Modlitewne czuwanie młodzieży

24 lutego 2019

23 lutego w naszej parafii odbyło się dekanalne czuwanie modlitewne młodzieży. Tematem przewodnim była maksyma życiowa świętego Stanisława Kostki: " Do wyższych rzeczy zostałem stworzony". Podczas czuwania mieliśmy możliwość wysłuchania konferencji ks. Jakuba Wyrozębskiego  - wikariusza parafii pw. M. B. Częstochowskiej w Garwolinie oraz świadectwa Michała Przybysza, który uczestniczył w minionym miesiącu w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu zebrana młodzież przyjęła Chrystusa, jako Pana i Zbawiciela swojego życia. Kulminacją tego aktu była przeżyta Eucharystia jako wyraz chęci budowania swego życia na słuchaniu Słowa Bożego i karmieniu się Ciałem Jezusa Chrystusa. Po zakończonej Eucharystii młodzież parafialna w formie inscenizacji przedstawiła życie swojego patrona. A następnie mieliśmy możliwość adoracji relikwii św. Stanisława Kostki. Posileni na duchu na sam koniec posiliśmy również nasze ciała podczas wspólnego poczęstunku.

Wszystkim, którzy włożyli swój trud w przygotowanie tego spotkania wyrażamy naszą wdzięczność.