Ogłoszenia parafialne

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa - 24.05.2020r.

24 maja 2020

1. Jurto o godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzona prze grupę O. Pio, a po Mszy św. spotkanie grupy w kościele.

2. We wtorek 26 maja " Dzień Matki" - pamiętajmy aby wyrazić wdzięczność naszym żyjącym i zmarłym mamom darem modlitwy.

3. W piątek po Mszy św. wieczorowej spisanie aktów chrztu przed sakramentem chrztu św. udzielanym w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30.

4. Trwa nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w najbliższą niedzielę.
W sobotę 30 maja w godz. 17.00 - 18:00 czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem prowadzone przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym i grupę muzyczną Effata.

5. Za tydzień w niedzielę o godz. 12.00 uroczysta suma odpustowa ku czci Nawiedzenia N.M.P. z udziałem procesji wokół naszego kościoła. Przygotujmy chorągwie, feretrony, baldachim do godnego przeżycia uroczystości odpustowych.

6.  W każdą niedzielę o godz. 6.40 będą w naszym kościele śpiewane godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

7. Po kilku tygodniowej przerwie nasz chór parafialny wznawia działalność. Próby odbywają się w czwartki o godz. 19.00. Zapraszamy także nowe osoby.

VI Niedziela Wielkanocna - 17.05.2020r.

17 maja 2020

1. Od dzisiejszej niedzieli wobec wskazań władz państwowych w naszym kościele podczas nabożeństw będzie mogło uczestniczyć 55 osób.

2. Dzisiaj o godz.16.00 w kościele odbędzie się spotkanie rodziców dzieci kl. III które przygotowują się do I komunii św.

3. Za tydzień będziemy przeżywali uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, a za dwa tygodnie uroczystość Zesłania Ducha Św. W tym dniu w naszej parafii o godz. 12.00 uroczysta suma odpustowa. W najbliższy piątek rozpocznie się nowenna do Ducha Św.

4. Do Uroczystości Trójcy Św. (7 czerwca) trwa okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Kto nie dopełnił tego obowiązku wynikającego z trzeciego przykazania kościelnego, prosimy o dopełnienie w najbliższym czasie.

5. Jak słyszeliśmy w dzisiejszym liście episkopatu, jutro 18 maja będziemy przeżywali 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Przez wstawiennictwo tego wielkiego i świętego rodaka polecajmy Bogu losy świata, ojczyzny i naszych rodzin.

6. Przez najbliższe tygodnie sobotnia Msza św. odprawiana jest wg. formularza niedzielnego, kto w niej uczestniczy (a nie może uczestniczyć w niedzielę) spełnia obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

7. W związku z zaistniałą sytuacją wystąpienia pandemii, planowane pielgrzymki z naszej parafii zostały odwołane. Osoby które wpłaciły zaliczki prosimy aby zgłaszały sie po ich odbiór do zakrystii.

8. Planowane prace przy dekoracji filarów naszej świątyni rozpoczną się w czerwcu i potrwają ok. dwóch tygodni.

9. W maju Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o ustanie pandemii w dni powszednie rozpoczyna się o godzinie 15:00 Koronką do MIłosierdzia Bożego, a kończy nabożeństwem majowym o godznie 18:00.

V Niedziela Wielkanocna - 10.05.2020r.

10 maja 2020

1. W dniu jutrzejszym o godz. 18.00 Msza św. ku czci Ducha Świętego, na którą zaprasza wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

2. W środę 13 maja pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 17.30, po której nastąpi nabożeństwo majowe i nowenna do M. B. Kodeńskiej, zakończone Mszą Św.
W tym roku nie będzie procesji ulicami naszego miasta z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali: w czwartek święto św. Macieja apostoła, a sobotę święto św. Andrzeja Boboli.

4. Nabożeństwa majowe w naszym kościele w dzień powszedni rozpoczynają się o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 17.40.

IV Niedziela Wielkanocna - 03.05.2020r.

3 maja 2020

1. Dzisiejsza czwarta niedziela wielkanocna (Dobrego Pasterza) rozpoczyna tydzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w Kościele.

2. Jutro 4 maja lit. wspomnienie św. Floriana patrona strażaków, w tym dniu darem modlitwy otoczmy wszystkich strażaków, którzy z wielkim poświeceniem bronią ludzkiego życia.

3. 6 maja święto św. apostołów Filipa i Jakuba, a 8 maja uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Z racji uroczystości można w tym dniu spożywać pokarmy mięsne.

4. Najbliższy czwartek to I czwartek miesiąca, o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa do Bożego Miłosierdzia.

5. Nabożeństwa majowe w naszym kościele w dzień powszedni odprawiane są o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 17.40.

6. Za tydzień Msza św. o godz. 10.30 będzie transmitowana przez stronę internetową naszej parafii.

7. Zakończyły się prace przy układaniu kostki brukowej bocznych alejek prawe strony cmentarza. Koszt wykonanej inwestycji wyniósł: 24.800 zł. Również zostały przerobione ławeczki stojące przy grobach, ze stałych na przesuwane. (wolno stojące) Koszt przeróbki wyniósł 900 zł.

III Niedziela Wielkanocna - 26.04.2020 r.

26 kwietnia 2020

1.  W dniu dzisiejszym przeżywamy "Niedzielę Biblijną" , która rozpoczyna tydzień biblijny w Kościele. W tym szczególnym tygodniu zachęcamy do czytania i rozważania ewangelii  wg. Św. Mateusza.

W dniu dzisiejszym o godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz. 20.00 przed pierwszym piątkiem i pierwszą sobotą miesiąca.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w godzinach przedpołudniowych będzie trwała do końca kwietnia, natomiast adoracja popołudniowa od godz. 15.00 będzie kontynuowana bez zmiany, a w maju będzie zakończona o godz. 18.00 nabożeństwem majowym a następnie Mszą św. W niedzielę nabożestwo majowe o godzinie 17:40.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywali I piątek i I sobotę miesiąca, nabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą Świętą rano i wieczorem.

Za tydzień I niedziela miesiąca, modlitwy za zmarłych z dzielnicy VI, adoracja Najświętszego Sakramentu, miesięcznik Różaniec do odebrania w zakrystii. Nie ma zmianki dla kół  różańcowych, dlatego Msza św. o godz.. 12.00, a nie o 12:30.

4. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzili 229 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msza Święta w intencji ojczyzny o godz. 10.30 transmitowana przez stronę internetową parafii. 

Liturgiczny obchód uroczystości N. M. P. Królowej Polski został przeniesiony na sobotę 2 maja. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. Dlatego Msza Święta wieczorem będzie sprawowana z uroczystości N. M. P. Królowej Polski, a nie z IV Niedzieli Wielkanocnej. 

5. W sobotę 2 maja o godz. 19.00 konferencja przed sakramentem chrztu udzielanym w maju i czerwcu.

6. Składamy podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone  w ostatnią niedzielę miesiąca na prace gospodarcze w parafii.

Ogłoszenia w związku z trwającym stanem epidemicznym. Aktualizacja z dn. 17.05.2020r.

16 maja 2020

Drodzy Parafianie.

W związku z trwającym stanem epidemicznym oraz w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, zgodnie z zarządzeniami Biskupa Ordynariusza Diecezji Siedleckiej zamieszczamy informacje dotyczące naszej parafii:

 • Ksiądz Biskup Ordynariusz dnia 14 marca br. udzielił wszystkim wiernym naszej diecezji dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i w uroczystości – do odwołania i zachęca do pozostania w domu.
 • Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie Ksiądz Biskup Ordynariusz zachęca, aby osoby korzystające z dyspensy łączyły się ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje Mszy św. w radiu, telewizji lub intrenecie, przypominając jednocześnie o zachowaniu podczas tej Mszy św. właściwych postaw i gestów liturgicznych, tak jakbyśmy byli w kościele, zapalając świecę i modląc się.
 • Informujemy, że od dnia 17.05.br. w Mszy Świętej lub nabożeństwie w naszym kościele może brać 55 osób, a na zewnątrz kościoła dowolna liczba z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
 • Porządek Mszy Świętych niedzielnych jest następujący: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00, oraz sobotnia Msza Święta wieczorem o godz. 18:00 do odwołania będzie sprawowana, jako niedzielna Msza Święta.
 • Godziny Mszy Świętych w dni powszednie: 7:00 i 18:00.
 • Suplikacje: „Święty Boże, Święty Mocny, Święty a nieśmiertelny…” o wygaśnięcie epidemii śpiewamy po zakończeniu nabożeństwa majowego.
 • Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w czasie Mszy Świętej rano i wieczorem.
 • Na kratkach konfesjonałów znajdują się folie ochronne.
 • Nie całujemy stuły po spowiedzi.
 • Znak pokoju w czasie Eucharystii przekazujemy tylko przez skinienie głową, bez podawania rąk.
 • Przypominamy, że przepisy liturgiczne przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na rękę (w miejscu udzielania Komunii Świętej w obecności kapłana). Osoby, które pragną przyjąć Komunię Świętą na rękę powinny podejść, jako pierwsze.
 • Woda święcona w kropielnicach została usunięta.
 • W naszym kościele od poniedziałku do soboty trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu  w godzinach: od 15:00 - rozpoczyna się wspólną molitwą Koronki do MIłosierdzia Bożego zakończona nabożeństwem majowym o godzinie 18:00.
 • Zachęcamy wszystkich parafian, aby każdego dnia, o godz. 20.30,  w swoich rodzinach odmawiać Różaniec w intencji osób chorych, tych którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, oraz o ustąpienie epidemii.
 • Bardzo prosimy parafian, jeżeli w pobliżu nas mieszka osoba starsza, samotna lub schorowana pomóżmy tej osobie zrobić zakupy lub pomóc w inny sposób.
 • W trosce o nasze bezpieczeństwo i zdrowie nie zapomnijmy o naszym życiu duchowym - dbajmy o trwanie w łasce uświęcającej - korzystając z sakramentu pokuty i pojednania.
 • W tym szczególnym czasie my kapłani posługujący w tej parafii jesteśmy do dyspozycji wiernych, którzy poproszą o sakrament pokuty i pojednania, udzielenie Komunii św. czy sakrament namaszczenia chorych.
 • Przekażmy powyższe informacje sąsiadom, znajomym i tym którzy nie mają dostępu do internetu. 

  Całą naszą wspólnotę parafialną i nasze rodziny oddajemy w opiekę Matki Bożej Kodeńskiej. Informacje i zalecenia mogą się zmieniać wraz z rozwojem sytuacji. 

II Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego - 19.04.2020 r.

19 kwietnia 2020

1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele kolejny "Tydzień Miłosierdzia" który w tym roku będziemy przeżywali pod hasłem "Miłosierdziem budujmy Kościół Boży". Również dzisiaj w 3 rocznicę poświęcenia kaplicy Miłosierdzia w naszym kościele o godz. 15.00 odbędzie się instalacja relikwii błogosławionego księdza Michała Sopoćki, osobistego spowiednika i kierownika duchowego św. siostry Faustyny. Od dzisiaj będziemy mogli przez jego wstawiennictwo zanosić modlitwy do Boga. Zachęcamy do zapoznania się z życiorysem i drogą do świętości bł. ks. Sopćki np. korzystając z informacji zawartych w internecie.

2. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
- w czwartek uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, 
- w sobotę święto św. Marka ewangelisty.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciągu tygodnia: po Mszy Świętej porannej do godziny 12:00 i od godziny 15:00 do Mszy Świętej wieczorem.

4. Rodzice którzy planują chrzest w najbliższą niedzielę, akt chrztu będą mogli spisać w najbliższy piątek po Mszy Świętej o godz.18:00.

5. Od jutra zgodnie z ustawami władz państwowych w naszym kościele będzie mogło uczestniczyć na Mszy św. 37 osób (nie licząc stojących na zewnątrz).

6. W ostatnim czasie zostały uzupełnione kostką brukową boczne alejki cmentarza po prawej stronie. W tym tygodniu zostaną przerobione ławeczki które na stałe zostały wbetonowane w aleje. Po remoncie będzie możliwość swobodnego ich przesuwania. Koszt tej przeróbki pokryje parafia.

7. Przez wiele miesięcy, od czerwca ubiegłego roku - po mianowaniu Księdza Biskupa Piotra Sawczuka Biskupem diecezjalnym w Drohiczynie - Kościół Siedlecki modlił się o nowego biskupa pomocniczego. Nasze modlitwy zostały wysłuchane. Radosna informacja o mianowaniu przez Ojca Świętego Franciszka nowego biskupa pomocniczego dla Diecezji Siedleckiej została podana przez Nuncjaturę Apostolską w Polsce w czwartek, 16 kwietnia br. Nowym biskupem pomocniczym naszej Diecezji, został mianowany Ksiądz Kanonik Grzegorz Suchodolski, proboszcz parafii katedralnej w Siedlcach i dziekan dekanatu siedleckiego. Księdza Biskupa nominata otoczmy darem naszej modlitwy.

8. Ofiary na potrzeby parafii w ciągu tygodnia będzie można składać  do puszki, do której składamy opłaty za prasę.

9. Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary które wpływają na rzecz parafii, od osób indywidualnych jak i na konto parafialne.

Poniedziałek Wielkanocy - 13.04.2020r.

13 kwietnia 2020

1. Trwa oktawa Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie odmawiana codziennie do niedzieli po Mszy Świętej wieczorowej.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji ustania epidemii w tym tygodniu:

 • Jutro – we wtorek: po Mszy Świętej porannej (ok. 7:30) do godziny 12:00 i od godziny 16:00 do Mszy Świętej wieczorem.
 • Od środy do soboty: po Mszy Świętej porannej (ok. 7:30) do godziny 12:00 i od godziny 15:00 do Mszy Świętej wieczorem.

4. Nadal do odwołania Msza Święta w sobotę wieczorem będzie sprawowana z Liturgii Niedzielnej.

5. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie tydzień Miłosierdzia w kościele. Wracamy do stałych godzin Mszy Świętych w niedzielę, dlatego Msza Święta o godzinie 16:00 zostaje odwołana. Transmisja Mszy Świętych z naszego kościoła poprzez naszą stronę internetową o godzinie: 9:00 i 12:00.

6. W niedzielę o godzinie 15:00 w naszym kościele będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego, którą będziemy transmitowali przez naszą stronę internetową. Zapraszamy do uczestnictwa duchowego. Przed rozpoczęciem modlitw w kaplicy Miłosierdzia Bożego w naszym kościele odbędzie się instalacja relikwii bł. Michała Sopoćki, który był kierownikiem duchowym i spowiednikiem św. Siostry Faustyny Kowalskiej.

7. Wszystkim osobom, które pomagały w przygotowaniu dekoracji świątecznych i grobu Pana Jezusa, oraz lektorom posługującym w Triduum Paschalne składamy serdeczne podziękowania.

8. Informujemy, że ze względu na stan epidemii I Komunia Święta w naszej parafii nie odbędzie się 10 maja br. Nowy termin zostanie ustalony po ustąpieniu zagrożenia epidemicznego.

9. W ramach jałmużny wielkopostnej zebrano 3.671,52zł. Złożone ofiary zostaną przekazane dla Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Wszystkim, którzy złożyli ofiarę składamy: Bóg zapłać. 

Niedziela Palmowa - 05.04.2020r.

5 kwietnia 2020

1. Droga Krzyżowa którą przeżywaliśmy w Niedzielę Palmową w latach poprzednich zostaje odwołana. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w domach.

2. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. W tym roku w wyjątkowej atmosferze skorzystajmy z radiowych i telewizyjnych transmisji, które pomogą nam przeżywać największe tajemnice naszej wiary.

3. Msza Wieczerzy Pańskiej jest pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa rozpocznie się o godz. 19.00 w Wielki Czwartek. Po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Przechowania i adoracja do godziny 22:00 .

4. Wielki Piątek to jedyny dzień bez Mszy św. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 19.00. Na zakończenie Liturgii Męki Pańskiej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu pańskiego. W wielki Piątek adoracja od godz. 9.00 do 22.00. W tym dniu rozpoczyna się Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

5. W wielką Sobotę trwamy w atmosferze czuwania przy grobie Pana Jezusa. W tym roku nie ma błogosławienia pokarmów w kościele. Na stoliku z prasą oraz na stronie internetowej znajduje się tekst modlitwy przed posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Wieczorna Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00 poświęceniem paschału.

6. W Niedzielę Zmartwychwstania procesja rezurekcyjna o godzinie 6.00 (bez udziału chorągwi, feretronów i baldachimu z jednorazowym okrążeniem kościoła). W tym dniu pozostałe Msze Święte o godz.: 10.30, 12.00 i 18.00.

7. Msze Święte w poniedziałek wielkanocny o godz. 7.00; 9.00; 10.30; 12.00 i 18.00.

8. Spisanie aktów chrztu w najbliższą środę po Mszy św. wieczorowej. W liturgii chrztu w niedzielę o godzinie 10:30 bierze udział tylko najbliższa rodzina dzieci, które przyjmą sakrament chrztu.

9. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w Wielkim Tygodniu jest wywieszona w gablocie oraz znajduje się na stronie parafii.

10. Msze Święte świąteczne z naszego kościoła będzie można przeżywać korzystając ze strony internetowej naszej parafii.

11. Zachęcamy do wysłuchania rekolekcji wielkopostnych zamieszczonych na naszej stronie internetowej w zakładce: rekolekcje wielkopostne online.

12. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim którzy wspierają naszą parafię wpłacając ofiarę na konto parafii.

V Niedziela Wielkiego Postu - 29.03.2020r.

29 marca 2020

1. Dzisiaj w ostatnią niedzielę miesiąca po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz. 20.00

2. W najbliższy czwartek 02.04. br. będziemy obchodzili 15 rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywali I czwartek miesiąca,  oraz I piątek i I sobotę miesiącaNabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą św. rano i wieczorem.

4. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywali Niedzielę Palmową. Błogosławieństwo palm w czasie każdej Mszy Świętej.

Ze względu na wprowadzony stan epidemiczny Droga Krzyzowa ulicami naszego miasta zostaje odwołana. Dlatego zachęcamy do odmawiania Drogi Krzyżowej w swoich domach rodzinnych. 

5. W związku z zaistniałą sytuacją rekolekcje wielkopostne w całej diecezji zostały odwołane. W naszym kościele umożliwiamy okazję do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od poniedziałku do soboty w następujących godzinach:
- przed południem od godz. 10.00 do 12.00
- po południu po Mszy wieczorem do 20.00
Zachęcamy do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania gdyż w czasie wielkiego tygodnia może być trudniej. W czasie spowiedzi co pół godziny będzie udzielana Komunia Święta.

6. W czasie epidemi Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele w godzinach: od 7:30 do 12:00 i od 15:00 do 18:00, oraz po Mszy Świętej wieczorem do 20:00.

7. Odpowiadając na wielkopostne wezwanie Kościoła pragniemy jako parafia podjąć MODLITWĘ, POST I JAŁMUŻNĘ  prosząc Boga o zakończenie pandemii koronawirusa, wyzdrowienie dla chorych i życie wieczne dla zmarłych.
Działania w ramach tej inicjatywy polegają na podjęciu przez chętne osoby w tygodniu od 30.03.2020 do 04. 04.2020 (od poniedziałku do soboty):
a) jednego dnia postu o wodzie, lub o chlebie i wodzie;
b) odmówieniu czterech części Różańca;
c) złożenia jałmużny wielkopostnej do puszki w kościele, która zostanie przekazana dla Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. 

8. Za tydzień będzie można otrzymać tekst modlitwy z poświęceniem pokarmów na stół wielkanocny, gdyż w tym roku nie będzie poświęcenia pokarmów w kościele.

9. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim którzy w ostatnim czasie składają ofiary na potrzeby parafii wpłacając na konto parafialne. Bóg zapłać.