Uroczystość Trójcy Świętej - 27 maja 2018 r.

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 maja 2018
 1. Dzisiaj od godz.19.00 do 21.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
 1. W najbliższy czwartek Ur. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30 z procesją eucharystyczną ulicami naszego miasta do czterech ołtarzy. Zapraszamy parafian do włączenia się w przygotowanie ołtarzy, by pomóc tym, którzy od lat angażują się w tę pracę.
  W tym dniu tradycyjnie poświęcenie pól rozpocznie się o godz.17.00 z obu stron Pilawy zakończone Mszą św. w kościele o godz. 18.00.
  Oktawa Ur. Bożego Ciała z procesją wokół kościoła po mszy św. wieczorowej.
  Dzieci z kl. III zapraszamy  w strojach komunijnych.
 1. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą św. rano i wieczorem.Za tydzień I niedziela miesiąca, o godz. 10.00 modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach z dzielnicy VII, procesja i zmianka dla kół różańcowych.
  W najbliższą niedziele o godz. 12.30 Mszę św. jubileuszową w 50 rocznicę kapłaństwa odprawi ks. prałat Jan Jaworski. Na koniec Mszy św. przewidziane błogosławieństwo dla dzieci. Homilię wygłosi ks. kanclerz kurii ks. Jan Babik.
 1. W najbliższy piątek rozpocznie się miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w dzień powszedni po Mszy św. wieczorowej a w niedzielę o godz. 17.40.
 1. 1 czerwca w Dzień Dziecka harcerze działający przy naszej parafii organizują grę miejską dla dzieci z kl. 3, 4, 5 i 6. Gra rozpocznie się o godz. 14.00 przy kościele – zapisy w zakrystii lub przez stronę internetową.
 1. W najbliższy piątek o godz. 22.30 z parkingu przy kościele wyjazd na spotkanie młodych do Lednicy. Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem w środę o godz. 17.00 w sali parafialnej.
 1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w środę po Mszy św. wieczorowej i piątek o godz. 10.00.
 1. W sobotę 2 VI na Mszy św. wieczorowej rozpocznie się nowenna do Ducha Św. przed sak. Bierzmowania, który będzie udzielony 11VI o godz.18.00 w naszym kościele.
 1. Za tydzień 3VI ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
 1. 16 i 17 czerwca w Krakowie -Łagiewnikach odbywa się czuwanie modlitewne grup O. Pio. W programie wyjazdu zaplanowano zwiedzanie centrum Jana Pawła II. Wyjazd o godz. 9.00  koszt ok. 90.00 zł. Zapisy w zakrystii.
 1. W dniu wczorajszym lektorzy naszej parafii w turnieju piłki nożnej Ligi Ministranckiej zajęli II miejsce i zostali wicemistrzami. Również wczoraj w par. Warszawice odbyła się II-ga parafiada dekanatu osieckiego. Młodzież reprezentująca naszą parafię drużynowo zajęła I miejsce. Lektorom i młodzieży gratulujemy zwycięstwa a opiekunom dziękujemy za opiekę i poświęcony czas.
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na remont dachu, który rozpocznie się dopiero w czerwcu przed wakacjami.