IV Niedziela Wielkanocna - 03.05.2020r.

3 maja 2020

1. Dzisiejsza czwarta niedziela wielkanocna (Dobrego Pasterza) rozpoczyna tydzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w Kościele.

2. Jutro 4 maja lit. wspomnienie św. Floriana patrona strażaków, w tym dniu darem modlitwy otoczmy wszystkich strażaków, którzy z wielkim poświeceniem bronią ludzkiego życia.

3. 6 maja święto św. apostołów Filipa i Jakuba, a 8 maja uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Z racji uroczystości można w tym dniu spożywać pokarmy mięsne.

4. Najbliższy czwartek to I czwartek miesiąca, o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa do Bożego Miłosierdzia.

5. Nabożeństwa majowe w naszym kościele w dzień powszedni odprawiane są o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 17.40.

6. Za tydzień Msza św. o godz. 10.30 będzie transmitowana przez stronę internetową naszej parafii.

7. Zakończyły się prace przy układaniu kostki brukowej bocznych alejek prawe strony cmentarza. Koszt wykonanej inwestycji wyniósł: 24.800 zł. Również zostały przerobione ławeczki stojące przy grobach, ze stałych na przesuwane. (wolno stojące) Koszt przeróbki wyniósł 900 zł.