Ogłoszenia parafialne

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

II Niedziela Zwykła - 14 stycznia 2018 r.

14 stycznia 2018

1. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej koncert kolęd w wykonaniu chóru naszej parafii. Z tej racji wyświetlany film z drugiej niedzieli miesiąca, został przesunięty na niedzielę trzecią.

2. Dzisiaj i za tydzień można nabywać cegiełki na budowę domu pielgrzyma w Pratulinie.

3. Dzieci, które przynosiły maskotki do żłóbka, a jeszcze ich nie odebrały, mogą je odebrać w zakrystii.

4. Od 18 do 25 stycznia trwa Tydzień Ekumeniczny, to czas szczególnej modlitwy o zjednoczenie chrześcijan – w tej intencji będziemy się modlić podczas Mszy św. wieczorowej.

Niedziela Chrztu Pańskiego - 7 stycznia 2018

7 stycznia 2018
 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca, modlitwy za zmarłych z dzielnicy II, adoracja, zmianka dla kół różańcowych.
  O godz. 17.00 konferencja przed sak. chrztu św. dla rodziców i chrzestnych w miesiącu styczniu i lutym.
 1. W poniedziałek, 8 stycznia, o godz. 19.00 Msza św. ku czci Ducha Św., na którą zaprasza wspólnota Odnowy w Duchu Św.
 1. Dzisiejsza niedziela kończy okres Bożego Narodzenia. Od jutra w liturgii czas zwykły, który trwał będzie do środy popielcowej. Tradycja przedłużyła możliwośc śpiewania kolęd do 2 lutego. 
 1. Za tydzień, 14 stycznia,  po Mszy św. wieczorowej koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego - zapraszamy.
 1. Ministranci od dzisiaj przez trzy niedziele będą rozprowadzać cegiełki na budowę domu pielgrzyma w Pratulinie, o którym wspominał ks. rekolekcjonista.
  Cegiełki są w nominałach: 5, 10, 20, 50, 100 i 200 zł.

Niedziela św. Rodziny - 31 grudnia 2017 r.

31 grudnia 2017
 1. Dziś w ostatni dzień kalendarzowego roku, dziękujemy Bogu za przeżyty czas, uroczyście uczynimy to podczas Mszy św. wieczorowej.
 1. W tym tygodniu będziemy przeżywali I czwartek miesiąca, o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia.
  Również w tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca, nabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą Św. rano i wieczorem.

 2. Za tydzień I niedziela miesiąca - adoracja i zmianka dla kół różańcowych.
  Za tydzień  w niedzielę o godz. 17.00 konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sak chrztu św. udzielanym   w styczniu i lutym.

 3. W najbliższą sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – tradycyjnie zwana Świętem Trzech Króli. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę. Podczas Mszy św. święcimy kadzidło i kredę, którą piszemy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion trzech mędrców oraz datę bieżącego roku.
  Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone są na cele misyjne.
  Wzorem lat ubiegłych po Mszy św. o godz. 12.00 z naszego kościoła wyruszy Orszak Trzech Króli ulicami  miasta. Na to wydarzenie zostały przygotowane śpiewniki, korony, gazetki i jasełka misyjne w wykonaniu dzieci z kl. Va szkoły podstawowej. By ten orszak przebiegał godnie i dostojnie, prosimy - zachęcamy naszych parafian o  przebranie dzieci za aniołów, pasterzy, królów, a także dorosłych, np. za mieszkańców Izraela, pomoc świadczy MGOK przy ul. Letniskowej w środę, czwartek i piątek od 9.00  do 17.00 – zapraszamy.

 

 1. Trwa wizyta kolędowa. Program na najbliższy tydzień:

                             wtorek - al. Wyzwolenia od nr 92 do 210 ( dwóch księży)

                             środa -  ul. Południowa (jeden ksiądz) Polna i Dobra (jeden ksiądz)

                             czwartek - al. Wyzwolenia od 212  do 268 i ul. Olimpijska (dwóch księży)

                             piątek  - al.  Wyzwolenia od 163 do 197 (jeden ksiądz)

                                                od 201 do 227 (jeden ksiądz)

                            poniedziałek - al. Wyzwolenia od 270 do 328 (dwóch księży)

 

Święto św. Szczepana - 26 grudnia 2017 r.

26 grudnia 2017
 1. Trwa oktawa Ur. Bożego Narodzenia, w czasie której będziemy przeżywali: jutro 27 XII Święto św. Jana Apostoła i ewangelisty, a w czwartek św. Młodzianków męczenników.

 2. Najbliższa niedziela jest niedzielą św. Rodziny - Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to jednocześnie ostatni dzień kończącego się roku. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 podziękujemy dobremu Bogu za miniony czas, za dobro, którego doznaliśmy, przeprosimy za błędy i odejścia i poprosimy o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i naszą Ojczyzną. Odśpiewamy hymn "Ciebie Boga wysławiamy".
 1. Od jutra rozpoczniemy tradycyjną wizytę kolędową. Celem duszpasterskich odwiedzin jest :
  -wspólna rodzinna modlitwa,
  -błogosławieństwo domu,
  -okazja do rozmowy o sprawach życia duchowego,
  - i podzielenie się uwagami dotyczącymi życia parafii.
  Przy okazji wizyty kolędowej zbierane są ofiary materialne  na cele parafialne. W tym roku planujemy je przeznaczyć na wymianę blachy i odeskowania na dachu naszego kościoła, który przecieka w kilku miejscach, co widać na sklepieniu od wewnątrz świątyni.
  Szacunkowy koszt planowanej inwestycji wraz z rozbiórką starego, materiałem i robocizną nowego wyceniono na kwotę : od 180 do 190 tys. zł.
  Wizytę kolędową będziemy rozpoczynali w ty roku nieco wcześniej od godz. 14.00 a w soboty od godz. 9.00. W czasie kolędy Msza św. wieczorowa będzie odprawiana o godz. 19.00. Jeżeli komuś nie pasuje proponowany termin, można umówić się w innym bardziej dogodnym.

IV Niedziela Adwentu - 24 grudnia 2017 r.

24 grudnia 2017
 1. Liturgiczny obchód Betlejemskiej Nocy rozpocznie się o godz. 23.30 śpiewem Godziny Czytań. Podczas tej modlitwy będziemy modlić się psalmami, a także nastąpi uroczyste odśpiewanie Te Deum.
  Wcześniej w naszych domach i wspólnotach zadbajmy o tradycyjną chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech tej szczególnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, odczytanie Ewangelii o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem i wspólny śpiew kolędy przy zapalonej caritasowskiej świecy, którą można później zapalić na grobach naszych zmarłych.
  Do wieczerzy wigilijnej nie podajemy alkoholu.
  W tym dniu modlitwą ogarnijmy naszych zmarłych.

 2. W pierwszy dzień Bożego Narodzenia nie ma Mszy św. o godz. 7.00 – pozostałe Msze św. jak w każda niedzielę.
 1. Koncert kolęd z udziałem Macieja Miecznikowskiego we wtorek 26 XII o godz. 11.30. Msza św. z godz. 12.00 zostanie przesunięta na godz. 12.30
 1. Wizytę kolędową rozpoczniemy w środę 27 XII – program zostanie podany we wtorek.
 1. Składamy podziękowanie za pomoc w przygotowaniu szopki bożonarodzeniowej oraz dekoracji świątecznej. Bóg zapłać.
 1. Na stoliku z prasą nowy numer "Katolickiego Echa Podlasia" wraz z kalendarzem ściennym.

III Niedziela Adwentu

17 grudnia 2017
 1. W najbliższy czwartek w naszej parafii rozpoczną się trzydniowe rekolekcje adwentowe jako duchowa forma przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.
 1. Za tydzień 24 grudnia będziemy przeżywali IV niedzielę adwentuMsze św. o godz:7.00, 9.00, 10.30 i 12.00. Mszy św. o godz. 18:00 - nie będzie.
  Liturgiczny obchód Betlejemskiej Nocy rozpocznie się o 23.30. Szczegóły za tydzień.
 1. Spisanie aktów chrztu przed sak. chrztu udzielanym w święta w najbliższy czwartek po Mszy św. o godz. 16.00.
 1. W zakrystii można nabyć opłatek wigilijny.
 1. 26 grudnia, w drugi dzień świąt, o godz. 11.30 z koncertem świątecznym wystąpi Maciej MIECZNIKOWSKI. W tym dniu Msza św. z godz. 12.00 zostanie przesunięta na godz. 12.30. Koncert organizuje MGOK i nasza parafia. Serdecznie zapraszamy.
 1. Tradycyjnie 6 stycznia planujemy włączyć się w ogólnopolski Orszak Trzech Króli. Już dziś zachęcamy do włączenia się dzieci i dorosłych. Szczegóły w późniejszym terminie.
 1. Wśród planowanych inwestycji czasami pojawiają się takie nieplanowane. I taką nieplanowaną inwestycją jest potrzeba wymiany dachu na naszym kościele, co widać na stropie – szczególnie z chóru. Liczne przecieki  dachu świadczą o tym, że nie da się go naprawić miejscowo. Po ocenie kilku ekspertów należy zmienić blachę i deski (są zmurszałe), na których ona leży, krokwie i belki pozostaną. Prace planujemy wykonać w przyszłym roku. Na ten cel przeznaczymy ofiary kolędowe oraz inne zbiórki .

II Niedziela Adwentu - 10 grudnia 2017 r.

10 grudnia 2017
 1. Tradycyjnie w II niedzielę adwentu odbywa się ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Dzisiaj także po Mszy św. wieczorowej spotkanie dla kandydatów do sak. bierzmowania. Również dzisiaj w II niedzielę miesiąca o godz. 19.00 w sali parafialnej będzie wyświetlony film pt. „Ostatni szczyt”. Jest to film o ks. Pablo DOMINGUEZA,  zm. 2009 i ukazujący sylwetkę człowieka, który całe życie poświęcił Bogu i był gotowy pomóc każdemu napotkanemu człowiekowi - zapraszamy.
 1. Nowy - rozpoczęty tydzień temu -  rok duszpasterski skierowany jest ku Osobie Ducha Świętego. Hasło tego roku brzmi: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Zechciejmy ponownie odkryć Ducha Św. Pełnię Jego mocy oraz bogactwo Jego darów, pomogą nam w tym Msze św. ku czci Ducha Św. Jutro o godz. 18.00 w naszym kościele będzie odprawiona Msza Św. ku czci Ducha Św., a po Mszy św. adoracja prowadzona przez Odnowę w Duchu Św.
 1. W czwartek ( wyjątkowo o zmienionym ) terminie modlitwy przez wstawiennictwo św. O. Pio. O godz. 17.30 różaniec, a po Mszy św. wieczorna adoracja.
 1. W dniu wczorajszym harcerze działający przy naszej parafii roznieśli opłatki wigilijne do naszych domów. Za podjęty trud i poświęcanie wszystkim harcerzom składam serdeczne podziękowanie. Wszystkim parafianom, którzy przyjęli harcerzy i złożyli ofiary, które w tym roku przeznaczymy na wymianę rzutnika tekstu również bardzo dziękujemy. Gdyby ktoś nie otrzymał opłatka, można nabyć go w zakrystii.
 1. Za tydzień, w niedzielę, od godz. 14.00 rozpocznie się wizyta u chorych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w rekolekcjach. Chorych można zgłosić w zakrystii.
 1. Ponieważ w tym roku Wigilia (24 XII) wypada w IV niedzielę adwentu, Msza św. sprawowana godz. 24.00 – pasterka – zaliczana jest do liturgii Bożego Narodzenia, a nie do 4 niedzieli adwentu.

I Niedziela Adwentu - 3 grudnia 2017 r.

8 grudnia 2017

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny – wkroczyliśmy w adwent, który jest czasem radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Chrystusa.
Zróbmy adwentowe postanowienia, które pomogą nam dobrze wykorzystać ten piękny okres w liturgii. Dzisiejsza niedziela jest I miesiąca, adoracja, zmianka dla kół różańcowych i  modlitwy za zmarłych z I dzielnicy.

2. W tym tygodniu wypada I czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz.18.00.

3. W piątek, 8 grudnia, wpada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 10.30 i 18.00. O godz. 17.30 różaniec prowadzony przez koło różańcowe kobiet. W tym dniu nasza parafia przeżywa 36. rocznicę powstania, niech będzie to okazja do dziękczynnej modlitwy za dobro, które zrodziło się w ciągu tych 36 lat.

4. Msze św. roratnie w naszym kościele w każdą środę i sobotę o godz. 7.00 poprzedzone śpiewem godzinek o NMP, które rozpoczynają się o godz. 6.40.

5. W najbliższą sobotę, 9 grudnia,  od godz. 9.00  harcerze działający przy naszej parafii rozniosą wigilijny opłatek do naszych domów. Proszę o serdeczne i życzliwe przyjęcie. Gdyby ktoś w tym dniu był nieobecny w domu, opłatek będzie można nabyć w zakrystii.

6. Od dzisiejszej niedzieli ministranci przed kościołem rozprowadzają Caritasowskie świece wigilijne. Kupując tę świecę, włączamy się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece są po 5, 10, 15 i 20 zł

7. W sobotę, 9 grudnia, w parafii św. O. Pio w Warszawie odbędzie się VII Adwentowy Dzień Skupienia. Grupa O. Pio z naszej parafii organizuje autokarowy wyjazd na to spotkanie. Są wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.

8. W tym tygodniu zakończyły się prace przy wymianie oświetlenia wokół naszego kościoła - była to ostatnia inwestycja zaplanowana na ten kończący się rok.

9.Rekolekcje adwentowe w tym roku przed IV niedzielą, tj. 21-22-23 XII.

Uroczystość Chrystusa Króla - 26 listopada 2017 r.

26 listopada 2017
 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. O godz. 10.00 modlitwy za zmarłych z dzielnicy VII i VIII a po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa.
  Dzisiaj także po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
 1. Za tydzień rozpoczyna się adwent – jest to czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i duchowo przygotowani, by doświadczyć radości Bożego Narodzenia
 1. Od najbliższej niedzieli będzie można nabyć tradycyjną świecę caritasowską na stół wigilijny.
 1. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca, nabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą św. rano i wieczorem.
  Za tydzień I niedziela miesiąca, adoracja i zmianka dla kół różańcowych.
 1. Msze św. roratnie w naszym kościele odprawiane będą w każdą środę i sobotę o godz. 7.00 poprzedzone śpiewem godzinek o 6.40.
 1. Ołatki na stół wigilijny zostaną poświęcone w najbliższą niedzielę, a harcerze rozniosą je do naszych domów w sobotę 9 grudnia.
 1. W sobotę, 8 grudnia, w par. Św. O. Pio w Warszawie odbędzie się VII Adwentowy Dzień Skupienia. Grupa O. Pio organizuje autokarowy wyjazd na to spotkanie. Zapisy w zakrystii.
 1. 10 grudnia (niedziela) po Mszy św. wieczorowej spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sak. bierzmowania.
 1. Nasza parafia wraz z biurem podróży ORBIT TRAVEL organizuje samolotową pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w terminie od 31 lipca do 9 sierpnia 2018 r. Koszt pielgrzymki 4.200 zł + 200 USD. Szczegółowy  program znajduje się na stronie naszej parafii. Zapisy w zakrystii.
 1. Składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za dzisiejsze ofiary, które przeznaczymy na wymianę oświetlenia wokół naszego kościoła. Prace są w trakcie realizacji - w tym tygodniu będą ukończone.
 1. Grupa starszych ministrantów w dniu wczorajszym awansowała do drugiej rundy ligi ministranckiej w piłkę nożną. Gratulujemy awansu.
 2. W najbliższy czwartek o godz. 18:00 będzie sprawowana Msza Świeta w intencji ks. Proboszcza z racji imienin. Niech uczestnictwo w tej Eucharystii będzie naszym wyrazem wdzięczności i życzliwości za jego posługę w naszej parafii.

 

 

XXXIII Niedziela Zwykła - 19 listopada 2017 r.

19 listopada 2017
 1. Trwając w listopadowej pamięci o zmarłych, dzisiaj o godz. 10.00 modlimy się zmarłych polecanych w wypominkach z dzielnicy 5. i 6. a za tydzień z 7. i 8.
 1. 22 listopada wypada liturgiczne wspomnienie św. Cecylii – męczennicy rzymskiej, patronki organistów chórów kościelnych i scholi. W tym dniu módlmy się za naszego pana organistę i chóry śpiewające w naszej parafii.
 1. 23 listopada, w czwartek, o godz. 17.30 różaniec, a po Mszy św. modlitwa adoracyjna przez wstawiennictwo św. O .Pio.
 1. W sobotę o godz. 9.00 spotkanie dla kandydatów do sak. bierzmowania w kościele, a o godz. 12.00 Msza św. z racji 50- lecia sak. małżeństwa dla jubilatów z całej gminy Pilawa.
 1. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego,  przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia.
 1. Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca, będzie udzielany sak. chrztu św. Spisanie aktu chrztu w piątek po Mszy św. wieczorowej.
 1. Również w najbliższą niedzielę po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00 oraz okazja do spowiedzi.