XXIV Niedziela Zwykła rok C - 11.09.2022

16 września 2022

1. Jutro o godz. 18.00 Msza św. ku czci Ducha Św. i adoracja Najświętszego Sakramentu, którą prowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Św. i zespół muzyczny Effata.
2. We wtorek 13-ty dzień miesiąca, po Mszy św. wieczorowej różaniec fatimski ulicami naszego miasta.
3. W środę 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszej parafii to dzień poświęcenia nowej drogo krzyżowej, którego dokona ks. bp. Grzegorz Suchodolski.
O godz. 17.45 nowenna do Matki Bożej Kodeńskiej
Godz. 18.00 poświęcenie Drogi Krzyżowej, którą poprowadzą przedstawiciele różnych ruchów, wspólnot i grup naszej parafii zakończona Mszą św.
Ten dzień jest dniem ogólnopolskiej modlitwy o pokój na Ukrainie.
4. W czwartek 15.IX liturgiczna wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
5. W piątek o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci kl. III przygotowujących się do I komunii św.
6. W sobotę 17. IX swój dzień imienin przeżywa ks. Robert, w tym dniu ogarnijmy go darem modlitwy.
7. W sobotę 17 września po raz kolejny z kościoła w Mariańskim Porzeczu wyrusza piesza pielgrzymka do grobu św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii. Wyjście o godz. 7.45 po dotarciu do grobu Msza św. Zapisy na pielgrzymkę w Mariańskim Porzeczu oraz w dniu wyjścia. Wpisowe 30 zł.
8. W ostatnich latach w Polsce dochodziło do profanacji, aktów wandalizmu i zniszczeń obiektów kultu religijnego. Powstał komitet inicjatywy ustawodawczej "w obronie chrześcijan" i zaproponował zmianę chroniącą osoby wierzące, świątynie i kościoły. Za tydzień będzie można złożyć podpis zmieniający ustawę za obrażanie uczuć religijnych. Potrzebny nr. Pesel.
9. W dniach 22-23-24 września nasza parafia organizuje trzydniową pielgrzymkę do sanktuariów południowej Polski. W programie zwiedzanie: Rzeszowa, Starej Wsi, Bliznego, Starchocinia, Dukli, Leżajska i Łańcuta. Koszt pielgrzymki 440.00 zł. Zapisy w zakrystii.
10. Spotkanie popielgrzymkowe grupy 7 C i B wędrującej na Jasną Górę odbędzie się 17 IX o godz. 19.00 w Mariańskim Porzeczu.
11. Decyzją rady parafialnej planowane jest zbudowanie małej kapliczki na cmentarzu parafialny. Problemem, który może uniemożliwić realizację tego projektu jest nabycie gruntów na którym mogła by ona powstać.