Ogłoszenia parafialne

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

VI Niedziela Wielkanocna - 21 maja 2017 r.

21 maja 2017
 1. Jutro o godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzona przez grupę O. Pio, a po Mszy św. wieczorowej modlitwy przez wstawiennictwo św. O. Pio. Grupa modlitewna o. Pio organizuje autokarowy wyjazd na nocne czuwanie do Krakowa Łagiewnik z 10/11 czerwca. Zapisy w zakrystii. Szczegółowy program na plakacie.
 1. W piątek, 26 maja, rozpoczyna się nowenna do Ducha Św. Odmawiana po mszy św. wieczorowej. W tym dniu darem modlitwy ogarniamy nasze mamy.
 1. Za tydzień w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci Nawiedzenia NMP. Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00, którą odprawi i kazanie wygłosi ks. Leszek Dąbrowski  - ekonom naszej diecezji.
 1. Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca, o godz. 10.30 będzie udzielany sak. chrztu św. - spisanie aktów w środę po Mszy św. wieczorowej. 

 2. Również za tydzień po Mszy św. wieczorowej będzie wyświetlony film pt. SIŁA MODLITWY – ten film ukazuje plan walki o rozpadające się małżeństwo i zachęca do przyjęcia właściwej postawy wobec problemów w rodzinie.

 3. W sobotę, 27 maja, z naszej parafii wyrusza piesza pielgrzymka rodzinna do sanktuarium Matki Bożej w Górkach. Wyjście pielgrzymów o godz. 8.00 a zakończenie ok. godz. 16.30. Zabieramy ze sobą płaszcz przeciw deszczowy nakrycie głowy, wygodne obuwie, prowiant na drogę. Po Mszy św. przewidziany jest posiłek. Zapisy na pielgrzymkę tylko do końca dnia dzisiejszego.

 4. Nasza parafia przeprowadziła inwentaryzację cmentarza parafialnego. Dołączyliśmy do ogólnopolskiej wyszukiwarki internetowej GROBONET. Za pomocą GROBONETU można znaleźć w internecie miejsce pochówku zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Oznacza to, że po wejściu na stronę http://pilawa.artlookgallery.com/grobonet/start.php  można wyszukać groby naszych zmarłych. Wpisując imię i nazwisko osoby zmarłej wyświetli się zdjęcie grobowca, kto spoczywa w danym grobie, dokładna data urodzenia i śmierci oraz w jakim miejscu, sektorze i rzędzie znajduje się grób. Na stronie głównej znajduje się dokładny plan cmentarza, z nową nieużytkową częścią. Za pomocą wyszukiwarki GROBONET można sprawdzić na jaki okres miejsce jest opłacone, zapalić wirtualny znicz, a także sprawdzić rocznicę śmierci. Link do wejścia na stronę znajduje się na stronie naszej parafii, lub wpisać bezpośrednio  PILAWA.ARTLOOKGALERY.COM Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony.

 

V Niedziela Wielkanocna - 14 maja 2017 r.

14 maja 2017
 1. Od jutra dzieci pierwszokomunijne będą w naszej parafii przeżywały swój „biały tydzień”. Z tego powodu będą zmienione godziny wieczornych Mszy św. O godz. 17.30 – jedna grupa, a o godz. 18.30 – druga grupa.  Po mszy św. o godz. 18.30 będzie nabożeństwo majowe recytowane.

 

 1. Nasza parafia organizuje pieszą pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach w sobotę, 27 maja br.
  Wyjście pielgrzymów z naszego kościoła o godz. 8.00.
  Zapisy w zakrystii do najbliższej niedzieli.

IV Niedziela Wielkanocna - 7 maja 2017 r.

7 maja 2017

1. Dzisiaj w IV niedzielę wielkanocną rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

2. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na Mszę św. ku czci Ducha Św. w poniedziałek, 8 maja, o godz. 18.00.

Wspólnota organizuje także w dniu 20 maja 2017 r. wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Św. Zgłoszenia przyjmuje p. Barbara Stryjniak.

3. W poniedziałek, 8 maja, będziemy przeżywali uroczystość Św. Stanisława biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.

4. W sobotę, 13maja, wypada 100. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. W tym dniu o godz. 18.00 Msza św. w naszym kościele i procesja ulicami miasta.

5. Za tydzień w naszym kościele uroczystości I komunijne – w tym dniu Msze św. będą odprawiane o zmienionych godzinach: 7.00,  9.00 i 11.30 - I komunijna oraz po południu o godz. 16.00 i 18.00.

Osoby niezwiązane z dziećmi pierwszokomunijnymi zapraszamy na Msze św. bez udziału dzieci.

Spowiedź dla dzieci i rodziny w sobotę od godz. 9.00.

6. 3 czerwca nasza parafia organizuje wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży w Lednicy, zapisy do 14 maja. Koszt wyjazdu 80 zł.

7. Na teranie naszej gminny otwarto Centrum Pomocy Interdyscyplinarnej, którego siedziba mieści się przy ulicy Letniskowej 4 w Pilawie.

Ośrodek udziela bezpłatnej pomocy prawnej i materialnej oraz wsparcia psychologicznego osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

8. Na cmentarzu trwają prace przy ogradzaniu nowej części cmentarza, a w dniu wczorajszym rozpoczęły się już prace przy układaniu kostki na alejkach bocznych cmentarza.

III Niedziela Wielkanocna - 30 kwietnia 2017 r.

30 kwietnia 2017

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się IX Tydzień Biblijny – jest on okazją do pogłębienia rozumienia Objawienia Pańskiego w świetle Pisma Św. oraz kształtowania duchowości i kultury biblijnej.
 1. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali Uroczystość NMP Królowej Polski oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 10.30 i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlić w intencji Ojczyzny, a po jej zakończeniu nastąpi część artystyczna w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej w Pilawie oraz koncert melodii patriotycznych w wykonaniu orkiestry dętej.
 1. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca, o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 18.00. 

 2. Najbliższy piątek i sobota to I w tym miesiącu. Nabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą św. rano i wieczorem.  W sobotę o godz. 17.30 modlitwa różańcowa.

 3. Za tydzień I niedziela miesiąca. Adoracja, procesja i zmianka dla kół różańcowych. O godz. 10.00 modlitwy za zmarłych z dzielnicy VI. O godz. 17.00 konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych  przed sak chrztu św., który będzie udzielany w maju i czerwcu.

 4. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane w dzień powszedni po Mszy św. wieczorowej a w niedzielę o godz. 17.40.

 5. 12 maja w par. Sobienie Jeziory odbędzie się Dekanalny Dzień Skupienia dla Młodzieży. Wyjazd z naszej parafii w piątek o godz. 16.30, zapisy w zakrystii.

 6. 14 maja dzieci z kl. III będą w naszej parafii przeżywały swoją I komunię św. W tym dniu będą zmienione godziny Mszy św. Msza św. pierwszokomunijna o godz. 9.00 i 11.30 . Pozostałe Msze św. o godz: 7.00,16.00 i 18.00.

 7. W dniach 3 i 4 czerwca br. planowany jest z naszej parafii wyjazd na ogólnopolskie spotkanie młodzieży do LEDNICY. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii  do 14 maja br.

 8. Składamy podziękowanie za dzisiejsze ofiary przeznaczone na prace remontowe w naszej parafii. W tym i następnym miesiącu przeznaczymy je na koszty związane z powiększeniem cmentarza. Prace się już rozpoczęły, ale ze względu na pogodę zostały przerwane. Po niedzieli będą  kontynuowane. 
  W ostatnią niedzielę do puszek na potrzeby Syrii złożyliśmy  4.560.50zł i 1 euro.

 9. Przez posługę ks. bp. od tygodnia służy nam kaplica Bożego Miłosierdzia. To w niej udzielany jest sakrament pokuty, w zamykanych konfesjonałach, dających większą dyskrecję i komfort spowiedzi, a przez swoje wyciszenie także okazję do lepszego przygotowania się do tego sakramentu. Można w niej także przeżywać Mszę św., odprawić dziękczynienie po przyjęci komunii św. czy uciszyć płaczące dziecko. W ciągu dnia można pomodlić się do Bożego Miłosierdzia.

Niedziela Bożego Miłosierdzia - 23 kwietnia 2017 r.

23 kwietnia 2017
 1. Dzisiaj wraz z całym Kościołem powszechnym przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna 73 Tydzień Miłosierdzia. Zgodnie z apelem ks. bp. z ubiegłej niedzieli ofiarą do puszek włączamy się w ogólnopolską zbiórkę na pomoc poszkodowanej Syrii.
 1. Dzisiaj o godz. 18.00 Msza św., podczas której ks. bp. poświęci kaplicę Miłosierdzia Bożego – od jutra spowiedź tylko w kaplicy w nowych konfesjonałach.
 1. Jutro uroczystość św. Wojciecha – gł. patrona Polski, a we wtorek wspomnienie św. Marka Ewangelisty.
 1. W poniedziałek o godz. 17.00 rozpocznie się w sali parafialnej comiesięczne spotkanie grupy modlitewnej o. Pio, a o godz. 17.30 różaniec i Msza św. z modlitwa do o. Pio.
 1. Za tydzień, w niedzielę, o godz. 12.00 Msza św. w intencji OSP z Pilawy i gminne obchody Dnia Strażaka.
 1. Sak. chrztu św. będzie udzielany za tydzień na Mszy św. o godz. 10.30, a spisanie aktów we wtorek po Mszy w. wieczorowej.
 1. Również za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca po mszy św. wieczorowej będzie wyświetlony film pt. "ZMARTWYCHWSTAWAŁY" – potężny rzymski trybun otrzymuje zadanie wyjaśnienia tajemnicy, co się stało z Jezusem kilka tygodni po ukrzyżowaniu.
 1. Od kilku tygodni coraz częściej w naszej świątyni występuje chór parafialny i ma coraz bogatszy repertuar – mieliśmy okazję słuchać go podczas Triduum Paschalnego. Zachęcamy naszych parafian do włączenia się w szeregi tego chóru. Próby odbywają się raz w tygodniu w środy po Mszy św. wieczorowej. https://pl-pl.facebook.com/chor.pilawa/