Ogłoszenia parafialne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

XXIX Niedziela Zwykła - 18.10.2020 r.

17 października 2020

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień misyjny w Kościele. Modlitwą będziemy wspierać trudną misyjną posługę i prosić o nowe powołania misyjne. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę przeznaczone są na cele misyjne w Kościele. Dzisiejszy wieczorny różaniec odmawiany będzie w różnych językach.
2. W dniu dzisiejszym obchodzimy, także liturgiczne wspomnienie św. Łukasza ewangelisty, patrona służby zdrowia. Darem modlitwy wspierajmy wszystkich pracowników służby zdrowia, wypraszając dla nich Boże błogosławieństwo i wielką cierpliwość w posłudze ludziom chorym w tych trudnych czasach.
3. W związku wprowadzonymi przez władze państwowe obostrzeniami sanitarnymi mając na uwadze dobro duchowe wiernych, Ksiądz Biskp Ordynaiusz Diecezji Siedleckiej zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego udziela – do odwołania – ogólnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane wszystkim wiernym Diecezji Siedleckiej i osobom przebywającym na jej terenie. Jednocześnie zobowiązuje osoby korzystające z dyspensy do trwania na osobistej i rodzinnej modlitwie ze wspólnotą Kościoła poprzez uczestniczenie we Mszy św. transmitowanej w radiu, telewizji lub internecie. Ksiądz Biskup zachęca także – przy zachowaniu roztropności i wszystkich zaleceń sanitarnych – do udziału w Eucharystii w dni powszednie, kiedy gromadzi się zazwyczaj mniejsza ilość wiernych niż w niedzielę. Przypominamy, o zachowaniu dystansu społecznego, dezynfekcji rąk oraz o obowiązku noszenia maseczek lub przyłbic zakrywających nos i usta.
4. W czwartek 22. X liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.
5. W piątek 23. X modlitwy przez wstawiennictwo św. O. Pio. W piątek także po Mszy św. wieczorowej w kancelarii parafialnej spisanie aktów chrztu przed sakramentem chrztu św. udzielanym w najbliższą niedzielę.
6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i dzień zaduszny. Pamiętajmy o wcześniejszym sprzątnięciu grobów naszych bliskich zmarłych. Tradycyjnie na ławkach i stoliku z prasą leżą kartki wypominkowe, na jednej części wpisujemy naszych bliskich zmarłych i dzielnicę Pilawy, drugą część zostawiamy w domu, by pamiętać o terminie wspólnych modlitw. Pamiętajmy aby wpisać dzielnicę.

XXVIII Niedziela Zwykła - 11.10.2020r.

11 października 2020

1. Dzisiaj wraz z całą ojczyzną przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem: "TOTUUS TUUS", za materialne wsparcie Dzieła Nowego Tysiąclecia serdecznie dziękujemy.
2. Jutro o godz. 18.00 Msza św. ku czci Ducha Świętego. Po Mszy św. różaniec poprowadzi zespół Effatha i adoracja prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Św. Na stoliku z prasą leżą materiały o Mszy Św. ku czci Ducha Św.
3. We wtorek ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. różaniec prowadzony przez chór parafialny.
4. Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się tydzień misyjny. W tym dniu różaniec o 17:30 będzie odmawiany w różnych językach, prowadzony przez młodzież naszej parafii.
Również za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców i dzieci z klas trzecich przygotowujących się do I komunii św.
5. W środę 14. X obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej - naszą modlitwą wspierajmy wszystkich nauczycieli którzy trudzą się i pracują nad kształtowaniem umysłów i serc dzieci i młodzieży zwłaszcza w dzisiejszych trudnych czasach.
6. 16. X wypada 42 rocznica wyboru Karola Wojtyły na stolicę Św. Piotra, liturgiczne wspomnienie świętego Jana Pawła II będziemy przeżywali 22. X.
7. Rada parafialna na ostatnim spotkaniu podjęła decyzję o potrzebie wymiany nagłośnienia w naszym kościele. Prace rozpoczną się już w listopadzie.

XXVII Niedziela Zwykła - 04.10.2020r.

4 października 2020

1. W dniu jutrzejszym liturgiczne wspomnienie św. siostry Faustyny Kowalskiej, ktorej reliwie znajdują się w naszym kościele. Szczególnie w tym dniu zachęcamy do modlitwy w naszej kaplicy przed relikwiami św. Faustyny. 

2. W środę 7.X wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.

3. W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. O godz. 18.00 rozpocznie się nabożeństwo różańcowe, a następine Msza Święta.

4. Za tydzień 11. X będziemy przeżywali XX DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem: "TOTUS TUUS". W ramach przeżywania tego dnia o godz. 11.30 odbędzie się w naszym kościele recital MAGDY STECZKOWSKIEJ pod tytułem "Moja podróż śladami JP II". Dlatego Msza Święta z godz. 12.00 zostanie przesunięta na 12.30.

5. W tym dniu odbywa się tradycyjna zbiórka do puszek na dzieło Nowego Tysiąclecia materialnego wsparcia dla uczącej się młodzieży. Tradycyjnie harcerze po każdej Mszy Świętej będą rozprowadzać kremówki.

XXVI Niedziela Zwykła - 27.09.2020r.

27 września 2020

1. W dzisiejszą niedzielę  po Mszy Świętej o godzinie 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godziy 21:00 i okazja do spowiedzi.

2. W najbliższy czwartek rozpoczyna się miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec przez wstawiennictwo Matki Bożej prośmy o łaski tak bardzo potrzebne dla naszych rodzin, ojczyzny i świata. W czwartek rozdanie różańców dla dzieci I komunijnych.
Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii: w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej, a w niedzielę o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci: od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.

3. Wzorem lat ubiegłych do prowadzenia różańcowej modlitwy zapraszamy: koła różańcowe, grupy modlitwy, wspólnoty, a także różne stany i zawody. Chęć prowadzenia prosimy zgłosić w zakrystii.

 4. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca, o godzinie 15.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, i adoracja. Wyjątkowo w tym dniu modlitwa różańcowa przed Mszą Świętą wieczorem o godzinie 17.30.

5. Również w tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca, nabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą Świętą rano i wieczorem.

6. Za tydzień I niedziela miesiąca, o godzinie 10.00 modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach, a po Mszy Świętej o godzinie 10:30 adoracja, procesja i zmianka dla kół różańcowych.

 7. We wtorek święto św. Archaniołów: Michała, Gabbiela i Rafała, a w piątek wsponmienie św. Aniołów Stróżów.

8. Panu organiście, wtorkowemu solenizantowi życzymy dużo Bożego błogosławieństwa i opieki patrona św. Rafała.

 9. Za tydzień 4 października w Pratulinie odbędzie się 10-ta jubileuszowa pielgrzymka mężczyzn pod hasłaem „STRAŻNICY KOŚCIOŁA”. Szczegółowy program na plakacie przed kościołem. Zapraszamy do udziału.

 10. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej wieczorowej odbędzie się zebranie rady parafialnej.

 11. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary na prace remontowe w naszej parafii. W tym tym tygodniu zostały zamontowane i podłączone oświetlenia do filarów naszego kościoła.

XXV Niedziela Zwykła - 20.09.2020r.

20 września 2020

1. Jutro w poniedziałek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

2. W środę wspomnienie św. O. Pio, kapłana z Pietrelciny. W tym dniu o godz. 17.30 modlitwa różańcowa, a po Mszy św. modlitwy adoracyjne prowadzone przez grupę modlitwy O. Pio.

3. W piątek po Mszy św. wieczorowej spisanie aktów chrztu przed sak. chrztu św. udzielanym w niedziele o godz. 10.30.

4. Za tydzień w niedzielę o godz. 12.00 będzie odprawiona Msza św. dziękczynna za wieloletnią posługę katechetki w naszej parafii pani Aliny Żołądek.

5. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

XXIV Niedziela Zwykła - 13.09.2020 r.

13 września 2020

1. Dzisiaj odbywa się ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na utrzymanie grobu Bożego w Jerozolimie. Przeniesiona z wielkiego piątku na dzień dzisiejszy.

2. Jutro będziemy przeżywali święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Msze św. o godz. 7.00 i 18.00 a o godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Odnowy w Duchu Św.

3. We wtorek 15.IX wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, a w piątek 18. IX święto świętego Stanisława Kostki patrona Polski oraz dzieci i młodzieży.

4. Od poniedziałku do piątku na Mszy św. wieczorowej dzieci będą przeżywały "Biały Tydzień" a w sobotę 19.IX udają się na pielgrzymkę do Kodnia.

5. Za tydzień w naszej parafii odbędzie się instalacji relikwii św. ojca Stanisława Papczyńskiego którego grób znajduje sie w Górze Kalwarii. W tym dniu Słowo Boże wygłosi marianin ks. Piotr Marchewka z Goźlina .

6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się I spotkanie dla dzieci i rodziców uczniów kl. III które w tym roku szkolnym przygotowują się do I komunii św.

XXIII Niedziela Zwykła - 06.09.2020r.

6 września 2020

1. W wtorek 8 września będziemy przeżywali święto Narodzenia N.M.P., zwane świętem Matki Bożej siewnej. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00

2. Za tydzień 13-ty dzień miesiąca, o godz. 17.30 różaniec fatimski, i Msza św. o godz. 18.00.

3. Za tydzień dzieci z klas IV-tych uroczyście przystąpią do I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 10.30. Osoby nie związane z dziećmi prosimy by wybrać inną godzinę udziału we Mszy św. by więcej miejsca w kościele zostawić rodzinie i gościom.

4. Z racji I komunii św. Msza św. z godz.12.00 zostanie przesunięta na godz. 12.30. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 9.00

5. W najbliższy piątek po dłuższej przerwie o godz. 16.30 w sali parafialnej próba śpiewu dziecięcej scholii, a w czwartek o godz. 19.00 próba śpiewu chóru parafialnego. Zapraszamy nowe osoby do wspólnego śpiewania.

6. W tym roku ze względu na trwającą pandemię nie odbędzie się piesza pielgrzymka do grobu św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii.

7. Za tydzień w najbliższą niedzielę rozpocznie się w naszej ojczyźnie X tydzień wychowania pod hasłem: "Budujmy więzi"

XXII Niedziela Zwykła - 30.08.2020r.

30 sierpnia 2020

1. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz. 21.00.

2. We wtorek 1 września o godz. 8:00 Msza Święta w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły w Pilawie z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W tym dniu obchodzimy 81 rocznice wybuchu II wojny światowej. Modlitwy w intencji poległych w obronie naszej Ojczyzny podczas Mszy Świętej o godz. 8:00.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywali I czwartek miesiąca, o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i adoracja do godz. 17.30, również w tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa wynagradzające połączone z Msza św. rano i wieczorem.

4. Od przyszłej niedzieli Msze Święte w niedzielę odprawiane będą według stałego porządku sprzed wakacji.

5. Za tydzień I niedziela miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 9:00 modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach, a po Mszy Świętej o godz. 10:30 adoracja, procesja eucharystyczna i zmianka różańcowa.

6. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca Msza Święta o godz. 12:30 w czasie której odbędzie się błogosławieństwo przyborów szkolnych z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Zapraszamy do kościoła dzieci klas pierwszych z przyborami szkolnymi.

7. W sobotę 5 września o godz. 19.00 i w niedzielę 6 września o godz. 17.00  w sali parafialnej konferencja chrzcielna przed sakramentem chrztu św. udzielanym we wrześniu i październiku.

8. W niedzielę 6 września o godz. 17:00 w kościele spotkanie dla rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania.

9. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone w ostatnią niedzielę na prace gospodarcze w naszej parafii.

10. Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Pilawie informuje:

W tym roku nie planujemy uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego w szkole z udziałem wszystkich uczniów.
Organizacja 1 września:
godz. 9.00- spotkanie  dyrektora, wychowawców klas z Rodzicami i uczniami klas pierwszych, plac przed szkołą. Proszę pamiętać, że na terenie szkoły obowiązuje zakrywanie nosa i ust, dezynfekcja rąk lub użycie jednorazowych rękawiczek.
godz. 10.00- spotkanie w salach lekcyjnych uczniów z wychowawcami klas II i III. Bez udziału Rodziców!
godz.9.00- spotkanie uczniów klas IV z wicedyrektorem i wychowawcami, /plac przy wejściu głównym/.
godz. 10.00- spotkanie  z wychowawcami uczniów klas V i VI / w salach lekcyjnych/.
godz. 11.00- spotkanie z wychowawcami uczniów klas VII i VIII /w salach lekcyjnych/.
Obowiązuje zachowanie odpowiedniego dystansu lub zakładanie maseczek, wchodząc do szkoły koniecznie należy zdezynfekować ręce.
Zapraszamy!