XIII Niedziela Zwykła - 28.06.2020r.

28 czerwca 2020

1. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz. 20.00.

2. Jutro uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

3. W czwartek 2 lipca wspomnienie Matki Bożej Kodeńskiej, patronki naszej parafii, a w Kodniu diecezjalny dzień chorych.

4. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca, o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i adoracja do godz. 18.00, również w tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa wynagradzające połączone z Msza św. rano i wieczorem.
Spowiedź święta w czasie wakacji przed i po Mszy Św. ze względu na obecność tylko jednego księdza.

5. Za tydzień I niedziela miesiąca, modlitwy za zmarłych z dzielnicy VIII, adoracja, procesja i zmianka różańcowa.

6. W miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. w niedzielę odprawiane będą jak w latach ubiegłych o godz: 7.00; 9.00; 11.00; i 19.00.

7. W sobotę 4 lipca o godz. 19.00 i w niedzielę 5 lipca o godz. 17.00 konferencja chrzcielna przed sak. chrztu św. udzielanym w lipcu i sierpniu.

8. Dnia 1 lipca ks. Artur Zbański prefekt KLO w Garwolinie decyzją księdza biskupa został przeniesiony na stanowisko wikariusza par. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim. Za 10-miesięczną pomoc w naszej parafii serdecznie dziękujemy, a w nowej parafii życzymy dużo Bożego błogosławieństwa. Ks. Artura otoczmy naszą modlitwą.

9. W mienionym tygodniu zakończyły się prace przy odnawianiu filarów naszego kościoła. Namalowaniu czterej ewangeliści na filarach kościoła nawiązują do "ewangelii" która jest "filarem" całego Pisma Świętego. Koszt wykonanej inwestycji: materiał, robocizna i podatek VAT jednego filara wyniósł 15.000 zł. Osoby stojące na zewnątrz kościoła zapraszamy do obejrzenia odnowionych filarów.

10. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone w ostatnią niedzielę na prace gospodarcze w naszej parafii.