Uroczystość Trójcy Świętej - 26. 05. 2024 r.

26 maja 2024

Uroczystość Trójcy Świętej   -   26. 05. 2024 r.

1. Dzisiejsza uroczystość Trójcy Św. Kończy czas spowiedzi wielkanocnej.

Na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy przeżywali doroczną uroczystość odpustową ku czci Nawiedzenia NMP. Wypadającą w liturgii 31 maja.

Darem modlitwy ogarniamy dziś wszystkie mamy.

1. W najbliższy czwartek wypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 9.00 10.30 z procesją Eucharystyczną ulicami naszego miasta i wieczorem o godz. 18.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na tradycyjnej trasie. W oktawie Bożego Ciała po MszySwieczorowej procesja wokół kościoła. Poświęcenie pół na zakończenie oktawy 6 czerwca.

1. Na najbliższy piątek ks. bp. Udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.

1. W sobotę rozpoczynamy miesiąc czerwiec, a wraz z nim nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

W tym dniu również wypada I sobota miesiąca, nabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą św. rano  i wieczorem.

Za tydzień wypada I niedziela miesiąca, adoracja, procesja i zmianka dla kół różańcowych.

O godz. 10.00 modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach z dzielnicy VII

1. Za tydzień odbywa się ogól no diecezjalna zbiórka ofiar do puszek na budowę nowych kościłów.