28 niedziela roku A - 15. 10. 2023 r.

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 października 2023

28 niedziela roku   A   -   15. 10. 2023 r.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”– modlitwą i ofiarą do puszki wspieramy Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Harcerze przed kościołem rozprowadzają papieskie kremówki.

 

 1. Jutro 16 października wypada 45 rocznica wyboru Karola Wojtyłę na stolicę św. Piotra w Rzymie.

 

 1. W środę 18 października święto św. Łukasza Ewangelisty, - patrona pracowników służby zdrowia których w tym dniu szczególnie ogarniamy darem modlitwy.

 

 1. Za tydzień „Niedziela Misyjna” – rozpoczyna się w Kościele tydzień misyjny.

 

 1. Również za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców i dzieci kl. IV-tych które w maju przeżywały I komunię św.

 

 1. Od tego roku szkolnego nasza diecezja prowadzi Warsztaty Wychowania Chrześcijańskiego. Warsztaty adresowane są dla rodziców uwzględniające wiek dzieci. Najbliższe spotkanie dla rodziców dzieci w wieku od 7 do 9 lat odbędą się w niedzielę 22 października w sali przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Garwolinie w godzinach od 16.00 do 18.00. Wstęp wolny.

 

 1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Już dziś prosimy o wcześniejsze sprzątnięcie grobów i ROZSĄDNE stawianie zniczy i kwiatów. Na ławkach i stoliku leżą kartki wypominkowe, na które wpisujemy naszych bliskich zmarłych oraz dzielnicę zamieszkania. Prosimy o czytelne pismo.

 

 1. Składamy podziękowanie za dwa nowe klęczniki dla naszej parafii. Jest to dar bezimienny i gratisowy.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie za okazaną pomoc w postaci malowania przęseł nowego ogrodzenia cmentarza. Tę pracę wykonało pięciu panów.