Ogłoszenia - 19. Niedziela Zwykła - 08.08.2021

7 sierpnia 2021

1. W poniedziałek, 9. sierpnia, będziemy obchodzić Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy; we wtorek 10. sierpnia Święto Św. Wawrzyńca, Diakona
i Męczennika, a w sobotę 14. sierpnia wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Męczennika.

2. W tym tygodniu będziemy obchodzili 101. rocznicę „Cudu nad Wisłą” - Wojsko Polskie stoczyło jedną z największych  i zarazem najważniejszych bitew w historii swojego oręża. Było to jednocześnie decydujące starcie w wojnie polsko-rosyjskiej 1920 r.

3. W poniedziałek, 9. sierpnia, o godz. 20:00 Msza Święta ku czci Ducha Świętego.

4. W piątek wypada 13-sty dzień miesiąca. Ze względu na Mszę Świętą o godz. 20:00 i duchowe pielgrzymowanie zapraszamy na Procesję Fatimską ulicami naszego miasta o godz. 19:00. W czasie Objawień Fatimskich trójce dzieci Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie Matka Boża zachęca do modlitwy i pokuty oraz publicznego wyznania wiary. To właśnie dlatego wychodzimy na ulice naszego miasta. Nie każdy z nas może wziąć udział w pielgrzymce do Częstochowy, dlatego zachęcamy do udziału w Procesji Fatimskiej. Zapraszamy przed godz. 19:00 na plac przed kościołem.

5. W sobotę 14. sierpnia o godz. 6:00 rano Piesza Pielgrzymka Podlaska dotrze na Jasną Górę. Nasi pielgrzymi przed cudownym obrazem Królowej Polski złożą swoje i nasze intencje. Tego dnia w naszej parafii ostatnie spotkanie pielgrzymów duchowych zakończone Adoracją Najświętszego Sakramentu oraz Apelem Jasnogórskim. Msze Święte wieczorowe w tym tygodniu o godzinie 20:00. Dziękujemy za duchowe towarzyszenie pielgrzymom na Jasną Górę.

6. W przyszłą niedzielę, 15. sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W Polsce Uroczystość Wniebowzięcia NMP znana jest i obchodzona jako Święto Matki Bożej Zielnej. Dlatego do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas każdej Mszy Św. Bukiety i wianki ziół, kwiatów i warzyw, przynosi, każdy kto ma choćby przydomowy ogródek, a nie tylko rolnicy. W ten sposób dziękujemy Bogu za dar pierwszych zbiorów w święto Matki Bożej, która jest najdoskonalszym owocem odkupionej ludzkości. 15. sierpnia do kościoła, każdy przychodzi z bukietem. Podtrzymajmy tę piękną tradycję.