17 niedziela roku B - 28. 07. 2024 r.

27 lipca 2024

17 niedziela roku B - 28. 07. 2024 r.

1. Z racji liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów i otrzymanie wizerunku św. Krzysztofa. Możliwość złożenia ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy.

Dzisiaj także po wieczorowej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. ( w piątek i w sobotę będzie tylko jeden kapłan)

2. W tym tygodniu będziemy przeżywali I czwartek miesiąca, o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, i adoracja do godz. 18.00

Również w tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca, nabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą św. rano i wieczorem.

Za tydzień I niedziela miesiąca, o godz. 10.30 modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach, adoracja, procesja i zmianka dla kół różańcowych.

3. W sobotę 3 sierpnia po Mszy św. o godz. 7.00 z par. Wiga wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę. W parafii Maciejowice połączy się z parafią M. B. Częstochowskiej i będzie dalej wędrować jako grupa 5

Zapisy i zdawanie bagaży w piątek 2. VIII od 16.00 do 18.00 w par. Wilga w sali przy plebanii. Będzie też możliwość zapisu w sobotę po Mszy św.

Msze św. o godz. 20.00 rozpoczniemy od poniedziałku 5 sierpnia.

4. Od wielu lat miesiąc sierpień przeżywany jest jako miesiąc abstynencji od napojów alkoholowych – czynimy to z powodów religijnych i patriotycznych, gdyż w tym miesiącu wypada wiele świąt i rocznic patriotycznych.

5. W ostatnia niedzielę miesiąca składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na cele gospodarcze w parafii.