywać w zakrystii.

6. W wyjątkowej sytuacji, którą obecnie przeżywamy wieczorna Msza św. sobotnia odprawiana jest z formularza niedzielnego (zastępuje niedzielną) oraz w niedzielę o godz. 16.00 sprawowana jest dodatkowa Msza Święta.

Ogłoszenia w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego. Aktualizacja z dn. 24.03.2020r.

24 marca 2020

Drodzy Parafianie,

W związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego oraz w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, zgodnie z zarządzeniami Biskupa Ordynariusza Diecezji Siedleckiej prosimy o zapoznanie się z następującymi informacjami dotyczącymi naszej parafii:

 • Ksiądz Biskup Ordynariusz udziela wszystkim wiernym dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i w uroczystości – do odwołania i zachęca do pozostania w domu.
 • Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie Ksiądz Biskup Ordynariusz zachęca, aby osoby korzystające z dyspensy łączyły się ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje Mszy św. w radiu, telewizji lub internecie, przypominając jednocześnie o zachowaniu podczas tej Mszy św. właściwych postaw i gestów liturgicznych, tak jakbyśmy byli w kościele,  zapalając świecę i modląc się.
 • Porządek Mszy Świętych niedzielnych do odwołania będzie następujący: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00, 18:00, oraz sobotnia Msza Święta wieczorem o godz. 18:00 będzie sprawowana, jako niedzielna Msza Święta.
 • Godziny Mszy Świętych w dni powszednie: 7:00 i 18:00.
 • Po każdej Mszy Świętej śpiewamy Suplikacje: „Święty Boże, Święty Mocny, Święty a nieśmiertelny…” o wygaśnięcie epidemii.
 • Przypominamy, że w każdej Mszy Świętej może brać udział maksymalnie 5 osób ze szczególnym uwzględnieniem osób zamawiających intencję mszalną lub, w wypadku pogrzebu, najbliższej rodziny.
 • Celebracje nabożeństw (Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej, Godzinek, Różańca, oraz adoracji czwartkowej) zostają zawieszone do odwołania. W zaistniałej sytuacji zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania w swoich domach.
 • Rekolekcje wielkopostne zostają odwołane.
 • Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania po Mszy Świętej wieczorem do godz. 20.00 z zachowaniem przepisów o zgromadzeniach, tak aby liczba osób w miejscu modlitwy nie przekroczyła pięciu.
 • Na kratkach konfesjonałów znajdują się folie ochronne.
 • Nie całujemy stuły po spowiedzi.
 • Wszystkie spotkania grup parafialnych (dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych), oraz spotkania przygotowujące do I Komunii Świętej i bierzmowania zostają zawieszone do odwołania.
 • Znak pokoju w czasie Eucharystii przekazujemy tylko przez skinienie głową, bez podawania rąk.
 • Przypominamy, że przepisy liturgiczne przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na rękę (w miejscu dzielania Komunii Świętej w obecności kapłana).
 • Woda święcona w kropielnicach została usunięta.
 • Dzieci, młodzież, osoby chore i starsze prosimy o pozostanie w domach.
 • Prosimy o rozwagę i zalecamy udział we Mszy św. za pośrednictwem radia czy telewizji, codzienna transmisja Mszy św. z katedry siedleckiej za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie w dni powszednie o godz. 6.00, w niedziele o godz. 10.00.
 • Od poniedziałku do soboty w naszym kościele odbywa się Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w godzinach: od 7:30 do 12:00, oraz od 15:00 do 18:00, oraz po Mszy wieczorem do godz. 20:00. Przypominamy jednak, aby w czasie adoracji jednocześnie uczestniczyło maksymalnie 5 osób. Bądźmy odpowiedzialni i przestrzegajmy obowiązujące prawo.
 • Zachęcamy wszystkich parafian, aby każdego dnia, o godz. 20.30,  w swoich rodzinach odmawiać Różaniec w intencji osób chorych, tych którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, oraz o ustąpienie epidemii.
 • Bardzo prosimy parafian, jeżeli w pobliżu nas mieszka osoba starsza, samotna lub schorowana pomóżmy tej osobie zrobić zakupy lub pomóc w inny sposób.
 • W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie niezapomnijmy o naszym życiu duchowym - dbajmy o trwanie w łasce uświęcającej. 
 • W tym szczególnym czasie my kapłani posługujacy w tej parafii jesteśmy do dyspozycji wiernych, którzy poproszą o sakrament pokuty i pojednania, udzielenie Komunii św. czy sakrament namaszczenia chorych.
 • Przekażmy powyższe informacje sąsiadom, znajomym i tym którzy nie mają dostępu do internetu. 

  Całą naszą wspólnotę parafialną i nasze rodziny oddajemy w opiekę Matki Bożej Kodeńskiej. Informacje i zalecenia mogą się zmieniać wraz z rozwojem sytuacji. 

Zarządzenie Biskupa Siedleckiego w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego

14 marca 2020

II Niedziela Wielkiego Postu - 08.03.2020r.

8 marca 2020

1. Tradycyjnie w II Niedzielę Wielkiego Postu obchodzony jest dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Odbywa się dziś ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek wspierająca misjonarzy na całym świecie.

2. Przed kościołem można nabyć caritasowskie baranki wielkanocne po 5 zł.

3. Jutro o godz. 18.00 Msza św. ku czci Ducha Św. na którą zaprasza wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

4. Za tydzień o godz. 16.00 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do: Medjugorie i kilku państw bałkańskich.

5. Są jeszcze wolne miejsca na czerwcową pielgrzymkę na Ukrainę. Zapisy w zakrystii.

6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach: 2-3-4 kwietnia br.

7. Wszytskim kobietom życzymy obfitości Bożego Błogosławieństwa i opieki patronki naszej parafii Matki Bożej Kodeńskiej.

Pielgrzymka do Lwowa i okolic

7 marca 2020

List Ministra Zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego w sprawie koronawirusa

1 marca 2020

I Niedziela Wielkiego Postu - 01.03.2020r.

1 marca 2020

1. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele diecezjalne.

2. Dzisiaj od godz. 19.00 do 21.00 wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywali I czwartek miesiąca, (adoracja od 20.00 do 21.00) oraz I piątek i I sobotę miesiąca. Nabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą św. rano i wieczorem.

4. W sobotę 7 III o godz. 7:00 z parkingu przy kościele wyjazd na pielgrzymkę do Niepokalanowa. Jest kilka wolnych miejsc, zapisy w zakrystii.

5. W sobotę o godz. 19.00 i w niedzielę o godz. 17.00 konferencja chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych z naszej parafii.

6. Za tydzień możliwość nabycia caritasowskich baranków wielkanocnych.

7. W najbliższą niedzielę po Mszy św. wieczorowej spotkanie rady parafialnej.

8. Za tydzień Msza św. wieczorowa z udziałem harcerzy 1 i 2 szczepu pilawskiego.

9. W sobotę 7 marca w par. Miętne IX wielkopostny wieczór młodych. Rozpoczęcie o godz. 20.00, gość specjalny Andrzej Sowa "kogut". Zakończenie Eucharystią o godz. 24.00.

10. Na planowaną pielgrzymkę w kwietniu do Medjugorie z powodów losowych zrezygnowały dwie osoby. Są wolne dwa miejsca.

VII Niedziela Zwykła - 23.02.2020r.

23 lutego 2020

1. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej w sali parafialnej spotkanie dla osób zainteresowanych wspólnotą Domowego Kościoła.

2. Jutro o godz. 17.30 modlitwa różańcowa oraz wieczorna adoracja prowadzona przez grupę modlitewną O. Pio.

3. Od dzisiaj w całym Kościele rozpoczyna się 53 tydzień modlitwy o trzeźwość narodu. W tym roku będzie przeżywany pod hasłem "Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach" W tej intencji szczególnie będziemy modlić się podczas wieczornych nabożeństw.

4. W najbliższą środę 26. II rozpoczyna się w całym Kościele okres Wielkiego Postu. Obrzęd posypania głowy popiołem jest ZEWNĘTRZYM znakiem że chcemy wejść na drogę nawrócenia i przemiany naszego serca przez modlitwę, pokute i jałmużnę. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (jeden posiłek do syta, dwa dla zaspokojenia głodu).

W tym dniu Msze św. w naszym kościele o godz.: 7.00 10.30, 17.00 i 19.00

5. W głębszym przeżywaniu wielkiego postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne:
DROGA KRZYŻOWA:
dla dzieci w środę o godz. 17.30, 

dla dorosłych piątek godz. 17.30
dla młodzieży piątek godz. 20.00
CZWARTKOWA ADORACJA  od godz. 20.00 do 21.00 w tym roku połączona z rozważaniem ks. Tomasza Jaklewicza.
GORZKIE  ŻALE  niedziela po Mszy św. o godz. 10.30

6. Za tydzień I niedziela miesiąca, o godz. 10.00 modlitwy za zmarłych z dzielnicy IV, i zmianka dla kół różańcowych.

7. Za tydzień 1. III o godz. 15.00 w naszym kościele odbędzie się wielkopostne spotkanie modlitewno-formacyjne dla wszystkich: ruchów, wspólnot, grup modlitwy i osób śpiewających na terenie naszej parafii. W czasie spotkania krótka prezentacja grup.

8. Są wolne miejsca na czerwcową pielgrzymkę na Ukrainę. Zapisy w zakrystii.

9. W ostatnią niedzielę w czasie zbiórki do puszek dla choreo Kacpra Boruty złożono kwotę: 7.873.52 zł .

10. Konferencja chrzcielna przed chrztem udzielanym w święta i kwietniu odbędzie się 7 i 8 marca br.

11. W niedługim czasie planujemy ułożyć brakującą kostkę na bocznych alejkach z prawej strony od głównej bramy. Ponawiamy prośbę wielu parafian by usunąć wbetonowane ławeczki przed pomnikami.

12. Ks. proboszcz z par. Borowie organizuje pielgrzymkę do Ziemi Św. i Jordanii. Termin 21 - 30 sierpnia, koszt 1.980 zł i 980 USD.

13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na prace remontowe w naszej parafii.