22 niedziela roku B - 01. 09. 2024r.

5 września 2024

22 niedziela roku  B  -  01. 09. 2024r.

1. Dziś 1 września w 85 rocznicę wybuch II  wojny światowej darem modlitwy ogarniamy naszą ojczyznę, oraz wszystkich poległych w ich obronie.
W naszej parafii w sposób uroczysty będziemy to czynić podczas Mszy św. o godz. 13.00.
Dziś także po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz. 21.00. (zapraszamy dzieci i młodzież)

2. Jutro dzieci i młodzież rozpocznie nowy rok szkolny. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona o godz. 8.00. Dzieci, rodziców i nauczycieli zapraszamy na wspólną modlitwę.

3. Najbliższy czwartek to I czwartek miesiąca. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 18.00.
Również w tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca, nabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą św. rano i wieczorem.

4. W najbliższą niedzielę 8 września będziemy przeżywali gminne dożynki które  w rym roku odbędą się w Pilawie. Rozpoczną się Mszą św. w intencji rolników sprawowaną o godz. 12.00 na stadionie miejskim po czym nastąpi ceremoniał dożynkowy i dalsza część uroczystości dożynkowych. Serdecznie zapraszamy.

5. W najbliższą sobotę o godz. 19.00 i w niedzielę o godz. 17.00 w sali parafialnej odbędzie się katecheza dla rodziców i chrzestnych którzy planują sak. chrztu św. w miesiącu wrześniu lub październiku.