Ogłoszenia - Ur. Chrystusa Króla Wszechświata - 21.11.2021r.

21 listopada 2021

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. O godz. 10.00 modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach z dzielnicy V. a o godz. 17.30 z dzielnicy VI.
  2. Za tydzień rozpoczyna się adwent - jest to czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, chodź krótki czas wyciszeni duchowo przygotowani by doświadczyć radości Bożego Narodzenia. W duchowym przygotowaniu do świąt pomogą nam adwentowe rekolekcje w tym roku przeżywane wcześniej bo będą również duchowym przygotowaniem do 40-tej rocznicy powstania naszej parafii. Rozpoczną się w niedzielę 5. XII i będą trwały do 8. XII.
  3. W poniedziałek 22. XI wypada liturgiczne wspomnienie św. Cecylii - męczennicy rzymskiej, patronki organistów i chórów kościelnych. W tym dniu modlimy się za naszego pana organistę i chóry śpiewające w naszej parafii.
  4. We wtorek o godz. 17.30 modlitwa różańcowa, a po Mszy św. modlitwy adoracyjne przez wstawiennictwo św. O. Pio.
  5. W czwartek podczas Mszy św. wieczorowej o godz. 18.00 w naszej parafii będzie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych kapłanów z naszego osieckiego dekanatu. Zapraszamy parafin do wspólnej modlitwy. W Mszy św. będą uczestniczyli kapłani z całego dekanatu.
  6. Za tydzień będzie można nabyć tradycyjną świece caritasowską na stół wigilijny. W tym roku świece są w cenie: po 10, 15, i 20 zł.
  7. Za tydzień zostaną w naszym kościele poświęcone wigilijne opłatki. Ze względu na trwającą pandemię i w tym roku nie będą roznoszone do domów, lecz będzie można je nabywać w kościele i w kancelarii parafialnej.
  8. W piątek po Mszy św. wieczorowej w kancelarii parafialnej odbędzie się spisanie aktów chrztu przed chrztem udzielanym w najbliższą niedzielę.
  9. Od kilku dni trwają prace przy ocieplaniu dachu na budynku plebanii. Ofiary złożone z okazji opłatków przeznaczymy na ten cel.
  10. Na stoliku z prasą leżą kalendarze ścienne na cele misyjne w cenie po 6 zł.