26 niedziela roku A - 01. 10. 2023 r.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 października 2023

26 niedziela roku   A   - 01. 10. 2023 r.

 

  1. Dzisiaj I niedziela miesiąca, adoracja, procesja i zmianka różańcowa dla kół różańcowych. O godz. 10.00 modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach, a po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu, i okazja do spowiedzi.

 

  1. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i I sobotę miesiąca miesiąca. W I czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia, i adoracja do godz. 18.00. W I piątek i I sobotę miesiąca, nabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą św. wieczorową.

 

  1. Dzień dzisiejszy rozpoczyna miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe odprawiane będą w naszym kościele: w dzień powszedni po Mszy św. wieczorowej, a w niedzielę o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.

Przez modlitwę różańcową prośmy Matkę Bożą o potrzebne łaski dla naszych: rodzin, ojczyzny i świata.

Wzorem lat ubiegłych do prowadzenia modlitwy różańcowej zapraszamy: -koła różańcowe, -grupy modlitwy, - wspólnoty, - a także różne stany i  zawody. Chęć udziału prosimy zgłosić w zakrystii.

W najbliższa sobotę 7 października liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.

 

  1. W sobotę 21 października wspólnota Odnowy w Duchu Świętym organizuje pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Kodniu. Są wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.

 

  1. Od kilku lat nasza diecezja wdraża trzy letni program spotkań dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej. W programie zaplanowane są cztery spotkania w ciągu roku szkolnego. W naszej parafii te spotkania zaplanowane są w miesiącach: październik, grudzień luty i kwiecień. Będą się odbywały w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

W I niedzielę klasy pierwsze, w II drugie, III trzecie a w IV  klasy czwarte jako utrwalenie Eucharystycznych spotkań z Jezusem. Na spotkanie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Przygotowane są odpowiednie pomoce dla dzieci i rodziców.