17 niedziela zwykła roku A - 30. 07. 2023 r.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 lipca 2023

17 niedziela zwykła roku  A  -   30. 07. 2023 r.

 

  1. Dzisiaj po mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu, i okazja do spowiedzi do godz. 21.00

 

  1. W tym tygodniu będziemy przeżywali I czwartek miesiąca, o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, i adoracja do godz. 18.00

 

  1. Również w tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca, nabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą św. rano i wieczorem.

Za tydzień I niedziela miesiąca, o godz. 10.30 modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach, adoracja, procesja, i zmianka dla kół różańcowych.

 

  1. W czwartek 3 sierpnia po Mszy św. o godz. 7.00 z par. Wilga wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę 2 sierpnia od godz. 18.00 w sali parafialnej parafii Wilga.

Wzorem lat ubiegłych w czasie trwania pielgrzymki wieczorne Msze święte będą odprawiane o godz. 20.00połączone z rozważaniem pielgrzymkowym, dziesiątkiem różańca zakończone apelem jasnogórskim.

Zapraszamy do duchowej jedności z pielgrzymami tych którzy nie mogą osobiście brać udziału w pielgrzymce.

 

  1. Od wielu lat miesiąc sierpień przeżywany jest jako miesiąc abstynencji od napojów alkoholowych, - czynimy to z powodów religijnych i patriotycznych, gdyż w tym miesiącu wiele świat i rocznic narodowych.

 

  1. Za tydzień w niedzielę 6 sierpnia będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego.

 

  1. Składamy podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę miesiąca, przeznaczone na powiększenie cmentarza i przygotowanie do ogrodzenia nowej części.