Pielgrzymka do Gruzji i Armenii

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 listopada 2017

Nasza parafia wraz z biurem podróży ORBIT TRAVEL organizuje samolotową pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w terminie od 31 lipca  do 9 sierpnia 2018r. Koszt pielgrzymki 4.200 zł+ 200 USD. Szczegółowy  program znajduje się na stronie naszej parafii. Zapisy w zakrystii.

 

 

PIELGRZYMKA

D Z I E Ń

        G R U Z J A – A R M E N I A

NOCLEG

1.

 

Kutaisi – Batumi City Tour - Kutaisi

Po kontroli paszportowej przejazd do Batumi. Batumi City Tour – spacer nadmorską promenadą.   Najważniejszymi zabytkami są budowle z XIX wieku – turecki meczet, eleganckie kamienice, okazała świątynia katolicka, piękne wille w stylu eklektycznym. Atmosferę wypoczynku podkreślają liczne uliczne kawiarenki, cukiernie itp. Czas wolny. Powró do Kutaisi. Obiadokolacja i nocleg

Kutaisi

2.

 

Kutaisi – Katedra Bagrati – Zespół klasztorny Gelati – Forteca Rabati - Akhaltsikhe

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie katedry Bagrati (pod ochroną UNESCO) z XI wieku. Przejazd do klasztoru Gelati (pod ochroną UNESCO) z akademią, założoną przez jednego z najwybitniejszych królów Gruzji, Dawida Budowniczego (1089–1125). Podziwianie unikalnych fresków przedstawiających świętych i gruzińskich władców. Tuż za głównym wejściem do katedry Świętej Dziewicy znajduje się grób króla Dawida Budowniczego. Wyjazd do regionu Meschetia, gdzie zwiedzimy fortecę Rabati. Obiadokolacja i nocleg.

Akhaltsikhe

3.

 

Akhaltsikhe - Khertvisi – Miasto skalne Wardzia - Erywań

Po śniadaniu przejazd do miasta skalnego Wardzia, unikalnego miasta wykutego w skale w XII wieku. Rozciąga się ono na długości pół kilometra wzdłuż rzeki Mtkwari. W kompleksie zachowały się pomieszczenia mieszkalne, kapliczki, piwnice na wino oraz liczne tunele. Zwiedzanie jaskini, gdzie mieści się niewielki monastyr zajmowany przez 6 mnichów.  Dalej jedziemy w kierunku granicy gruzińsko-ormiańskiej, odprawa celno-paszportowa i przejazd do Erywania. Kolacja i nocleg.

Erywań

4.

 

Erywań – City Tour - Garni - Geghard – Erywań

Śniadanie w hotelu. Erywań City Tour- al. Bagramyana, Pałac Prezydencki, Akademia Nauk, budynek Parlamentu, Opera, Katedra św. Grzegorza Oświeciciela. Wyjazd do Garni, pogańskiej świątyni boga Mitry – usytuowana na terenie dawnej letniej rezydencji króla Tiridatesa I, skąd rozciąga się przepiękna panorama na dolinę rzeki Azat. Następnie zwiedzimy kompleks klasztorny Geghard. Obiadokolacja i nocleg w Erywaniu.

Erywań

5.

 

Erywań –Khor-Virap –City Tour (Muzeum Rękopisów Matenadaran) Erywań

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie klasztoru Khor-Virap. Tu Armenia została ochrzczona na początku IV wieku jako pierwszy kraj na świecie. Z klasztoru otwiera się wspaniały widok na biblijny Ararat. Zwiedzanie Muzeum Rękopisów Matenadaran. Pchli targ – wernisaż. Obiadokolacja i nocleg

Erywań

6.

 

Erywań – Eczmiadzyn - Sevan – Sevanavank - Tbilisi

Śniadanie w hotelu. Wyjazd do duchowej stolicy Armenii i siedziby jej patriarchów – katedry Eczmiadzyn, zwiedzanie świątyń pod wezwaniem św. Hripsime i Gayane. Zwiedzimy twierdzę Zwartnoc. Przejazd nad Jezioro Sewan. Zwiedzimy tu świątynię Sevanavank (IX w.). Dalej jedziemy w kierunku granicy ormiańsko-gruzińskiej (Sadachlo), odprawa celno-paszportowa . Zmiana przewodnika. Przejazd do Tbilisi. Kolacja i nocleg.

Tbilisi

7.

 

Tbilisi - City Tour

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy - Tbilisi City Tour: świątynia Metechi z XIII w. leżącana skale nad rzeką Mtkvari. Wejście na starożytną twierdzę Narikala (IV w.) wznoszącą się nad Tbilisi z pięknym widokiem na miasto. Zwiedzanie Synagogi; Wizyta w katedrze Sioni (VI-VII ww.). Przechowuje się w niej najcenniejszy gruziński skarb - krzyż patronki państwa, świętej Nino, dzięki której Gruzja stała się krajem chrześcijańskim. Na trasie spaceru po Starym Mieście zwiedzimy najstarszy kościół w Tbilisi Anczyschati (VI w.). Obiadokolacja i nocleg

Tbilisi

8.

 

Tbilisi – Mtskheta – Świątynia Gergeti pw. Trójcy Świętej- Gudauri

Po śniadaniu przejazd do Mccheta, pierwszej stolicy i religijnego centrum Gruzji, wpisanej na  listę UNESCO. Odwiedzimy  katedrę Sweti Cchoweli,  która  przez stulecia była  miejscem koronacji i pochówku władców Gruzji - wg legendy złożona jest tu szata Chrystusa. Zwiedzimy również Monastyr Dżwari.  Są to zabytki znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd Gruzińską Drogą Wojenną. Później przejazd do Kazbegi/Stepancminda. Wjazd samochodami terenowymi do świątyni Gergeti pw. Trójcy Świętej. (cena wyjazdu obejmuje wjazd samochodami terenowymi do Gergeti) na szczyt góry, do zabytkowego kościoła Gergeti z XIV wieku, który stoi na wysokości 2170 m n.p.m. stamtąd rozciąga się widok na Kazbek, jeden z najwyższych szczytów Kaukazu (5047 m n.p.m.).  Przejazd do Gudauri, ośrodka narciarskiego położonego na wysokości 2200 m n.p.m.  Obiadokolacja i nocleg.

Gudauri

9.

 

Gudauri –Gori – Jaskinia Prometeusza- Kutaisi

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Kutaisi. Po drodze zwiedzimy twierdzę Ananuri. (XVII w.) . Zatrzymamy się w celu zrobienia zdjęcia w Gori, przy Muzeum Stalina. (dla chętnych – zwiedzanie muzeum za dodatkową opłatą – 5 USD na osobę) . Później w regionie Imereria zwiedzimy Jaskinię/Groty Prometeusza. Obiadokolacja i nocleg

Kutaisi

10.

 

Kutaisi – Warszawa

Sniadanie , transfer z hotelu na lotnisko ,

Wylot o godz. 12:00

 

 

 

 

 

ILOŚĆ

Cena za osobę grupa 50 osób

10 dni / 9 noclegów

4200 PLN + 200 USD

 

Cena zawiera: transport samolotem na trasie Warszawa – Tbilisi – Warszawa, transport komfortowym autokarem w Gruzji i Armenii, 9 noclegów w hotelach 3*, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami, wyżywienie: według programu w tym jedna obiadokolacja pożegnalna , woda butelkowana gazowana/niegazowana ,  usługę pilota polskojęzycznego , ubezpieczenie NNW, KL, podatek VAT, bilety wstępu według programu, TFG .          

 

Cena nie zawiera: wydatków własnych uczestników

 

Wymagany paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

Cena została skalkulowana przy grupie 50 osób

Dopłata do pokoju jednoosobowego 250 USD.