XXV Niedziela Zwykła rok C - 18.09.2022

18 września 2022

25 niedziela roku C  -  18. 09. 2022r.

1. Dzisiaj przed kościołem można złożyć podpis pod projektem zmiany ustawy dotyczącej obrazy uczuć religijnych, wolności sumienia i wyznania oraz profanowania świętych symboli i ataków na świątynię.
  2. W środę wypada święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
  3. 22 września o godz. 17.30 modlitwa różańcowa, a po Mszy św. modlitwy adoracyjne prowadzone przez grupę modlitewną św. O. Pio. Szczególną intencją modlitw w tym miesiącu jest dar pokoju.
  4. W piątek po Mszy św. wieczorowej spisanie aktów chrztu przed sakramentem chrztu udzielanym w najbliższą niedzielę.
  5. Wśród wielu wspólnot i grup w naszej parafii są dwa męskie koła różańcowe.
    W jednym z tych kół do całości wspólnoty brakuje 7 osób. Kto z mężczyzn chciał by dołączyć do tego koła, prosimy o informacje.
  6. Jak informowaliśmy w ostatnią niedzielę w terminie 22-23-24 września planowana jest trzy dniowa pielgrzymka do sanktuariów południowej Polski.
    Koszt pielgrzymki to 440 zł. Wyjazd uzależniony jest od ilości chętnych. Są wolne miejsca.
  7. Dziękujemy wszystkim parafianom za udział w obrzędzie poświęcenia nowej Drogi Krzyżowej, który miał miejsce w ostatnią środę, w święto Podwyższenia Krzyża Św. którego dokonał ks. bp. Grzegorz Suchodolski. ( uczestniczących parafian nie było zbyt wielu).