27 niedziela roku A - 08. 10. 2023 r.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 października 2023

27 niedziela roku  A   -  08. 10. 2023 r.

 

  1. Jutro o godz. 18.00 Msza św. ku czci Ducha Św. Po Mszy św. nabożeństwo różańcowe wraz z zespołem Effata.

 

  1. W piątek 13-ty dzień października, po Mszy św. wieczorowej ostatni w tym roku różaniec ulicami naszego miasta. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

 

  1. W sobotę 14. X Dzień Edukacji Narodowej – naszą modlitwą wspierajmy wszystkich nauczycieli którzy trudzą się i pracują nad kształtowaniem umysłów i serc dzieci i młodzieży. W tym dniu modlitwa różańcowa w intencji nauczycieli.

 

  1. Za tydzień będziemy przeżywali XXIII Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Modlitwą i ofiara do puszki wspieramy fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Harcerze w tym dniu przed kościołem tradycyjnie rozprowadzają papieskie kremówki.

Również w tym dniu w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu przeżywany będzie dekanalny Dzień Dziecka Utraconego. O godz. 17.00 modlitwa różańcowa, a po niej Msza św. w intencji rodziców dzieci utraconych.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III przygotowujących się do I komunii św.

 

  1. W nowym ogrodzeniu cmentarza wykorzystano dziewięć nowych przęseł, by pasowały do całości ogrodzenia należy przemalować je na kolor czarny. Osoby które mogły by w tym pomóc zapraszamy w środę na godz. 9.00 ( należy zabrać pędzel i naczynie na farbę.)

 

  1. Do uroczystość Wszystkich Świętych zostało trzy tygodnie. Prosimy o wcześniejsze sprzątanie grobów, i rozsądne kupowanie zniczy i dekoracji nagrobnych.