Niedziela Palmowa - 10 kwietnia 2022 r.

11 kwietnia 2022

1. Dzisiaj Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta po Mszy św. o godz. 18.00.

Przed wejściem do kościoła harcerze za dodrowolną ofiarę rozprowadzaja kartki wielkanocne przedstawiające ikonę Chrystusa Zmartwychwstałego malowidło ukraińskiej artystki Ivanki Demczuk z Lwowa. Dochód z tych kartek zostanie przekazany na rzecz noclegowni dla matek z dziećmi z Ukrainy przy kościele Matki Bożej Jerozolimskiej w Warszawie.

W środę o godz. 17.00 ostatnia Droga Krzyżowa dla dzieci w tegoroczny wielkim poście.

2. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy go godnie i po chrześcijańsku, przyciszmy radia i telewizory, niech dni Triduum Paschalnego będą czasem przeżywania wielkich tajemnic naszej wiary, przez liczny udział w bogatej wieczornej liturgii.

3. Msza Wieczerzy Pańskiej, która jest pamiątką ustanowienia Eucharystii i sak. kapłaństwa rozpocznie się o godz. 19.00 w Wielki Czwartek ubogacona obrzędem obycia nóg w naszym kościele. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego sakramentu do ołtarza ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

4. Wielki Piątek to jedyny dzień bez Mszy św. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

Adoracja Krzyża rozpocznie się o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu Pańskiego. W Wielki Piątek adoracja od godz. 9.00 do godz. 22.00. W tym dniu rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 odmawiana wspólnie w kościele.

Ofiary zbierane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

5. W Wielką Sobotę trwamy w atmosferze czuwania przy grobie Pana Jezusa. Wieczorna liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz.19.00 poświęceniem ognia, wody i paschału, poprzedzona koronką do Bożego miłosierdzia. Przynosimy do kościoła świecę chrzcielną .

W wielką sobotę poświęcenie pokarmów o godz: 8.30; 9.00; 9.30; 10.00; 10.30; 11.00 i 12.00.

Możliwość spowiedzi w Wielki Czwartek i Piątek od godz. 21.00 do 22.00.

6. W Niedzielę Zmartwychwstania procesja rezurekcyjna o godz.6.00. Przygotujmy wczesnej chorągwie i feretrony, przeżyjmy to spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem w duchu chrześcijańskiej radości.

W tym dniu pozostałe Msze św. o godz. 10.30; 12.00 i 18.00

7. Chrzest dzieci odbędzie się w I dzień świąt o godz. 10.30 – spisanie aktów we wtorek po Mszy św. wieczorowej.