Uroczystość Trójcy Świętej - 16 czerwca 2019r.

16 czerwca 2019

1. W dniu jutrzejszym (poniedziałek) po Mszy Świętej wieczorowej spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  2. We wtorek w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie odbędzie się spotkanie dla wszystkich mężczyzn niezależnie od wieku i stanu. Rozpoczęcie spotkania o godz. 19.00. Szczegółowy plan na plakatach przed kościołem.
  3. Za kilka dni koniec roku szkolnego. Za zdobytą wiedzę, rozwijane talenty zechciejmy podziękować nie tylko utrudzonym nauczycielom, ale i Panu Bogu. Msza Święta z racji zakończenia roku w środę o godzinie 8:00. Z racji zakończenia roku szkolnego zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty w dzisiejszą niedzielę oraz w poniedziałek i wtorek poł godziny przed Mszą Świętą rano i wieczorem.
  4. W najbliższy czwartek będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30 z procesją eucharystyczną ulicami naszego miasta do czterech ołtarzy. Zapraszamy parafian do włączenia się w przygotowanie ołtarzy, by pomóc tym którzy od lat angażują się w tą pracę. Na procesją eucharystyczną zapraszamy w strojach komunijnych dzieci z klas trzecich, które przystąpiły w tym roku do pierwszej komunii oraz dzieci z klas czwartych, które przeżywały w tym roku rocznicę pierwszej komunii. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków w czasie procesji eucharystycznej.
  5. W czwartek tradycyjnie poświęcenie pól rozpocznie się o godz. 17.00 z obu stron Pilawy zakończone Mszą Świętą w kościele o godz. 18.00
  6. Oktawa uroczystości Bożego Ciała z procesją wokół kościoła w piątek i sobotę po Mszy wieczorowej a w niedzielę po Mszy o godz. 10.30. W piątek po Bożym Ciele tradycyjnie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Za tydzień w naszej parafii Słowo Boże będzie głosił ks. proboszcz z parafii Opatrzności Bożej w Parczewie. Darem swoich ofiar do puszek będziemy mogli wesprzeć budowę plebani w tej parafii.
  8. Za tydzień w niedzielę nasze miasto obchodzi „Dni Pilawy” połączone z obchodami 190 rocznicy założenia miejscowości. Msza Święta w intencji mieszkańców naszego miasta będzie odprawiona w naszym kościele za tydzień o godz. 10.30. Po Mszy Świętej przy urzędzie miasta i gminy nastąpi odsłonięcie tablicy poświęconej założycielom miejscowości. Dalsze uroczystości odbędą się na stadionie miejskim.