Ogłoszenia - Wniebowzięcie NMP - 15.08.2021

14 sierpnia 2021

1. W całym Kościele Powszechnym dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To najstarsze święto maryjne w Kościele.
  1. Wszystkie polskie myśli i serca podążają dzisiaj do Częstochowy, na Jasną Górę, gdzie od pokoleń z głęboką wiarą modlimy się do Matki Bożej Królowej Polski, oraz do innych maryjnych sanktuariów maryjnych, które pięknie oplatają naszą ojczystą ziemię, zwłaszcza do Leśnej Podlaskiej i do Kodnia. Dziękujemy Maryi za Jej opiekę nad naszą Ojczyzną, nad rodzinami i wspólnotami parafialnymi. Prosimy o pomoc w rozwiązywaniu trudnych spraw naszej codzienności, w dochowaniu wierności Panu Bogu i Kościołowi wśród tylu współczesnych zagrożeń i nieustannych ataków szatana. Z Maryją łatwiej pokonamy wszelkie trudności. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom uczestniczącym w Apelach Jasnogórskich za modlitwę, a także grupie Effatha za oprawę muzyczną.
  1. Dzisiejszą uroczystość tradycyjnie nazywamy świętem Matki Bożej Zielnej. Wdzięczni Maryi za opiekę przynosimy dziś bukiety z ziół, kłosów i kwiatów, bo Maryja jest najdoskonalszym owocem ludzkości. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia. Pobłogosławione wiązanki zanieśmy do domu, niech umieszczone przy wizerunku Maryi ciągle przypominają nam o wielkich rzeczach, jakie Pan Bóg czyni dla nas przez ręce Maryi.
  1. Naszą modlitewną pamięcią obejmujemy dzisiaj także doniosłe wydarzenie w naszej narodowej historii - Cud nad Wisłą, kiedy to nasze wojska oparły się przeważającej sile wojsk bolszewickich w 1920 roku. Pamiętamy też o polskich żołnierzach, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo, starają się wprowadzać pokój tam, gdzie go brakuje – dziś mają swoje święto.
  1. Od jutra Msze Święte wieczorowe w naszym kościele o godzinie 18:00.
  1. sierpnia o godz. 20:00 w sali parafialnej spotkanie przed pielgrzymką do Austrii i Niemiec (Bawarii).