PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ 07-14.10.2022

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 sierpnia 2022

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ  07-14.10.2022

 

Dzień 1, 07.10 (pt):            wylot z Warszawy i  PRZYLOT DO IZRAELA           

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie o godz.07:10  Wylot do Izraela o godz. 10:10 . Przylot do Izraela o godz. 14:50 i spotkanie z przewodnikiem. Przejazd do Tel Avivu, zwiedzanie najstarszej części miasta – Jaffo. Przejazd do Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2, 08.10 (sb):            JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON

Śniadanie. Następnie wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster - Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 3, 09.10 (ndz):          BETLEJEM – EIN KAREM – YAD VASHEM

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem - Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy - gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os): w programie przejazd przez dzielnice ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, Menora pod Knesetem, panorama wieczorna na oświetlone Stare Miasto oraz przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta pod Ścianę Płaczu.

Dzień 4, 10.10 (pn):             WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD - BETANIA

Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) - krótki postój pod Qarantal - Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm) a następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa – Kacar El Jahud. Następnie Betania: kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 5, 11.10 (wt):            JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa - Via Dolorosa - do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu).  Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 Dzień 6, 12.10 (śr):             CEZAREA - HAJFA – KANA – G. TABOR

Śniadanie. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa oraz Cezarei Nadmorskiej: zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu. Następnie przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Przejazd do Nazaretu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7, 13.10 (czw):          G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA- KAFARNAUM - NAZARET

Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha - miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Dla chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra (ok. 20 USD/os). Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 8, 14.10 (pt):             TEL AVIV – WARSZAWA

Wczesne śniadanie (kawa, herbata, ciastka_. Wykwaterowanie .

 Transfer na lotnisko Ben Gurion. Odlot do kraju o godz. . 06:10. W Warszawie lądujemy o godz.09:00

 

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. Msza święta codziennie (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium).

 

ILOŚĆ DNI

Cena za osobę grupa 45 uczestników

8 dni / 7 nocy

3500 zł + 250 USD

 

Cena zawiera:

Przelot Warszawa- Tel Aviv- Warszawa  , bagaż rejestrowany 23 kg , suma wymiarów max 158 cm.

Bagaż podręczny 8kg , suma wymiarów max 115 cm ,

Posiłek oraz napoje na pokładzie samolotu                                                                           

Transport  autobusem na terenie Izraela (Wi- Fi)                                                                                 7  noclegów – Hotel 3*** w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą 220 USD)                                    śniadania, obiadokolacje zgodnie z programem      

Ubezpieczenie KL 30 000 Euro , NNW 15 000 PLN , Choroby Przewlekłe do kwoty 30 000 Euro , w razie zachorowania leczenie na terenie Izraela na Covid-19  do kwoty 30 000 Euro

Koszty zwiedzania wg programu – bilety wstępu

Pilot/przewodnik licencjonowany w jęz. polskim                                                                       opłaty obowiązkowej 15zł od TFG i 15 zł na TFP

Zestawy nagłaśniające                                                                                                                                                                                                                                     

Cena nie zawiera:

transportu na i z lotniska Chopina w Warszawie
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

wydatków  własnych  uczestników
napoi do obiadokolacji   

ewentualnych  testów na COVID-19

wycieczki fakultatywne np. Jerozolima nocą , Klasztor Kuszenia , ryba Piotrowa .itd.

 

UWAGA:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty pielgrzymki.

Paszport posiadający wizy z Libii, Libanu, Syrii muszą być wymienione na nowe, ponieważ osoby z takim paszportem mogą zostać niewpuszczone do Izraela.

Godziny wylotu mogą ulec zmianie.

Dzieciom w wieku 2-12lat przysługuje zniżka.

Cena skalkulowana jest przy grupie 45 osobowej

Cena jest skalkulowana przy USD 4,10 .W wyniku drastycznych wzrostów kursu USD cena może zostać podwyższona na 30 dni  przed wylotem .

   

 Zasady wjazdu do Izraela proszę śledzić na stronie rządowej ,

poniżej link z aktualizacja z 10.01.2022 :

 

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/izrael

 

PŁATNOSCI I ZALICZKA 

  1. Zaliczka 1000 zł od osoby płatna do dnia 2 czerwca 2022
  2. Wstępna lista uczestników do 21 sierpnia 2022
  3. Całość kwoty płatna do dnia 4 września 2022