VI Niedziela Wielkanocna - 17.05.2020r.

17 maja 2020

1. Od dzisiejszej niedzieli wobec wskazań władz państwowych w naszym kościele podczas nabożeństw będzie mogło uczestniczyć 55 osób.

2. Dzisiaj o godz.16.00 w kościele odbędzie się spotkanie rodziców dzieci kl. III które przygotowują się do I komunii św.

3. Za tydzień będziemy przeżywali uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, a za dwa tygodnie uroczystość Zesłania Ducha Św. W tym dniu w naszej parafii o godz. 12.00 uroczysta suma odpustowa. W najbliższy piątek rozpocznie się nowenna do Ducha Św.

4. Do Uroczystości Trójcy Św. (7 czerwca) trwa okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Kto nie dopełnił tego obowiązku wynikającego z trzeciego przykazania kościelnego, prosimy o dopełnienie w najbliższym czasie.

5. Jak słyszeliśmy w dzisiejszym liście episkopatu, jutro 18 maja będziemy przeżywali 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Przez wstawiennictwo tego wielkiego i świętego rodaka polecajmy Bogu losy świata, ojczyzny i naszych rodzin.

6. Przez najbliższe tygodnie sobotnia Msza św. odprawiana jest wg. formularza niedzielnego, kto w niej uczestniczy (a nie może uczestniczyć w niedzielę) spełnia obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

7. W związku z zaistniałą sytuacją wystąpienia pandemii, planowane pielgrzymki z naszej parafii zostały odwołane. Osoby które wpłaciły zaliczki prosimy aby zgłaszały sie po ich odbiór do zakrystii.

8. Planowane prace przy dekoracji filarów naszej świątyni rozpoczną się w czerwcu i potrwają ok. dwóch tygodni.

9. W maju Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o ustanie pandemii w dni powszednie rozpoczyna się o godzinie 15:00 Koronką do MIłosierdzia Bożego, a kończy nabożeństwem majowym o godznie 18:00.