Uroczystość Zesłania Ducha Św. - 19. 05. 2024 r.

19 maja 2024

Uroczystość  Zesłania Ducha Św.  -  19. 05. 2024 r.

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Św. - można uzyskać odpust za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”

1. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w naszym kościele o godz: 7.00; 10.30 i 18.00. a w czwartek święto Jezusa Chrystusa , Najwyższego i wiecznego Kapłana. W tym dniu o godz. 17.30 modlitwa różańcowa, a po Mszy św. spotkanie grupy modlitwy O. Pio.

1. W piątek 10 rocznica ingresu Biskupa Siedleckiego do katedry. Osobę księdza biskupa polecajmy w naszych modlitwach.

1. Za tydzień w niedzielę nasza parafia przeżywa dzień odpustu parafialnego. Uroczysta suma odpustowa i procesja podczas Mszy św. o godz. 12.00.

Ten dzień jest także Uroczystością Najświętszej Trójcy. Kończy się czas spowiedzi wielkanocnej.

Jest to także „Dzień Matki”. Pamiętajmy w modlitwie  o naszych żyjących i zmarłych mamach.

1. Za tydzień na Mszy św. będzie udzielany sak. chrztu świętego. Spisanie aktów w piątek po Mszy św. wieczorowej.

1. 30 maja będziemy przezywali uroczystość Bożego Ciała. Pomyślmy wcześniej o przygotowaniu ołtarzy.

1. Dzisiaj w salce pod kościołem M.B. Częstochowskiej w Garwolinie w godzinach od 16.00 do 18.00 odbędą się Warsztaty Wychowania Chrześcijańskiego dla rodziców mających dzieci w wieku od 10 d0 14 lat. Wstęp wolny. Można zabrać ze sobą dzieci.