II Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego - 19.04.2020 r.

19 kwietnia 2020

1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele kolejny "Tydzień Miłosierdzia" który w tym roku będziemy przeżywali pod hasłem "Miłosierdziem budujmy Kościół Boży". Również dzisiaj w 3 rocznicę poświęcenia kaplicy Miłosierdzia w naszym kościele o godz. 15.00 odbędzie się instalacja relikwii błogosławionego księdza Michała Sopoćki, osobistego spowiednika i kierownika duchowego św. siostry Faustyny. Od dzisiaj będziemy mogli przez jego wstawiennictwo zanosić modlitwy do Boga. Zachęcamy do zapoznania się z życiorysem i drogą do świętości bł. ks. Sopćki np. korzystając z informacji zawartych w internecie.

2. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
- w czwartek uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski,
- w sobotę święto św. Marka ewangelisty.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciągu tygodnia: po Mszy Świętej porannej do godziny 12:00 i od godziny 15:00 do Mszy Świętej wieczorem.

4. Rodzice którzy planują chrzest w najbliższą niedzielę, akt chrztu będą mogli spisać w najbliższy piątek po Mszy Świętej o godz.18:00.

5. Od jutra zgodnie z ustawami władz państwowych w naszym kościele będzie mogło uczestniczyć na Mszy św. 37 osób (nie licząc stojących na zewnątrz).

6. W ostatnim czasie zostały uzupełnione kostką brukową boczne alejki cmentarza po prawej stronie. W tym tygodniu zostaną przerobione ławeczki które na stałe zostały wbetonowane w aleje. Po remoncie będzie możliwość swobodnego ich przesuwania. Koszt tej przeróbki pokryje parafia.

7. Przez wiele miesięcy, od czerwca ubiegłego roku - po mianowaniu Księdza Biskupa Piotra Sawczuka Biskupem diecezjalnym w Drohiczynie - Kościół Siedlecki modlił się o nowego biskupa pomocniczego. Nasze modlitwy zostały wysłuchane. Radosna informacja o mianowaniu przez Ojca Świętego Franciszka nowego biskupa pomocniczego dla Diecezji Siedleckiej została podana przez Nuncjaturę Apostolską w Polsce w czwartek, 16 kwietnia br. Nowym biskupem pomocniczym naszej Diecezji, został mianowany Ksiądz Kanonik Grzegorz Suchodolski, proboszcz parafii katedralnej w Siedlcach i dziekan dekanatu siedleckiego. Księdza Biskupa nominata otoczmy darem naszej modlitwy.

8. Ofiary na potrzeby parafii w ciągu tygodnia będzie można składać  do puszki, do której składamy opłaty za prasę.

9. Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary które wpływają na rzecz parafii, od osób indywidualnych jak i na konto parafialne.