XVIII Niedziela Zwykła Rok C - 31 lipca 2022

1 sierpnia 2022

18 Niedziela zwykła roku    C   31.07.2022r.

1.Dzisiaj od godz. 20.00 do 21.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, oraz okazja do spowiedzi przed I piątkiem miesiąca.

1. W tym tygodniu będziemy przeżywali I czwartek miesiąca, o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, i adoracja do godz. 20.00.

Również w tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca, nabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą św. rano i wieczorem.

Za tydzień I niedziela miesiąca, o godz. 10.30 modlitwy za zmarłych polecanych w  wypominkach, adoracja, procesja i zmianka dla kół różańcowych.

1. 3 sierpnia z par. Wilga po Mszy św. o godz.7.00 wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Wzorem lat ubiegłych w czasie trwania pielgrzymki wieczorne Msze św. będą odprawiane o godz. 20.00 połączone z: rozważaniem pielgrzymkowym, dziesiątkiem różańca, zakończone apelem jasnogórskim. Zapraszamy do duchowej jedności tych którzy nie mogą osobiście brać udziału w pielgrzymce.

2. Od wielu lat miesiąc sierpień przeżywany jest jako miesiąc abstynencji od napojów alkoholowych, - czynimy to z powodów religijnych i patriotycznych, gdyż w tym miesiącu wypada wiele świąt i rocznic patriotycznych.

3. W sobotę 6 sierpnia będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 10.30 i 20.00

4. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę miesiąca przeznaczane na prace gospodarcze w naszej parafii.

5. Pod koniec sierpnia planowana jest trzydniowa pielgrzymka autokarowa po sanktuariach naszej ojczyzny. Szczegółowy program będzie podany za tydzień.