Poniedziałek Wielkanocy - 13.04.2020r.

13 kwietnia 2020

1. Trwa oktawa Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie odmawiana codziennie do niedzieli po Mszy Świętej wieczorowej.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji ustania epidemii w tym tygodniu:

• Jutro – we wtorek: po Mszy Świętej porannej (ok. 7:30) do godziny 12:00 i od godziny 16:00 do Mszy Świętej wieczorem.
  • Od środy do soboty: po Mszy Świętej porannej (ok. 7:30) do godziny 12:00 i od godziny 15:00 do Mszy Świętej wieczorem.

4. Nadal do odwołania Msza Święta w sobotę wieczorem będzie sprawowana z Liturgii Niedzielnej.

5. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie tydzień Miłosierdzia w kościele. Wracamy do stałych godzin Mszy Świętych w niedzielę, dlatego Msza Święta o godzinie 16:00 zostaje odwołana. Transmisja Mszy Świętych z naszego kościoła poprzez naszą stronę internetową o godzinie: 9:00 i 12:00.

6. W niedzielę o godzinie 15:00 w naszym kościele będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego, którą będziemy transmitowali przez naszą stronę internetową. Zapraszamy do uczestnictwa duchowego. Przed rozpoczęciem modlitw w kaplicy Miłosierdzia Bożego w naszym kościele odbędzie się instalacja relikwii bł. Michała Sopoćki, który był kierownikiem duchowym i spowiednikiem św. Siostry Faustyny Kowalskiej.

7. Wszystkim osobom, które pomagały w przygotowaniu dekoracji świątecznych i grobu Pana Jezusa, oraz lektorom posługującym w Triduum Paschalne składamy serdeczne podziękowania.

8. Informujemy, że ze względu na stan epidemii I Komunia Święta w naszej parafii nie odbędzie się 10 maja br. Nowy termin zostanie ustalony po ustąpieniu zagrożenia epidemicznego.

9. W ramach jałmużny wielkopostnej zebrano 3.671,52zł. Złożone ofiary zostaną przekazane dla Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Wszystkim, którzy złożyli ofiarę składamy: Bóg zapłać.