Domowy Kościół

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
13 stycznia 2017

W naszej parafii od roku działa krąg Domowego Kościoła skupiający 5 małżeństw. Domowy Kościół to wspólnota przeznaczona dla małżeństw sakramentalnych, której celem jest pomoc małżonkom  w pogłębianiu ich miłości i jedności oraz w dążeniu do Boga wspólnie ze współmałżonkiem.

Duchowość małżeńska proponowana w ramach Domowego Kościoła jest realizowana poprzez przyjęcie elementów formacyjnych nazywanych zobowiązaniami – darami. Są to: codzienna modlitwa osobista połączona z lekturą Pisma Świętego, regularne spotkanie ze słowem Bożym, codzienna modlitwa małżeńska jako wspólne stawanie przed Panem, codzienna modlitwa rodziny jako wspólnoty zanurzonej w Bogu, comiesięczny dialog małżeński i wynikająca z niego reguła życia (systematyczna praca nad sobą), uczestnictwo w comiesięcznych spotkaniach formacyjnych kręgu (grupa 4-7 małżeństw).

Spotkania wspólnoty Domowego Kościoła odbywają się raz w miesiącu w domu jednego z małżeństw należących do kręgu. Spotkanie trwa ok. 3 godzin i składa się z 3 części:

  1. Dzielenie się życiem – radościami i troskami z czasu od poprzedniego spotkania;
  2. Część modlitewna – wspólne rozważanie fragmentu Pisma Świętego, modlitwa różańcowa;
  3. Część formacyjna – dzielenie się osiągnięciami i trudnościami w rozwoju życia duchowego oraz omówienie nowego tematu.

Spotkania przygotowuje para prowadząca krąg Domowego Kościoła wraz z księdzem.

Zapraszamy małżeństwa, które byłyby chętne zaangażować się w tworzenie nowego kręgu w naszej parafii. Szczegóły zostaną podane w najbliższym czasie w ramach ogłoszeń parafialnych.