Uroczystość Trójcy Świętej - 07.06.2020r.

7 czerwca 2020

1. Ofiary składane do puszek w dzisiejszą niedzielę w naszej diecezji przeznaczone są na budujące się nowe kościoły, zamiast zbiórki na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. Dzisiaj kończy się czas spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.

3. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza Święta ku czci Ducha Świętego, na którą zaprasza wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

4. W najbliższy czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze Święte w naszym kościele o godzinie: 7:00, 9:00, 10.30 (z procesją eucharystyczną ulicami naszego miasta), oraz 18:00.

5. Ze względu na wyjątkowość sytuacji tegoroczna trasa procesji jest zmieniona. Przejdziemy ulicami: Wojska Polskiego, kardynała Wyszyńskiego, Krynickich, Słoneczną i Wojska Polskiego. Ołtarz I-wszy na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i Kard. Wyszyńskiego przygotowują strażacy, II-gi harcerze, III urząd miasta i gminy, IV rodzina Kasprzaków. Podczas procesji zachowajmy bezpieczną odległość, dostosowując się do przepisów sanitarnych. Tradycyjnie zapraszamy dzieci do udziału w procesji i prosimy o wcześniejsze przygotowanie kwiatów.

6. Oktawa uroczystości Bożego Ciała z procesją wokół kościoła po Mszy św. wieczorowej, a w niedzielę po Mszy Św. o 10:30.

7. W najbliższy piątek obowiazuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W tym roku poświęcenie pól odbędzie się na zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek 18. 06.2020r. o godz. 17.00.

7. W sobotę 13 czerwca o godz. 17.30 w kościele nabożeństwo różańcowe ku czci Matki Bożej Fatimskiej.