XX Niedziela Zwykła Rok C - 14.08.2022 Ogłoszenia

14 sierpnia 2022

20 niedziela zwykła roku C - 14.08.2022r. OGŁOSZENIA

1. Jutro 15 sierpnia przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. poświęcenie: kwiatów, ziół i roślin które w tym roku wyrosły na naszych polach. W tym dniu pamięcią sięgamy do naszej historii by wspomnieć "Cud nad Wisłą" z 1920r. Polećmy Maryi opiekę nad naszym narodem w dzisiejszych czasach.

2. Od wtorku wieczorna Msza św. będzie odprawiana o godz. 18.00.

3. Za tydzień w niedzielę o godz. 17.00 w sali parafialnej krótkie spotkanie przed planowana pielgrzymką do sanktuariów środkowej polski. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. W programie nawiedzenie sanktuariów w : Czerwińsku, Płocku, Kruszwicy, Strzelnie, Markowicach i Toruniu.

4. Od 19 sierpnia w polskich kinach będzie można zobaczyć zrealizowany z niezwykłym rozmachem film fabularny "Notre-Dame płonie". To wstrząsająca i prawdziwa historia walki o ocalenia jednego z najświętszych miejsc Europy oraz bezcennych relikwii chrześcijaństwa. To także opowieść o sile wiary, modlitwy oraz poświęcenia dla ratowania chrześcijańskich wartości - co ma również symboliczne znaczenie w dzisiejszej zlaicyzowanej Europie.