XXII Niedziela zwykła rok C 28.08.2022

27 sierpnia 2022

22 niedziela roku C  - 28.08.2022r.

1. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu, i okazja do spowiedzi do godz. 21.00
  2. W czwartek 1 września przeżywamy 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej. W tym dniu uczniowie rozpoczynają nowy rok szkolny. O godz. 8.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, po której nastąpi przejście do parku miejskiego gdzie zostanie odczytany apel poległych i złożone kwiaty.

Przed MGOK będzie można zobaczyć wystawę IPN "Wrzesień 1939. Polska wobec niemieckiej i sowieckiej agresji.

W tym dniu przeżywamy I czwartek miesiąca, o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, i adoracja do godz. 18.00.

O godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzona przez grupę modlitewna O. Pio
Również w tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca, nabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą św. rano i wieczorem.

1. Za tydzień I niedziela miesiąca, o godz. 10.00 modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach, a po Mszy św. adoracja, procesja, i zmianka dla kół różańcowych.

Za  tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 poświęcenie przyborów szkolnych dla dzieci z kl. I i O z racji nowego roku szkolnego.

1. W sobotę 3 września o godz. 19.00 i w niedzielę 4 września o godz. 17.00 konferencja chrzcielna przed sak. chrztu św. udzielanym we wrześniu i październiku.
  2. Za tydzień w niedzielę o godz. 19.00 spotkanie dla rady parafialnej.
  3. Od najbliższej niedzieli porządek Mszy św. jak przed wakacjami.
  4. Apel policji: Policja przypomina że oszuści metodą : na wnuczka, policjanta czy prokuratora oszukują osoby starsze i wyłudzają pieniądze, szczególnie od osób starszych. Od stycznia do lipca na terenie garnizonu mazowieckiego oszuści dokonali 70 przestępstw na kwotę prawie 3 milionów zł. Oszuści wykorzystują ufność i dobre serce które nie potrafi odmówić pomocy w trudnej sytuacji. Policja prosi o pomoc rodziny w uświadomieniu osób starszych o grożącym im niebezpieczeństwie ze strony oszustów.
  5. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone w ostatnią niedzielę miesiąca na prace gospodarcze w naszej parafii.