2 lipca 2016

W naszej parafii w Pilawie jest 14 kół "Żywego Różańca". Każde koło ma swojego patrona/ patronkę i w danym miesiącu obchodzi jego wspomnienie. Zelatorzy zamawiają msze w intencji żyjących i zmarłych członków swoich kółek, a w miesiącu, kiedy przypada święto patrona, prowadzą różaniec na zmiance.  Zmianki odbywają się w I niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 10.30.
Głównym celem "Żywego Różańca" jest modlitwa w intencjach misyjnych i ewangelizacyjnych: za ludzi ubogich, o pokój na świecie, poszanowanie praw i godności człowieka,  za misjonarzy i księży odpowiedzialnych za dzieło misyjne. Modlimy się też w naszych intencjach parafialnych: za dzieci, młodzież i nasze rodziny. Poza modlitwą zbieramy ofiary pieniężne na cele misyjne. Są one zbierane w dwóch formach: dobrowolnie do puszki w kościele lub też poszczególne koła zbierają indywidualnie po 1 zł od członków koła i wpłacają je na konto "Papieskiego Dzieła Misyjnego".
Poza "Żywym Różańcem" (stanowym) są też w naszej parafii od listopada 2015 roku 2 koła Różańcowe Rodzinne - rodziców za dzieci. Modlimy się o błogosławieństwo i łaski Boże dla naszych dzieci i rodzin. Spotykamy się raz w miesiącu na wspólnej modlitwie różańcowej. Są to koła niezależne od kół stanowych. Można należeć do  Różańca "Żywego" jak też i do "Rodzinnego".
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mają w sercu pragnienie i potrzebę modlitwy różańcowej, zarówno w intencjach własnych jak i wspólnotowych, do udziału i zapisu.

Kontakt:
Sztylko Maria, tel. 509696171