REKOLEKCJE ZAWIERZENIA

6 lutego 2016

W naszej parafii 28 lutego rozpoczną się rekolekcje zawierzenia swojego życia Jezusowi poprzez Maryję. Rekolekcjom będzie przewodniczył O. Mihovil Filipović – Misjonarz Towarzystwa Maryi, pochodzący z Chorwacji.

Przygotowanie się do aktu zawierzenia to 33 dni  indywidualnych rozważań w domu na podstawie materiałów otrzymanych podczas pierwszego dnia rekolekcji.

(koszt materiałów wynosi ok. 12 zł)

Uroczystego zawierzenia dokonamy 04.04.2016 w święto Zwiastowania Pańskiego. Szczegóły na wywieszonych plakatach i ulotkach wyłożonych na stoliku, na końcu kościoła.

Te rekolekcje są jednymi z najważniejszych w życiu człowieka, gdyż nie ma lepszej drogi do Jezusa jak tylko przez Jego Matkę.

Idea oddania się Panu Jezusowi przez Maryję inspirowała wielu świętych i przyjaciół Boga, m.in. św. Jana Pawła II, kard. Stefana Wyszyńskiego i św. Maksymiliana Kolbego. Jeśli chcesz do nich dołączyć i doświadczyć niezwykłej opieki Matki Przenajświętszej, skorzystaj z duchowego skarbu, przekazanego nam przez św. Ludwika.

Święty Ludwik Maria Grignion de Montfort był kapłanem i pisarzem żyjącym na przełomie XVII i XVIII wieku, autorem słynnego „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do Maryi”. Propagował gorąco ideę powierzenia się Panu Jezusowi przez Maryję i stworzył specjalny, obejmujący 33 dni program duchowego przygotowania się do tego aktu . Pierwsze 12 dni tego okresu to czas oderwania się od ducha tego świata, by móc bardziej zrozumieć ducha Chrystusa i przez to zbliżyć się do Jezusa. Kolejne 21 dni to czas poznawania tajemnic Chrystusa i Maryi. Dzień zawierzenia się przypada 34 dnia. Może ono się dokonać zarówno prywatnie, jak i uroczyście, w obecności kapłana.

My tego zawierzenia dokonamy 04.04.2016 w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Warto też posłuchać rekolekcji głoszonych przez ks. Piotra Glasa, podczas których opowiada o tym, jak ważne jest zawierzenie swojego życia Maryi.