Ogłoszenia parafialne

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 20.10.2019r

20 października 2019

1. Dzisiaj we wszystkich kościołach naszej ojczyzny odbywa się liczenie wiernych biorących udział w niedzielnych praktykach religijnych.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień misyjny w Kościele. W tym tygodniu będziemy darem modlitwy wspierać trudną posługę misyjną i prosić o nowe powołania misyjne. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na cele misyjne.

3. We wtorek 22 października liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II , a za tydzień w niedzielę po Mszy św. wieczorowej adoracja najświętszego sakramentu i okazja do spowiedzi przed I piątkiem miesiąca, oraz dla młodzieży przygotowującej się do sak. bierzmowania.

4. Za tydzień będzie udzielany sak. chrztu św. Spisanie aktów chrztu w najbliższy piątek po Mszy św. wieczorowej. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

5. W najbliższy wtorek z grupą naszych parafian udajemy się na 5-cio dniową pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Syrakuzach. Prosimy parafian o modlitwę i sami zapewniamy o modlitewnym wsparciu.

6. Dnia 15. XI z naszej parafii organizujemy wyjazd na sztukę teatralną przygotowaną przez kleryków III roku WSD pt „Bogami będziecie” Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy w zakrystii.

7. Przed cmentarzem został wydzielony plac na śmieci ekologiczne. (nie wrzucamy tam plastików) Ma on pomóc w zaoszczędzeniu miejsca w kontenerze wywożonym prze firm EKO-LIDER. Zachęcamy do segregowania śmieci cmentarnych, już dziś prosimy o rozważne stawianie zniczy na cmentarzu.

Kartki wypominkowe można składać w zakrystii.

W ostatnią niedzielę pomiędzy godz. 17.00 a 18.00 sprzed cmentarza zostały skradzione metalowe słupki przygotowane do zbudowania ekologicznego śmietnika. Złodziej poruszał się rowerem do którego miał przyczepiony dwu-kołowy wózek. Może ktoś z parafian o tej porze przebywał przy cmentarzu i widział to zajście. Prosimy o informacje.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 13.10.2019r

13 października 2019

 

 

1. Dzisiaj przeżywamy XIX dzień papieski - modlitwą i ofiarą wspieramy Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Harcerze przed kościołem rozprowadzają papieskie kremówki.

Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej ostatni w tym roku różaniec fatimski ulicami naszego miasta.

2.W poniedziałek Odnowa w Duchu Św. Zaprasza na Mszę Św. Ku czci Ducha Św. Po Mszy św. modlitwa różańcowa prowadzona przez wspólnotę.

3. W poniedziałek 14. X Dzień Edukacji Narodowej – naszą modlitwą wspierajmy wszystkich nauczycieli którzy trudzą się i pracują nad kształtowaniem umysłów i serc dzieci i młodzieży, a zmarłych pedagogów polecajmy miłosiernemu Bogu.

We wtorek modlitwa różańcowa w intencji nauczycieli.

4. W piątek 18. X święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona pracowników służby zdrowia których w tym dniu ogarniamy modlitwą.

5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św.

Również w najbliższą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny w Kościele.

W tym dniu różaniec o godz. 17.30 poprowadzi młodzież w różnych językach.

Taca na cele misyjne.

6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i dzień zaduszny. Pamiętajmy o wcześniejszym sprzątnięciu grobów. Na ławkach i stoliku z prasą leżą kartki wypominkowe na które wpisujemy naszych bliskich zmarłych, oraz dzielnicę zamieszkania. W tym tygodniu przed cmentarzem pojawi się nowy pojemnik na śmieci ekologiczne. Zostanie on umieszczony by zaoszczędzić miejsca w wywożonych kontenerach za które od 1. X płacimy 700 zł za kontener. -było 450 zł.

7. Alumni III roku WSD zapraszają w tym roku na nową sztukę teatralną pt. „Bogami będziecie” Z naszej parafii organizujemy wyjazd dn. 15 listopada o godz. 17.00. Koszt wyjazdu 30 zł.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 06.10.2019r

6 października 2019

 

1. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej spotkanie dla rodziców kandydatów do sak. bierzmowania.

2. Jutro 7. X liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej

3. Za tydzień 13. X będziemy przeżywali XIX Dzień Papieski pod hasłem „WSTAŃCIE , CHODŹMY”. W tym dniu tradycyjnie zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Harcerze w tym dniu tradycyjnie rozprowadzają papieskie kremówki.

Za tydzień 13 października ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, i różaniec ulicami miasta.

4. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele w dzień powszedni po Mszy św. wieczorowej, a w niedzielę o godz. 17.30

Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 29.09.2019r

29 września 2019

 

1. W wtorek rozpoczyna się miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec przez wstawiennictwo matki Bożej prośmy o łaski tak bardzo potrzebne dla naszych rodzin, ojczyzny i świata. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii: w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej, a w niedzielę o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci: od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.

We wtorek rozdanie różańców dla dzieci I komunijnych.

Wzorem lat ubiegłych do różańcowej modlitwy zapraszamy: koła różańcowe, grupy modlitwy, wspólnoty, a tak że różne stany i zawody. Chęć udziału prosimy zgłosić w zakrystii.

2. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca, o godz, 15.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, i adoracja. O godz. 17.30 różaniec.

Również w tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca, połączone z Mszą Św. Rano i wieczorem.

Za tydzień I niedziela miesiąca, o godz. 10.00 modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach, adoracja, procesja i zmianka dla kół różańcowych.

Za tydzień po Mszy św. wieczorowej spotkanie dla rodziców młodzieży przystępującej do bierzmowania.

3. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary na prace remontowe w naszej parafii. W tym tym tygodniu zostaną zamontowane nowe główne drzwi wejściowe do naszego kościoła, oraz drzwi boczne do zakrystii. Koszt wymiany wszystkich drzwi wyniósł 70.000 zł. Ułożenie kostki na cmentarzu i koszt drzwi spowodował że na dzień dzisiejszy mamy dług wysokości 41.000 zł. Będziemy go spłacać ofiarami z ostatniej niedzieli, oraz ofiarami za opłatki.

Kilka informacji: leżącą kostkę przy bramie cmentarnej można wykorzystać na cmentarzu, lub zabrać do domów. Bardzo prosimy by po zakończonej uroczystości ślubnej przed kościołem nie używać strzelających petard, to bardzo zaśmieca otoczenie kościoła.

4. Panu organiście, dzisiejszemu solenizantowi życzymy dużo Bożego błogosławieństwa, i opieki patrona św. Rafała

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 15.09.2019r

17 września 2019

1. W tym tygodniu będziemy przeżywali święta : w środę 18. 09. świętego Stanisława Kostki, patrona młodzieży, a w sobotę 21. 09. św. Mateusza apostoła i ewangelisty.

2. Od jutra rozpoczyna się w Kościele „Tydzień Wychowania” w tym roku przeżywmy pod hasłem „ Nauczycielu- gdzie mieszkasz” Na Mszy św,. Wieczorowej specjalne rozważania.

3. W czwartek po Mszy św. wieczorowej spotkanie rady parafialnej.

4. Za tydzień do naszej parafii przybędzie ks. misjonarz z Kamerunu. Przybliży idee swojej pracy i zbierze ofiary do puszek.

5. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna niedzielną pomoc duszpasterską w naszej parafii ks. Artur Zbański – prefekt KLO w Garwolinie. Życzymy dobrego pobytu i zadowolenia z kapłańskiej posługi w naszej parafii.

6. Za tydzień w sobotę o godz. 7.30 z par. Goźlin wyrusza piesza pielgrzymka do grobu bł. Ojca Papczyńskiego w Górze Kalwarii. Zapisy w zakrystii.

 

XXIII Niedziela Zwykła - 8 września 2019r.

8 września 2019

1. Jutro o godz. 18.00 Msza św. ku czci Ducha Św. i adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Odnowy w Duchu Św.

 

2. W najbliższą sobotę 14. IX w liturgii Kościoła święto Podwyższenia Krzyża Św.

W tym dniu na lotnisku pod Włocławkiem odbędzie się ogólnopolskie spotkanie modlitewne pod hasłem „POLSKA POD KRZYŻEM” W ostatnim czasie doświadczamy wielu ataków na Kościół i nasz naród.

Z naszej parafii organizujemy wyjada autokarowy na to spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 6.00 sprzed kościoła. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy w zakrystii do Mszy św. wieczorowej w poniedziałek.

W tym dniu w naszym kościele również będziemy modlić się za Polskę i Kościół.

O godz. 17.30 modlitwa różańcowa a po Mszy św. wieczorowej droga krzyżowa wokół świątyni zakończona pod krzyżem misyjnym.

 

3. W piątek 13 września kolejne nabożeństwo fatimskie i różaniec ulicami naszego miasta.

 

4. Za tydzień w 3 niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz 12.00 spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych .

 

5. 21 września w sobotę z par. Goźlin o godz. 7.30 wyrusza piesza pielgrzymka do Góry Kalwarii, do grobu bł. Stanisława Papczyńskiego. Zapisy w zakrystii – wpisowe 10 zł.

XXII Niedziela Zwykła - 1 września 2019 r.

1 września 2019
 1. Dzisiaj od godz. 19.00 do 21.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi przed I piątkiem miesiąca i rozpoczęciem nowego roku szkolnego.
 1. Jutro o godz. 8.00 Msza św. z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej.
 1. W tym tygodniu wypada I czwartek , I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. W czwartek o godz.15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18.00. W I piątek i w I sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające połączone z Mszą św. rano i wieczorem.
 1. W najbliższy piątek o godz. 16.30 odbędzie się pierwsza po wakacjach próba scholi dziecięcej, na którą zaproszone są wszystkie chętne dzieci do śpiewania.Również po wakacjach wznawia spotkania chór parafialny, który zaprasza na spotkania dorosłych i młodzież w środy o godz. 19.00.
 1. MGOK zaprasza na koncert pt. „Mazowsze w sercu Wolnej i Niepodległej”, podczas którego usłyszymy najpiękniejsze utwory polskiej literatury muzycznej w wykonaniu artystów Mazowieckiego Teatru Muzycznego z Warszawy. Koncert odbędzie się 4 września o godz 19.00 w MGOK.
 1. Za tydzień 8 września przeżywamy święto Narodzenia NMP ( zwane świętem Matki Bożej siewnej) W tym dniu po Mszy św. wieczorowej spotkanie dla kandydatów do sak. bierzmowania.
 1. Od września wznawia spotkania grupa modlitwy kontemplacyjnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich którzy pragną modlić się słowem Pisma Świętego. Spotkania odbywają się w piątki po Mszy św. wieczorowej w sali na plebanii. Szczegóły na plakatach przed wejściem do kościoła.

 

 

XXI Niedziela Zwykła - 25 sierpnia 2019 r.

25 sierpnia 2019
 1. W poniedziałek, 26 VIII będziemy przeżywali Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Dziękujemy Bogu za przedziwną pomoc i opiekę nad naszym narodem. Msze św w naszym kościele o godz: 7.00, 10.30 i 18.00;
 1. Za tydzień I niedziela miesiąca. O godz. 10.00 modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 10.30 Msza św. w intencji Ojczyzny i obchody 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Po Mszy św. przemarsz do parku miejskiego, odczytanie Apelu Pamięci i śpiew pieśni patriotycznych.
  W kościele zmianka dla kół różańcowych, a o godz. 12.30 Msza św., podczas której zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne przed nowym rokiem szkolnym.
  Dzieci zapraszamy w strojach pierwszo- komunijnych.
  Od najbliższej niedzieli wracamy do porządku Mszy św. z przed wakacji.
 1. Konferencja chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych przed sak. chrztu św. udzielanym we wrześniu i październiku odbędzie się w sobotę 7 IX o godz. 19.00 i w niedzielę 8 IX o godz. 17.00;
 1. W Garwolinie powstaje Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych. Szczegóły na plakacie.
 1. W ostatnim tygodniu zostały zakończone prace przy układaniu kostki brukowej przed bramą główną i bocznych alejkach naszego cmentarza. Zostało ułożone 438 m2

Kosztorys wykonanych prac:

Ułożenie kostki : 43.800

krawężniki wąskie 6.900

krawężniki szerokie  575

całość inwestycji 51.275 zł.

Wykonana inwestycja spowodowała zadłużenie naszej parafii.

Składamy podziękowanie za dzisiejsze ofiary na prace remontowe w naszej świątyni.

Na jesieni planujemy jeszcze wymianę wszystkich drzwi wejściowych w naszym kościele.

XX Niedziela Zwykła - 18 sierpnia 2019r.

17 sierpnia 2019
 1. W piątek 23. VIII o godz. 17.30 modlitwa różańcowa, a po Mszy św. modlitwy adoracyjne przez wstawiennictwo św. O. Pio .
 1. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca, o godz. 11.00 będzie udzielany sak. chrztu św. Spisanie aktów w czwartek po Mszy św. wieczorowej.
 1. Konferencja chrzcielna przed sakramentem chrztu św. udzielanym w miesiącu wrześniu i październiku odbędzie się 7 i 8 września w sali parafialnej.
 1. Za tydzień 25 sierpnia w parafii Gocław uroczystości dożynkowe naszej gminy. Msza św. dziękczynna o godz. 13.00

XIX Niedziela Zwykła - 11 sierpnia 2019r.

10 sierpnia 2019

 

 1. W poniedziałek o godz. 19.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  O godz. 20.00 Msza św. ku czci ducha Św. Na którą zaprasza wspólnota Odnowy w Duchu Św.
 2. We wtorek 13-ty dzień miesiąca, o godz. 19.00 Msza św. a po niej różaniec ulicami miasta a o godz. 21.00 apel jasnogórski. Zabierzmy ze sobą lampiony.
 3. W środę 14 sierpnia wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego -kapłana i męczennika wielkiego czciciela Niepokalanej. Ostatni raz Msza św. o godz. 20.00
 4. W czwartek 15. VIII Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na sumie o godz. 11.00 poświęcenie kwiatów i ziół . W tym dniu pamięcią sięgamy do naszej historii by wspomnieć „Cud nad Wisłą” z 1920r. W tym dniu szczególnie polecajmy Maryj opiekę nad naszą ojczyzną w dzisiejszych czasach.