Niedziela Palmowa - 24. 03. 2024 r.

24 marca 2024

Niedziela Palmowa    -  24. 03. 2024  r.

1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Tematem dzisiejszych rozważań jest modlitwa za ojczyznę.

1. Dzisiejsza niedziela palmowa wprowadza nas w tajemnicę wielkiego tygodnia. Przeżyjmy go godnie i po chrześcijańsku, przyciszmy radia i telewizory, niech dni Triduum Paschalnego będą czasem przeżywania wielkich tajemnic naszej wiary, przez liczny udział w bogatej wieczornej liturgii.

1. Msza Wieczerzy Pańskiej która jest pamiątką ustanowienia Eucharystii i sak. kapłaństwa rozpocznie się o godz. 19.00 w wielki czwartek, ubogacona obrzędem obycia nóg w naszym kościele. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego sakramentu do ołtarza ciemnicy,i adoracja do godz. 22.00

1. Wielki piątek to jedyny dzień bez Mszy św. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

Adoracja Krzyża rozpocznie się o godz. 18.00.  Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego sakramentu do grobu Pańskiego. W wielki piątek adoracja od godz. 9.00 do godz. 22.00. W tym dniu rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 odmawiana wspólnie w kościele.

Ofiary zbierane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie grobu pańskiego w Jerozolimie.

1. W wielką sobotę trwamy w atmosferze czuwania przy grobie Pana Jezusa. Wieczorna liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz.19.00 poświęceniem ognia, wody i paschału, poprzedzona koronką do Bożego miłosierdzia. Przynosimy do kościoła świecę chrzcielną .

W wielką sobotę poświęcenie pokarmów o godz: 8.30;9.00; 9.30; 10.00; 10.30;11.00 i 12.00

Możliwość spowiedzi w wielki  piątek od godz. 21.00 do 22.00

1. W niedzielę Zmartwychwstania procesja rezurekcyjna o godz.6.00. (pamiętajmy o zmianie czasu) Przygotujmy wczesnej chorągwie i feretrony, przeżyjmy to spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem w duchu chrześcijańskiej radości.

W tym dniu pozostałe Msze św. o godz. 10.30; 12.00 i 18.00

1. Chrzty dzieci odbędą się w I dzień świąt o godz. 10.30 – spisanie aktów we wtorek po Mszy św. wieczorowej.