Ogłoszenia w związku z trwającym stanem epidemicznym. Aktualizacja z dn. 17.05.2020r.

16 maja 2020

Drodzy Parafianie.

W związku z trwającym stanem epidemicznym oraz w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, zgodnie z zarządzeniami Biskupa Ordynariusza Diecezji Siedleckiej zamieszczamy informacje dotyczące naszej parafii:

• Ksiądz Biskup Ordynariusz dnia 14 marca br. udzielił wszystkim wiernym naszej diecezji dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i w uroczystości – do odwołania i zachęca do pozostania w domu.
  • Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie Ksiądz Biskup Ordynariusz zachęca, aby osoby korzystające z dyspensy łączyły się ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje Mszy św. w radiu, telewizji lub intrenecie, przypominając jednocześnie o zachowaniu podczas tej Mszy św. właściwych postaw i gestów liturgicznych, tak jakbyśmy byli w kościele, zapalając świecę i modląc się.
  • Informujemy, że od dnia 17.05.br. w Mszy Świętej lub nabożeństwie w naszym kościele może brać 55 osób, a na zewnątrz kościoła dowolna liczba z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
  • Porządek Mszy Świętych niedzielnych jest następujący: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00, oraz sobotnia Msza Święta wieczorem o godz. 18:00 do odwołania będzie sprawowana, jako niedzielna Msza Święta.
  • Godziny Mszy Świętych w dni powszednie: 7:00 i 18:00.
  • Suplikacje: „Święty Boże, Święty Mocny, Święty a nieśmiertelny…” o wygaśnięcie epidemii śpiewamy po zakończeniu nabożeństwa majowego.
  • Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w czasie Mszy Świętej rano i wieczorem.
  • Na kratkach konfesjonałów znajdują się folie ochronne.
  • Nie całujemy stuły po spowiedzi.
  • Znak pokoju w czasie Eucharystii przekazujemy tylko przez skinienie głową, bez podawania rąk.
  • Przypominamy, że przepisy liturgiczne przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na rękę (w miejscu udzielania Komunii Świętej w obecności kapłana). Osoby, które pragną przyjąć Komunię Świętą na rękę powinny podejść, jako pierwsze.
  • Woda święcona w kropielnicach została usunięta.
  • W naszym kościele od poniedziałku do soboty trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu  w godzinach: od 15:00 - rozpoczyna się wspólną molitwą Koronki do MIłosierdzia Bożego zakończona nabożeństwem majowym o godzinie 18:00.
  • Zachęcamy wszystkich parafian, aby każdego dnia, o godz. 20.30,  w swoich rodzinach odmawiać Różaniec w intencji osób chorych, tych którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, oraz o ustąpienie epidemii.
  • Bardzo prosimy parafian, jeżeli w pobliżu nas mieszka osoba starsza, samotna lub schorowana pomóżmy tej osobie zrobić zakupy lub pomóc w inny sposób.
  • W trosce o nasze bezpieczeństwo i zdrowie nie zapomnijmy o naszym życiu duchowym - dbajmy o trwanie w łasce uświęcającej - korzystając z sakramentu pokuty i pojednania.
  • W tym szczególnym czasie my kapłani posługujący w tej parafii jesteśmy do dyspozycji wiernych, którzy poproszą o sakrament pokuty i pojednania, udzielenie Komunii św. czy sakrament namaszczenia chorych.
  • Przekażmy powyższe informacje sąsiadom, znajomym i tym którzy nie mają dostępu do internetu.

Całą naszą wspólnotę parafialną i nasze rodziny oddajemy w opiekę Matki Bożej Kodeńskiej. Informacje i zalecenia mogą się zmieniać wraz z rozwojem sytuacji.