9 niedziela roku B - 02. 06. 2024 r.

2 czerwca 2024

9 niedziela roku   B   -  02. 06. 2024 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu, i okazja do spowiedzi do godz. 21.00.

Dzisiaj także ogólno diecezjalna zbiórka ofiar do puszek na budujące się kościoły w naszej diecezji.

1. Trwa oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. wieczorowej procesja eucharystyczna wokół kościoła.

W najbliższy czwartek zakończenie oktawy, i poświęcenie : wianków ziół i kwiatów.

W tym dniu w naszej parafii także poświęcenie pól które rozpocznie się o godz. 17.00 tradycyjna trasą; jeden ksiądz od strony Lipówek a drugi od strony Osiecka.

1. W najbliższy piątek będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ten dzień to także I piątek miesiąca. ( w tym dnu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych) a w sobotę w liturgii wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

1. Dzisiaj w sali pod kościołem M. B. Częstochowskiej w Garwolinie w godzinach od 16.00 do 18.00 odbędą się warsztaty wychowania chrześcijańskiego dla rodziców mających dzieci w wieku do 6 roku życia. Wstęp wolny. Można zabrać ze sobą dzieci.

1. W najbliższy piątek 7 czerwca parafia Miętne i Zespół Szkół Rolniczych przeżywają 40-lecie Zwycięskiej Obrony Chrystusowego Krzyża. Uroczystości rozpoczną się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 10.30 w kościele w Miętnem.

Szczegółowy program na plakatach przed kościołem. Osoby które chciał by skorzystać z miejsc siedzących,  wejściówki można odebrać w zakrystii.

Zachęcamy do do wzięcia udziału w tych wydarzenach.