Ogłoszenia parafialne

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

V Niedziela Wielkiego Postu - 18 marca 2018 r.

18 marca 2018
 1. Dzisiaj przed kościołem kiermasz ozdób wielkanocnych wykonanych przez młodzież z ośrodka szkolno-wychowawczego w Trzciance k/Wilgi.
 1. Juro 19 marca będziemy przeżywali uroczystość św. Józefa – patrona mężów i ojców chrześcijańskich rodzin, także patrona dobrej śmierci. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
  O godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzona przez  grupę O. Pio a po Mszy Św.  modlitwa adoracyjna przed Najświętszym  Sakramentem.
 1. W najbliższy czwartek rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Prosimy rodziców o pomoc w dotarciu dzieci do kościoła.
 1. W najbliższą sobotę odbędzie się w Siedlcach spotkanie młodzieży z całej diecezji. Zapisy na wyjazd do wtorku u ks. Marcina.
 1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Przed Mszą  św. o godz 12.00 procesja z palmami wokół naszego kościoła. W tym dniu po Mszy św. wieczorowej Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Zachęcamy do licznego udziału. Wzorem lat ubiegłych krzyż będą nieśli przedstawiciele różnych wspólnot, ruchów stanów i zawodów. Teksty rozważań będzie można odebrać już od środy w zakrystii.
 1. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 1. Ze względu na Niedzielę Palmową wypadającą 25 marca Uroczystość Zwiastowania została liturgicznie przeniesiona na  9 kwietnia – w tym dniu odbędzie się duchowa adopcja dziecka poczętego.
 1. Konferencje dla narzeczonych w cyklu wiosennym rozpoczną się w sobotę 7 kwietnia o godz. 19.00.
 1. 23 marca o godz. 21.00 w par. Sobienie Jeziory organizowana jest nocna Droga Krzyżowa. Szczegóły udziału na plakacie przed wejściem do kościoła.

 

IV Niedziela Wielkiego Postu - 11 marca 2018 r.

12 marca 2018
 1. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej spotkanie dla kandydatów do sak. bierzmowania, a w sali parafialnej będzie wyświetlany film pt. „Teraz i w godzinę śmierci” - jest to opowieść o sile różańca, splecionych z nim losach świata i losach pojedynczych ludzi - o modlitwie, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe…
 1. W poniedziałek, 12 marca, o godz. 18.00 w naszym kościele Msza św. ku czci Ducha Św., na którą zaprasza wspólnota Odnowy w Duchu Św.
 1. Za tydzień w niedzielę o godz. 16.00 w sali parafialnej spotkanie dla pielgrzymów przed kwietniowym wyjazdem do Ziemi Świętej.
 1. Tradycyjnie za tydzień ofiary złożone na tace przeznaczymy na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  Również za tydzień od godz. 13.30 wizyta u chorych których adresy można zgłaszać w zakrystii.
 1. MGOK i nasza parafia zaprasza na koncert GORZKICH ŻALI i pieśni pasyjnych w wykonaniu Violi Brzezińskiej w najbliższą niedzielę po Mszy św. wieczorowej.
 1. Osoby, które czytają słowo Boże, prosimy, by zgłosiły się do zakrystii w celu ustalenia dyżurów na czas rekolekcji.
 1. Spotkania rodziców dzieci pierwszokomunijnych w najbliższym tygodniu:

  3a - poniedziałek; 3b - środa; 3c - czwartek i 3d - środa 21 III o godz. 19.00.

 

III Niedziela Wielkiego Postu - 4 marca 2018r.

4 marca 2018
 1. Ze względu na pogodę caritasowskie baranki można nabywać w przedsionku kościoła.
 1. Dziasiaj imieniny świętuje ks. biskup Kazimierz Gurda. Dostojnego solenizanta wspierajmy darem modlitwy.
 1. Za tydzień po Mszy św. wieczorowej spotkanie dla kandydatów do sak. bierzmowania.
 1. 24 marca, w sobotę, organizowany jest dekanalny wyjazd do Siedlec na Światowe Dni Młodzieży w diecezjach. Młodzież chętna do udziału w tym spotkaniu może zapisywać się w zakrystii lub na katechezie u ks. Marcina.
 1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się 22- 23 – 24 III przed Niedzielą Palmową.
 1. 18 marca po Mszy św. wieczorowej w naszym kościele odbędzie się koncert Gorzkich Żali i pieśni pasyjnych w wykonaniu pani Wioli Brzezińskiej - zapraszamy.

II Niedziela Wielkiego Postu - 25 lutego 2018 r.

25 lutego 2018
 1. Tradycyjnie II niedziela wielkiego postu obchodzona jest jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiarą do puszek można wesprzeć polskich misjonarzy pracujących na misjach.
 1. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi przed I piątkiem miesiąca. W tym dniu będzie w parafii tylko jeden ksiądz ze względu na rekolekcje w sąsiednich parafiach.
 1. Najbliższy czwartek to I czwartek miesiąca. Od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18.00.
 1. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą św. wieczorową. Za tydzień I niedziela miesiąca, modlitwy za zmarłych, adoracja i zmianka dla kół różańcowych.
 1. Za tydzień będzie można nabyć Caritasowskie baranki wielkanocne.
 1. Składamy Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary z ostatniej niedzieli miesiąca, które w całości przeznaczymy na planowany remont dachu naszej świątyni.

I Niedziela Wielkiego Postu - 18 lutego 2018 r.

18 lutego 2018
 1. W środę popielcową rozpoczęliśmy czas wielkiego postu. W tym okresie zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa:
  Droga Krzyżowa: dla dzieci - środa godz. 17.00 (po niej Msza św. wieczorowa)

                                                    dla dorosłych - piątek godz. 17.30

                                                     dla młodzieży - piątek godz. 20.00

 1. W każdy czwartek wielkiego postu wieczorna adoracja od godz. 20.00 do 21.00 połączona z rozważaniem wielkopostnym.

 2. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.

 3. W wtorek, 20 lutego, o godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzona przez wstawiennictwo O. Pio, a po Mszy św. adoracja i spotkanie grupy modlitewnej O. Pio.

 4. Parafia Miętne zaprasza na IX Wielkopostny Wieczór Młodych, który odbędzie się w sobotę, 24 lutego, o godz. 20.00.

VI Niedziela Zwykła - 11 lutego 2018 r.

11 lutego 2018
 1. Dzisiaj liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes – jest to także Światowy Dzień Chorego. Dzisiaj także rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o trzeźwość naszego narodu, również dzisiaj po Mszy św. wieczorowej spotkanie informacyjne dla małżeństw zainteresowanych wspólnotą Domowego  Kościoła.
 2. Jutro o godz. 18.00 Msza św. ku czci Ducha Św. połączona z wieczorną adoracją.
 3. W najbliższą środę, 14 lutego, rozpoczniemy w całym Kościele okres wielkiego postu. Obrzęd posypania głowy popiołem jest ZEWNĘTRZNYM znakiem, że chcemy wejść na drogę nawrócenia i przemiany naszego serca prze modlitwę, pokutę i jałmużnę. W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na wstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta.
  W tym dniu Msze św. o godz.: 7.00, 10.30, 17.00  i  19.00.
  Zwracamy uwagę, by pokutnego charakteru tego dnia NIE NARUSZYŁY  przeżycia związane z walentynkami ! Ten dzień ma charakter WYJĄTKOWO pokutny.
 4. W głębszym przeżywaniu wielkiego postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne.
    DROGA KRZYŻOWA : dla dzieci -  środa godz. 17.00  (po niej Msza św.)

                                                    dla dorosłych - piątek godz. 17.30

                                                     dla młodzieży  - piątek godz. 20.00
                 ADORACJA  I NAUKA WIELKOPOSTNA -  czwartek godz. 20.00 do 21.00

                 GORZKIE ŻALE  - niedziela po Mszy św. o godz. 10.30

 1. W sobotę, 17 lutego, o godz. 18.00 w naszym kościele rozpocznie się Dekanalne Czuwanie Modlitewne Młodzieży pod hasłem „Zagrożenia wiary”.  Szczegółowy program wywieszony w gablocie oraz na stronie parafii. Serdecznie zapraszamy.
 2. Spotkania Grupy Modlitwy Kontemplacyjnej w wielkim poście odbywać się będą w soboty po Mszy św. wieczorowej. Zapraszamy wszystkich pragnących zgłębiać modlitwę Słowem Bożym.
 3. Wyświetlany drugą niedzielę film, został przeniesiony w tym miesiącu na niedzielę trzecią.

V Niedziela Zwykła - 4 lutego 2018 r.

4 lutego 2018

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca, adoracja, modlitwy za zmarłych z dzielnicy III i zmianka dla kół różańcowych.

2. Za tydzień, 11 lutego, liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes - w tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Również w najbliższą niedzielę rozpocznie się Tydzień Modlitwy o trzeźwość naszego narodu, przeżywany pod hasłem TRZEŹWOŚĆ TO WOLNOŚĆ.

3. W najbliższą niedzielę o godz. 19.00 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie informacyjne dla małżeństw zainteresowanych wstąpieniem do kręgu DOMOWEGO KOŚCIOŁA. Spotkanie poprowadzi para rejonowa z Sobolewa. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie, które do niczego nie zobowiązuje, ma charakter informacyjny.

4. W tym tygodniu zakończyła się tradycjna wizyta kolędowa. Dziękujemy serdecznie wszystkim parafianom, którzy zaprosili nas do swoich mieszkań i domów. Dziękujemy za serdeczną i życzliwą atmosferę, wspólną modlitwę i złożone ofiary przeznaczone na cele parafialne, a konkretnie na remont dachu w naszej świątyni.

IV Niedziela Zwykła - 28 stycznia 2018 r.

28 stycznia 2018
 1. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca, o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz adoracja do godz. 18.00.

 2. Również w tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą Św. rano i wieczorem.

 3. Za tydzień I niedziela miesiąca, adoracja, modlitwy za zmarłych z dzielnicy III i zmianka dla kół różańcowych.

 4. W piątek, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego zwane tradycyjnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 10.30 i 18.00, w czasie których odbędzie się błogosławieństwo świec zwanych gromnicami. Ten dzień jest także świętem życia konsekrowanego. Naszą modlitwą ogarniamy osoby oddane na wyłączną służbę Bogu w licznych zgromadzeniach żeńskich i męskich.

 5. Od jutra Msza św. wieczorowa będzie odprawiana o godz. 18.00.

 6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do sak. bierzmowania.

 7. 1 lutego, w czwartek, o godz. 18.00 zebranie rady parafialnej.

 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na prace remontowe w naszej parafii. Za tydzień podsumowanie wizyty kolędowej i bliższe informacje o planowanych pracach związanych z remontem dachu.

 

 

 

III Niedziela Zwykła - 21 stycznia 2018 r.

20 stycznia 2018

 

 1. Dzisiaj darem modlitwy ogarnijmy nasze babcie i dziadków, pamiętając o tym, jak wiele im zawdzięczamy z naszych młodych lat.

 2. Dzisiaj także po Mszy św. wieczorowej będzie wyświetlony  w sali parafialnej film pt. "KAROLINA ". Jest to film o Karolinie Kózkównej, poruszający wiele problemów współczesnego życia: dlaczego młoda dziewczyna dała się zabić,  jaki jest sens jej wyboru,  co nią kierowało,  skąd czerpała siłę i dlaczego Bóg na to pozwolił ? Zapraszamy.
  Można jeszcze dzisiaj nabyć cegiełki na budowę Domu pielgrzyma w Pratulinie.

 3. We wtorek o godz. 18.30 modlitwa różańcowa za wstawiennictwem św. O. Pio, a po Mszy św. modlitwy adoracyjne. W tym dniu również również liturgiczne wspomnienie błogosławionych męczeników z Pratulina.

 4. W czwartek, 25 stycznia, święto Nawrócenia św. Pawła. W tym dniu kończy się Tydzień Modlitwy o zjednoczenie chrześcijan.

 5. Za tydzień, w niedzielę, po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu od godz 19.00 do 21.00 i okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej.

 6. Zostały do odebrania maskotki, które dzieci składały do żłóbka Pana Jezusa.

 7. Jeżeli ktoś był nieobecny w czasie wizyty kolędowej, a chciałby zaprosić kapłana w innym terminie, można tą wizytę ustalić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 8. Spisanie aktów chrztu przed sak. chrztu udzielanym w niedzielę w najbliższy piatek po Mszy św. o godz. 19.00

 

II Niedziela Zwykła - 14 stycznia 2018 r.

14 stycznia 2018

1. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej koncert kolęd w wykonaniu chóru naszej parafii. Z tej racji wyświetlany film z drugiej niedzieli miesiąca, został przesunięty na niedzielę trzecią.

2. Dzisiaj i za tydzień można nabywać cegiełki na budowę domu pielgrzyma w Pratulinie.

3. Dzieci, które przynosiły maskotki do żłóbka, a jeszcze ich nie odebrały, mogą je odebrać w zakrystii.

4. Od 18 do 25 stycznia trwa Tydzień Ekumeniczny, to czas szczególnej modlitwy o zjednoczenie chrześcijan – w tej intencji będziemy się modlić podczas Mszy św. wieczorowej.