Pielgrzymka do Austrii i Bawarii w Niemczech

22 września 2021

W dniach 13-18 września miała miejsce pielgrzymka do Austrii i Bawarii w Niemczech z naszej parafii. Serdecznie podziękowania kierujemy dla biura turystycznego Orbit Travel z Wyszowa i p. Iwonie naszej przewodniczce, Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękny wyjazd i dobrą atmosferę, a także za udostenienie zdjęć. Zapraszamy na kolejne pielgrzymki organizowane przez naszą parafię.

Mariazell - Od roku 1157 przez benedyktyńskie opactwo św. Lamberta na tym terenie prowadzone było osadnictwo klasztorne. W roku 2007 miasto świętowało 850-lecie lokalizacji. Sanktuarium znajdujące się tutaj jest jednym z najsłynniejszych ośrodków kultu maryjnego w Europie Środkowej. Papież Jan Paweł II odwiedził tutejszą Bazylikę Narodzenia NMP (Mariä Geburt) 13 września 1983 r., natomiast Benedykt XVI 8 września 2007 roku.

Salzburg - ogród i pałac arcybiskupi Mirabell, Getreidegasse najstarsza i najpiękniejsza uliczka miasta (pod nr 9 znajduje się Dom Mozarta), pomnik Mozarta.

Prien -  Garmisch-Partenkirchen - zamek Herrenchiemsee - największy zamek Ludwika Bawarskiego, będącego wierną kopią pałacu wersalskiego, spacer po ogrodach pełnych fontann.  Ettal - klasztor benedyktyński. Garmisch-Partenkirchen - miejscowość, w której odbywają się zawody skoków narciarskich zaliczane do Turnieju Czterech Skoczni.

Linderhof -  Oberammergau -  Neuschwanstein - Hohenschwangau -  zamek Ludwika Bawarskiego w Linderhof - zwiedzanie zamku.  Oberammergau - miasteczko znane z domów zdobionych malowidłami. Neuschwanstein i Hohenschwangau - Zamek Neuschwansten - znanego i kojarzonego z logo wytwórni filmowej Walta Disneya.

Monachium -  zwiedzanie starego miasta m.in.: Kościół NMP, ratusz, rezydencja Wittelsbachów. Objazd Miasta: stadion Bayernu Monachium – Allianz Arena, park olimpijski z BMW Welt.  ALTÖTTING - położone na przedgórzu Alp Bawarskich, zaliczane jest - obok Lourdes, Loreto, Fatimy i Częstochowy - do grona pięciu głównych centrów kultu maryjnego na Starym Kontynencie. Ojciec Święty Benedykt XVI głosi, że jest to serce Bawarii i jedno z serc Europy.

Melk - Wizyta w Klasztorze Benedyktynów. MELK to niezwykle malownicze miasto w Dolnej Austrii, położone nad Dunajem.