XVI Niedziela Zwykła - 21 lipca 2019r.

21 lipca 2019
  1. W dzisiejszą niedzielę po Mszach Świętych poświęcenie pojazdów z racji obchodzonego w najbliższy czwartek dnia św. Krzysztofa - patrona kierowców. Zebrane ofiary przeznaczone są na zakup pojazdów dla misjonarzy. Wszystkim kierowcom życzymy bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z pojazdów.
  2. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzili:
    w poniedziałek – Święto św. Marii Magdaleny;
    we wtorek - Święto św. Brygidy – patronki Europy;
    w czwartek - Święto św. Jakuba Apostoła,
    w piątek – wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny;
  3. W najbliższy piątek po Mszy wieczorowej spisanie aktów chrztu przed sakramentem chrztu, który będzie udzielany za tydzień w niedzielę na Mszy o godz. 11:00.
  4. Za tydzień w niedzielę od godz. 20:00 do 21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  5. Do rozpoczęcia pieszej pielgrzymki na Jasną Górę coraz mniej czasu. Może warto pomyśleć o możliwości udania się na tę szczególną formę „rekolekcji w drodze”.
  6. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogą pielgrzymować fizycznie na Jasną Górę zachęcamy do uczestnictwa w duchowej pielgrzymce. Informacje dotyczące duchowego pielgrzymowania znajdziemy na ulotkach, które znajdują się na stoliku z prasą.
  7. Dziękujemy osobom, które pomogły w sprzątaniu po remoncie zakrystii.