Ogłoszenia parafialne

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

V Niedziela Wielkanocna - 29 kwietnia 2018r.

28 kwietnia 2018

1. Dzisiaj po mszy wieczornej od godz. 19:00 do 21:00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

2. W najbliższym tygodniu rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane w dzień powszedni po Mszy Świętej wieczorowej a w niedzielę o godz. 17:40.

3. W czwartek 3 maja będziemy przeżywali Uroczystość NMP Królowej Polski oraz rocznicę uchwalenia konstytucji 3 maja. Msze Święte w tym dniu o godz. 7:00, 10:30 i 18:00.
Podczas Mszy Św. o godz. 10:30 będziemy się modlić w intencji Ojczyzny.

4. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca, o godz. 15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godz. 18:00.

5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek i pierwszą sobotę. Nabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą Świętą rano i wieczorem.

6. Za tydzień I niedziela miesiąca. Adoracja, procesja i zmianka dla kół różańcowych. O godz. 10:00 modlitwy za zmarłych z dzielnicy VI.

7. Za tydzień w niedzielę o godz. 17.00 konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych przed sakramentem chrztu świętego, który będzie udzielany w miesiącu maju i czerwcu.

8. W dniach 1-3 czerwca planowany jest z naszej parafii wyjazd na ogólnopolskie spotkanie młodzieży do LEDNICY. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii do 14 maja.

9. Rocznica pierwszej I Komunii Świętej w naszej parafii będzie przeżywana 10 czerwca w czasie Mszy Świętej o godz. 10:30.

10. Grupa naszych parafian przebywa obecnie na pielgrzymce do Ziemi Św. Prosimy o modlitwę ich intencji.

11. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary przeznaczone na wymianę dachu na naszym kościele.

12. W dniu jutrzejszym spotkanie z dziećmi przed pierwszą Komunią Św. o godz. 16:30 dla grupy z 13 maja i o godz. 19:00 dla grupy z 20 maja.

IV Niedziela Wielkanocna - Niedziela Dobrego Pasterza - 22 kwietnia 2018r.

22 kwietnia 2018

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne w całym Kościele.

 2. Jutro 23 IV przeżywamy Uroczystość Św. Wojciecha głównego patrona Polski, a w środę 25 IV wspomnienie św. Marka. Jutro także o godz. 17.00 w sali parafialnej spotkanie grupy O. Pio a o godz. 17.30 modlitwa różańcowa w kościele przez wstawiennictwo św. O. Pio i adoracja.

 3. W sobotę, 28 kwietnia, w Niepokalanowie w 100 rocznicę śmierci O. M. Kolbego odbędzie się dzień modlitw za kapłanów organizowany przez apostolat MARGARETKA. Szczegółowy program spotkania wywieszony w gablocie przed kościołem.

 4.Spisanie  aktów chrztu w piątek po Mszy św. wieczorowej przed sak. chrztu udzielanym w najbliższą niedzielę o godz. 10.30.

 5. W środę, 25 kwietnia, grupa naszych parafian udaje się na pielgrzymkę do Ziemi Św. Prosimy o modlitwę i sami zapewniamy o modlitwie w tym szczególnym miejscu.

 6. Z naszej parafii planowany jest wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży do Lednicy w dniach 01 - 03 czerwca 2018 r. Koszt wyjazdu 90 zł. Zapisy do 14 maja u ks. Marcina.

III Niedziela Wielkanocna - 15 kwietnia 2018r.

15 kwietnia 2018

 1. Dzisiaj rozpoczyna się X Tydzień Biblijny pod hasłem „ Weźmijmy Pismo Święte

Odnowa w Duchu Św. z tej racji dzisiaj po każdej Mszy św. rozdaje fragmenty z Pisma Św – zabierzmy je do domu i rozważmy w ciszy co Bóg do nas mówi.

Wspólnota Odnowy w Duchu Św. Zaprasza na spotkania we wtorki po mszy Św. Wieczorowej, a w drugi poniedziałek miesiąca na Mszę Św ku czci Ducha Św i adorację Najświętszego Sakramentu.

 2. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na dekanalne czuwanie młodzieży w najbliższą sobotę do parafii Warszawice. Szczegóły i zapisy u ks. Marcina do czwartku.

 3.1 9 maja Wspólnota Odnowy w Duchu Św organizuje jednodniowy wyjazd do Częstochowy na ogólnopolskie czuwanie wspólnoty. Zgłoszenia u p. Barbary Stryjniak - koszt wyjazdu 60 zł.

II Niedziela Wielkanocna, Bożego Miłosierdzia - 8 kwietnia 2018 r.

8 kwietnia 2018
 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA w Kościele. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Akt poświęcenia   się  Bożemu Miłosierdziu.
  Również dzisiaj o godz. 19.00 w sali parafialnej będzie wyświetlony film pt. „Cuda z nieba”. W czasie projekcji filmu harcerze w sali obok zaopiekują  się małymi dziećmi.
 1. Jutro, 9 kwietnia,  będziemy przeżywali Uroczystość Zwiastowania NMP. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00, 10.30 i 18.00. Podczas Mszy św. będzie można podjąć zobowiązanie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Również jutro o godz. 18.00 Msza św. ku czci Ducha Św.
 1. Za tydzień rozpoczyna się Tydzień Biblijny przeżywany pod hasłem „Weźmijmy Pismo Święte”.
 1. Skauci Europy działający przy naszej parafii zapraszają na Mszę Św. szczepów w najbliższą niedzielę o godz. 18.00.

 2. Również w niedzielę za tydzień po Mszy św wieczorowej spotkanie dla rodziców i kandydatów do sak. bierzmowania.

 3. W najbliższą niedzielę przed naszym kościołem odbędzie się kiermasz książek o tematyce: religijnej, duchowej i historycznej.

 4. Dziękujemy harcerzom za pomoc w rozebraniu dekoracji świątecznej.

Niedziela Palmowa - 25 marca 2018 r.

28 marca 2018
 1. Dzisiaj Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta po Mszy św. o godz. 18.00. Poświęcenia palm w czasie każdej Mszy św. W środę o godz. 17.00 ostatnia Droga Krzyżowa dla dzieci w tegoroczny wielkim poście.
 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy go godnie i po chrześcijańsku, przyciszmy radia i telewizory, niech dni Triduum Paschalnego będą czasem przeżywania wielkich tajemnic naszej wiary, przez liczny udział w bogatej wieczornej liturgii.
 1. Msza Wieczerzy Pańskiej, która jest pamiątką ustanowienia Eucharystii i sak. kapłaństwa, rozpocznie się o godz. 19.00 w Wielki Czwartek, ubogacona obrzędem obycia nóg. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
 1. Wielki Piątek to jedyny dzień bez Mszy św. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Adoracja Krzyża rozpocznie się o godz. 19.00.  Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu Pańskiego. W Wielki Piątek adoracja od godz. 9.00 do godz. 22.00. W tym dniu rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  Ofiary zbierane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  W Wielki Piątek o godz. 21.30 wraz z chórem naszej parafii zostanie odśpiewane nabożeństwo Gorzkich Żali. Zapraszamy na modlitewne czuwanie przy grobie Pańskim.
 1. W Wielką Sobotę trwamy w atmosferze czuwania przy grobie Pana Jezusa. Wieczorna liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz.19.00 poświęceniem ognia, wody i paschału. Przynosimy do kościoła świecę chrzcielną .
  W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów o godz: 8.30; 9.00; 9.30; 10.00; 10.30 11.00 i 12.00.
  Możliwość spowiedzi w Wielki Czwartek i Piątek od godz. 21.00 do 22.00.
 1. W Niedzielę Zmartwychwstania procesja rezurekcyjna o godz.6.00. Przygotujmy wcześniej chorągwie i feretrony, przeżyjmy to spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem w duchu chrześcijańskiej radości. W tym dniu pozostałe Msze św. o godz. 10.30; 12.00 i 18.00.
 1. Chrzty dzieci odbędą się w I dzień świąt o godz. 10.30 – spisanie aktów we wtorek po Mszy św. wieczorowej.
 1. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary na prace remontowe prowadzone w naszej parafii. Bliższe informacje o remoncie dachu w Poniedziałek Wielkanocny.
 1. W dniu wczorajszym rozpoczął się w Siedlcach proces beatyfikacyjny ks. bp. Ignacego Świrskiego.

V Niedziela Wielkiego Postu - 18 marca 2018 r.

18 marca 2018
 1. Dzisiaj przed kościołem kiermasz ozdób wielkanocnych wykonanych przez młodzież z ośrodka szkolno-wychowawczego w Trzciance k/Wilgi.
 1. Juro 19 marca będziemy przeżywali uroczystość św. Józefa – patrona mężów i ojców chrześcijańskich rodzin, także patrona dobrej śmierci. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
  O godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzona przez  grupę O. Pio a po Mszy Św.  modlitwa adoracyjna przed Najświętszym  Sakramentem.
 1. W najbliższy czwartek rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Prosimy rodziców o pomoc w dotarciu dzieci do kościoła.
 1. W najbliższą sobotę odbędzie się w Siedlcach spotkanie młodzieży z całej diecezji. Zapisy na wyjazd do wtorku u ks. Marcina.
 1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Przed Mszą  św. o godz 12.00 procesja z palmami wokół naszego kościoła. W tym dniu po Mszy św. wieczorowej Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Zachęcamy do licznego udziału. Wzorem lat ubiegłych krzyż będą nieśli przedstawiciele różnych wspólnot, ruchów stanów i zawodów. Teksty rozważań będzie można odebrać już od środy w zakrystii.
 1. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 1. Ze względu na Niedzielę Palmową wypadającą 25 marca Uroczystość Zwiastowania została liturgicznie przeniesiona na  9 kwietnia – w tym dniu odbędzie się duchowa adopcja dziecka poczętego.
 1. Konferencje dla narzeczonych w cyklu wiosennym rozpoczną się w sobotę 7 kwietnia o godz. 19.00.
 1. 23 marca o godz. 21.00 w par. Sobienie Jeziory organizowana jest nocna Droga Krzyżowa. Szczegóły udziału na plakacie przed wejściem do kościoła.